Opozycjoniści okupujący komisariat w stolicy nie zamierzają się poddać i stawiają władzy ultimatum. Popiera ich coraz więcej obywateli.
Opozycjoniści okupujący komisariat w stolicy, nie zamierzają się poddać i stawiają władzy ultimatum. Popiera ich coraz więcej obywateli.
Członkowie ugrupowania opozycyjnego Założycielski Parlament od niedzieli przetrzymują zakładników i żądają dymisji prezydenta.
Członkowie ugrupowania opozycyjnego Założycielski Parlament od niedzieli przetrzymują zakładników w komisariacie policji i żądają dymisji prezydenta.
Białoruskie władze nie przedłużyły prawa pobytu trzem polskim kapłanom. Powodów decyzji nie podano.
Tamtejsze władze nie przedłużyły im prawa pobytu. Powodów decyzji nie podano.
Rząd i opozycja przerzucają się oskarżeniami o powiązania z domniemanym organizatorem zamachu na stambulskim lotnisku Achmedem Czatajewem.
Za sprawą kryzysu gospodarczego Mińsk redukuje etaty w resortach siłowych. Słabnąca białoruska armia może być wykorzystana jako uzasadnienie dla wzmocnienia rosyjskiej obecności wojskowej mającej bronić sojusznika przed złowieszczym NATO.
Mińsk odrzuca ofertę Warszawy. Białoruskie MSZ wydało oświadczenie w odpowiedzi na ofertę polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.
Zmiażdżyli wrogów politycznych, trzymają w strachu poddanych, żyją w pałacach. Ale chcą być też wziętymi literatami i artystami.
Prezydent Kirgistanu Ałmazbiek Atambajew nagrał i opublikował w internecie piosenkę swego autorstwa. - Ta piosenka pomagała mi przetrwać trudne czasy - mówił po nagraniu Ałmazbiek Atambajew.
Swietłana Aleksijewicz, wybitna pisarka i reportażystka, ubiegłoroczna noblistka w dziedzinie literatury, oskarżyła Polaków o współudział w Zagładzie. Polski MSZ już nazwał słowa Aleksijewicz głęboko niesprawiedliwymi i krzywdzącymi.
Prezydent Białorusi zdymisjonował swego doradcę ds. gospodarki Kiryła Rudego - liberała, który otwarcie głosił potrzebę przeprowadzenia reform gospodarczych.
Pomnik rosyjskiego bohatera Aleksandra Newskiego stanie w białoruskim Witebsku. Wcześniej wyrósł tam posąg księcia litewskiego Olgierda, który walczył z Rosjanami.
Litewski sąd uznał podpułkownika komunistycznej bezpieki Stasysa Szimkusa za winnego ludobójstwa i zaocznie skazał go na sześć lat pozbawienia wolności. Szimkus ukrywa się na Białorusi, a Mińsk odmawia współpracy z litewskim wymiarem sprawiedliwości.
Francja niebawem ma deportować zatrzymanego przed dwoma laty Muchtara Abljazowa, kazachskiego biznesmena i opozycjonistę. Władzom Kazachstanu pomogła go ścigać Rosja
Traian i Maria Basescu otrzymali obywatelstwo Mołdawii. Czy przybliży to obydwa kraje do unii, czy też to jedynie symboliczny gest?
Moskwa wydała Mińskowi białoruskiego blogera uwięzionego za publikowanie tekstów krytykujących, ujawniających i piętnujących wielkomocarstwową politykę Rosji w krajach ościennych.
Specsłużby skupiły się na zwalczaniu umiarkowanej opozycji i przeciwników wewnątrz aparatu władzy, więc islamscy ekstremiści wykorzystali okazję i dokonali zamachu.
Czy szykował zamachy podczas rozgrywek Euro, czy też chciał jedynie handlować bronią?
Zgromadzenie Ludowe mające zatwierdzić pięcioletni plan rozwoju Białorusi to odpowiedź prezydenta na problemy gospodarcze.
Chodziło o szkolenia wojskowe i ideologiczne. Młodzi ludzie wracali potem do domu w koszulkach z flagą rosyjskiego imperium i hasłami o wielkiej Rosji.
Rosyjski neonazista, który w Donbasie zabijał Ukraińców, znalazł się w centrum politycznego skandalu na Białorusi. "Tacy powinni siedzieć w więzieniu" - napisała prezydencka "Sowieckaja Biełorussija".
Rosja karze Białoruś za eksport zachodnich towarów na rosyjski rynek. - Jesteśmy na krawędzi bankructwa - skarżą się firmy z czarnej listy
Oskarżony o korupcję Vlad Filat rozpoczął w więzieniu głodówkę. Żąda, by jego utajniony proces toczył się jawnie.
- Budowa elementów tarczy antyrakietowej w Redzikowie prawdopodobnie pociągnie za sobą zwiększoną obecność wojsk rosyjskich na Białorusi. Prezydent Łukaszenka ma bardzo małe możliwości politycznego manewru - uważa białoruski ekspert wojskowy...
Władze Uzbekistanu walczą z islamem. W kraju, w którym 96 proc. społeczeństwa deklaruje wyznanie muzułmańskie, zakazały dzieciom wchodzenia do islamskich świątyń.
Władze Azerbejdżanu zwolniły w środę z więzienia Hadiję Ismail, znaną dziennikarkę śledczą - tropicielkę korupcji i nieprawidłowości w otoczeniu prezydenta Ilhama Alijewa.
To już szósty postradziecki kraj, który zrezygnował z kadencyjności urzędu prezydenta. O zmianach zdecydowało referendum.
Siły specjalne Kazachstanu rozgromiły ogólnokrajową akcję protestacyjną. Aresztowano wielu aktywistów i dziennikarzy. - Władza pokazała, że się panicznie boi - mówią obrońcy praw człowieka.
Siły specjalne Kazachstanu rozgromiły ogólnokrajową akcję protestacyjną. Aresztowano kilkuset aktywistów i wielu dziennikarzy. - Władza pokazała, że się panicznie boi - mówi znany kazaski obrońca praw człowieka Jewgienij Żowtis.
Białoruski przywódca składa pierwszą od siedmiu lat wizytę w UE. Eksperci prognozują, że może to być początek serii jego europejskich wojaży.
Białoruski przywódca składa pierwszą od 7 lat wizytę w UE. Eksperci prognozują, że może to być początek serii jego europejskich wojaży.
- Czasem myślę sobie, że mój los ułożył się nadzwyczaj szczęśliwie - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów. Rzeczywiście - nie dość, że przeżył łagry, choć czekiści przyłapali go na szpiegowaniu dla polskiego wywiadu, i przeżył Stalina, to...
Białoruś i Rosja stworzą wspólną przestrzeń medialną, która będzie promować ich integrację i przeciwdziałać krytyce obecnej w internecie.
Unia Europejska apeluje do Białorusi o wprowadzenie moratorium na wykonanie kary śmierci. Jednak prezydent Aleksander Łukaszenka - nie zważając na ocieplenie relacji z Zachodem - nie zamierza rezygnować z wykonywania wyroków.
Władze Mińska i Wilna wymieniły się notami dyplomatycznymi w związku z awarią na budowie elektrowni atomowej niedaleko białoruskiego Ostrowca.
W większości byłych republik radzieckich dzień 9 maja pozostaje świętem. Jednak jego znaczenie i wydźwięk społeczny są różne.
Białoruski żołnierz Prawego Sektora trafi na pięć lat do więzienia. To pierwszy wyrok w Mińsku dla uczestnika walk na Ukrainie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.