Rysują w internecie i komentują naszą codzienność. Kim są i dlaczego to robią?
Nie dziwię się Odysowi wcale, że postawił na Itakę. Te miasteczka złożone niczym puzzle z greckiej i weneckiej architektury. Ta kuchnia grecko-włoska, że palce lizać
Siejesz, patrzysz, jak rośnie, pielęgnujesz i zbierasz plony. To radość z najprostszych czynności. Z Niklasem Kampargardem, dziennikarzem i fotografem, autorem książki "Żyj jak rolnik. 100 sposobów, jak żyć w zgodzie z naturą", rozmawia Alicja Bobrowicz.
Projektantka zmarła w środę wieczorem w szpitalu. Doznała ataku serca, a lekarzom mimo szybkiej reanimacji nie udało się jej uratować.
Melania Trump towarzyszy swojemu mężowi Donaldowi Trumpowi w pierwszej zagranicznej podróży od czasu objęcia przez niego stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych. Równie często co o politycznym znaczeniu wizyty Trumpa na Bliskim Wschodzie, mówi się o modowych wyborach jego żony.
Damskie czy męskie? To pytanie traci na aktualności, bo ubrania coraz częściej nie mają tożsamości płciowej. A w czasach walki o równouprawnienie "uniseks" nabiera głębszego znaczenia.
W szkole mojego dziecka odbywały się zajęcia filmowe. Uczestnicy warsztatów przez wiele tygodni zostawali po lekcjach i przygotowywali kadry do animacji poklatkowej. Zajęcia były świetne, ale chciałem napisać o czymś innym. O tym, jak wygląda dzień uczennicy (i ucznia) szkoły podstawowej. Zwłaszcza o ścieżce dźwiękowej.
W organizacji czasu ważniejsze jest to, co eliminujemy, niż to, co dokładamy. Z Olą Budzyńską*, Panią Swojego Czasu, rozmawia Agnieszka Sowińska
- Czasem dupki tworzą wspaniałe firmy - deklarował jakiś czas temu znajomy Travisa Kalanicka, szefa Ubera. Ale czasem zbierają, co zasiali.
Płaski, wypukły, krzyżykowy, supełkowy. Na T-shircie, majtkach, zagłówku w pociągu albo galerii. Może być modą, sztuką, strategią oporu albo prezentem
Polskie marki ukrywały się kiedyś pod obco brzmiącymi nazwami. Dziś bez kompleksów zdobywają rodzimą klientelę
W Wielkiej Brytanii nazywano je kiedyś jaskółczą trawą. I choć jedna jaskółka ponoć wiosny nie czyni, to pierwsze świeże szparagi - owszem
Żegnajcie, zerwane kajdany, zaciśnięte pięści, młoty, iskry miotane w dal, kokardy, dziwaczne nakrycia głowy i różne rodzaje broni.
Tort to nieodzowny element ślubu. Musi czarować i zachwycać podobnie jak suknia ślubna. Najlepiej, by wpisywał się w dzisiejsze trendy i był oryginalny. Wybitni polscy cukiernicy podpowiedzieli nam, jakie torty będą modne w 2017 roku.
Wiara w idealny przepis kulinarny jest rzeczą najsprawiedliwiej w świecie podzieloną: wszyscy ją żywimy, wszyscy jesteśmy bandą naiwniaków. Wspaniały "Pedant w kuchni" Juliana Barnesa
Maria Harel, której 256. rocznicę urodzin świętuje 28 kwietnia wyszukiwarka Google, uważana jest za pomysłodawczynię sera camembert.
Czy naprawdę potrzeba tony żelastwa, elektroniki i ropy, by przemieszczać się w obrębie miasta? Z Olivierem Schneiderem* rozmawia Szymon Bujalski
Wokół rosną chyba wszystkie przyprawy Wysp Korzennych: muszkatołowce, kanareczniki obsypujące ziemię migdałami i niepozorne goździkowce. Fragment książki "Indonezja. Po drugiej stronie raju"
Długo jeszcze będę się zrywał w nocy mokry z przerażenia, gdy przyśni mi się ten bruk
Organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych i portalu Patyna.pl postanowili połączyć siły na rzecz schroniska dla zwierząt w Korabiewicach.
"Potrawa z szczawiem. Weźmij kapłona albo cielęciny, albo kurcząt, albo gołębie, rozbierz surowo. Nakraj szczawiu, włóż masła i trochę rosołu, nakraj, warz, daj pieprzu, kwiatu, przywarzywszy, daj na stół". I tyle. Mięso dowolne, ile, to wasza sprawa, masła i pieprzu, ile wam się wyda. Gotować tyle, żeby było ugotowane. Cała filozofia. Tu nie ma stania nad sześciopalnikową kuchenką z elektronicznym termometrem
Nie szata zdobi człowieka. Ale kwiaty szatę - owszem, i to z powodzeniem. W tym sezonie są modniejsze niż zwykle.
Kto jak kto, ale Google rozumie, że ludzie przełkną każde świństwo, jeżeli tylko leży na wierzchu.
Dokąd jeżdżą, gdy zdarzy im się wolny weekend? Zapytaliśmy znanych i lubianych.
Kto wymyślił muzykę rozrywkową, płyty gramofonowe w kolorowych kopertach, wytwórnie fonograficzne i stereofonię? Wystawa "Szafa grająca!" w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" nie pozostawia wątpliwości.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.