Żyjemy w epoce plastikozoicznej. Zanieczyszczenie środowiska plastikiem jest jedną z cezur antropocenu, proponowanej przez wielu naukowców, w tym geologów, epoki człowieka, która miała się rozpocząć w połowie XX w.
Prawdopodobnie w najbliższych latach antropocen zostanie wpisany do międzynarodowej tabeli stratygraficznej. A świat nauki oficjalnie uzna koniec holocenu, epoki geologicznej, która zaczęła się 11,7 tys. lat temu i przerwała zlodowacenie plejstoceńskie – a nam umożliwiła rewolucję rolniczą i podbicie całej Ziemi.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Tytuł artykułu, w dodatku w dziale Nauka, jest logicznie błędny!
Przecież w implikacji z przyczyny powinien wynikać wniosek, a nie na odwrót. Czyli powinno być: "Im większe zanieczyszczenie ich środowiska plastikiem tym bardziej zagrożone ptaki morskie" . To chyba oczywiste, ale na wszelki wypadek przytaczam poprawioną wersję.
To co jest teraz, jest bez sensu, bo np. ptaki morskie nieopodal Malty są zagrożone (polowania), ale to nie oznacza że tam jest szczególne duże zanieczyszczenie.
uprzedziłe/aś mnie:)
Tytuły wymyślają panienki po marketingu, autor może najwyżej z tego powodu zrobić awanturę, a wtedy zostanie posądzony o seksizm i męski szowinizm.
Dlatego za prenumerate GW warto zaplacic. Ale tylko 1 zl tygodniowo w promocji
Implikacji?
Nie używaj trudnych słów, bo pozwą Cię do sądu o zniesławienie.
To jakiś kalambur? Przecież jest odwrotnie!
Im większe zanieczyszczenie środowiska plastikiem, tym bardziej zagrożone są ptaki morskie.
Mam wyjaśniać dlaczego?
Najpierw sam ogarnij, że to nie autor artykułu wymyśla tytuł.