Naczynia zwykle były wytwarzane z gliny, drewna, później z metalu. Otwory w budynkach nie posiadały przeszklonych okien.
Wizja "szklanych domów" w "Przedwiośniu" Stefana Żeromskiego niby odstręcza od stosowania szkła w architekturze. Jednak nie projektantów i wizjonerów współczesnych budowli. Tworzy coraz większe formy...
Umożliwiają doskonałe komponowanie się z otoczeniem. Szkło na fasadach dzięki odbijanemu światłu daje efekt przestrzeni. Jednak ma ono jedną wadę. Jest niebezpieczne dla ptaków.
Koniec z utrapieniem mycia okien kilka razy do roku. Dlaczego? Bo już opracowano szkło okienne, które samo się będzie myło.
Ale designerzy - podobnie jak w innych dziedzinach życia - starają się, by koncepcje i stosowane materiały były w zgodzie z naturą.
Domy rekreacyjne do 35 m kw. powierzchni zabudowy można postawić błyskawicznie, bez załatwiania formalności związanych z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę. Dla jednych to pomysł na spędzanie wolnego...
Systemy automatyki budynkowej w USA były już dostępne od lat 70. Natomiast urządzenia, jakie znamy dzisiaj, pojawiły się na rynku około 10-12 lat temu
Typowa roleta, żaluzja zewnętrzna, a może roleta i żaluzja w jednym? Wszystko zależy od tego, na jakich funkcjach nam zależy.
Dom powinien być dla nas oazą spokoju - zapewniać komfort i możliwość wypoczynku. Powinniśmy być przekonani, że zapewni bezpieczeństwo nam, naszym bliskim i wszystkiemu, co się w nim znajduje.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.