Dwa miesiące temu w Gdańsku Osowej częściowo otwarto dla ruchu ul. Nową Koziorożca. W dwóch miejscach przygotowano na niej infrastrukturę pod przejścia dla pieszych, które wciąż są nieoznakowane, co powoduje niebezpieczne sytuacje.
Uciekaliśmy pod las. Udało nam się wyjść z tyłu domu, bo od frontu było już wszystko zalane. Ta woda rosła w oczach. Jak uciekaliśmy to mieliśmy ją już po pas - wspomina Bożena, jedna z mieszkanek Kotliny Kłodzkiej, którą pierwszy raz spotkałem...
Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym Wilkowyja
Na przerwanej budowie przy pl. Politechniki ostatnio znów pojawili się robotnicy. Można było przypuszczać, że to znów pozorowane prace, żeby podtrzymać ważność pozwolenia na budowę. A tu wstrząs: to naprawdę budowa! I budynek zupełnie się zmieni.
Coś bardzo złego stało się w Lublinie. "Dziennik Wschodni" przypisał nieżyjącemu wybitnemu lubelskiemu urbaniście stworzenie koncepcji zabudowy górek czechowskich, jakiej ten nigdy nie przygotował. Autor tekstu i wydawca liczyli pewnie na to, że...
Często pojawiają się u mnie osoby, które zamiast drzewa genealogicznego, proszą o pomoc w zrozumieniu tego, co się wydarzyło. Bo może poznając historię matki i tego, jak toczyły się jej losy podczas wojny, zrozumieją, dlaczego ich porzuciła -...
Puszyste i miękkie bananowe placuszki to świetny pomysł na szybkie śniadanie lub podwieczorek. Szczególnie warto je zrobić, gdy mamy w domu przejrzałe banany. Dzięki temu nie zmarnujemy żywności, za to będziemy się cieszyć smakiem prostego deseru.
Ksiądz Paweł Stołowski, który odprawia msze dla właścicieli zwierząt, nie miałby nic przeciwko temu, żeby zgodzić się na istnienie duszy psiej czy kociej.
Sprawa koni nad Morskim Okiem dzieli rządzących Polską. Lewica chce likwidacji takiego transportu, PSL w ramach Trzeciej Drogi broni fasiągów, Koalicja Obywatelska jest rozdarta. A ekolodzy sądzą się w Europie z rządem Donalda Tuska, głównie za winy...
To już prawie miesiąc i końca nie widać. Brazylijska policja przesłuchuje załogę statku PŻM "Jawor", na którego pokładzie próbowano przemycić do Europy pół tony kokainy.
Ekolodzy mają nadzieję, że gigantyczny park rozrywki planowany w sąsiedztwie cennych przyrodniczo terenów w ogóle nie powstanie. Dzięki ich determinacji droga do inwestycji wydłuży się.
Do niedawna marzeniem kierowców była Dacia Duster z fabryczną (czyli zakładaną na linii montażowej) instalacją gazową. Silnik ECO-G to był pewniak, pozwalający na tanią jazdę. Aż w ofercie pojawiła się hybryda, która wynosi SUV na nowy poziom...
Zegarek jest dziś czymś więcej niż tylko urządzeniem służącym do odmierzania czasu. W świecie pełnym technologicznych nowinek, zegarek ma wiele znaczeń - może być symbolem statusu społecznego, gustu czy osobistej dyscypliny. Jak nosić zegarek z...
Program 500+ znacząco zredukował ubóstwo wśród dzieci, stanowił tarczę przed osuwaniem się w biedę podczas inflacyjnego kryzysu. Tarczę jednak osłabioną, ponieważ świadczenie nie było waloryzowane
Mieszkaniec Katowic napisał skargę do Zarządu Transportu Metropolitalnego. Jest poirytowany tym, co dzieje się na pętli autobusowej przy ul. Śląskiej w Ligocie.
W Warszawie czym innym jest godność mieszkanki willi na Starym Mokotowie czy Wilanowie, a czym innym mieszkanki zdewastowanej kamienicy na Pradze Północ, która do toalety musi chodzić na półpiętro. Gdybyśmy to uśrednili, dostalibyśmy statystykę, a...
Zakończyła się kontrola przetargu Urzędu Zamówień Publicznych na odcinek drogi ekspresowej S19 między Jawornikiem a Lutczą. Po opóźnieniu spowodowanym odwołaniami i zmianą wykonawcy jest szansa na podpisanie umowy.
Kraj, gdzie indeks szczęścia zastępuje PKB, mierzy się dziś z masową emigracją i bezrobociem młodych. A poziom szczęścia spada - informuje "The Guardian".
Seria powodzi na zachodzie Europy nadal trwa. Zmagały się z nią już Francja, Wielka Brytania i Włochy. Najtragiczniejsza jednak okazała się powódź w Hiszpanii. Jak do niej doszło?
Początek listopada do dobry czas, by nadrobić zaległości i zobaczyć film "Jego trzy córki". Wesoło nie będzie, ale i tak warto.
Nawet po śmierci, jeszcze przez lata przyczyniamy się do produkcji śmieci. W Olsztynie już wkrótce zostaną udostępnione "pola pamięci", na których pochówki będą ekologiczne i anonimowe.
Jeśli mężczyzna został wychowany w kulcie macho, to nieświadomie dalej ten kult pielęgnuje. I nawet, jeżeli ojciec źle traktuje syna, to i tak jest dla tego chłopaka bardzo ważny. Dziecko nadal ma nadzieję, że ojciec okaże się fajny. Ich więź jest...
Przedstawiciele samorządu przypominają, że przed wyborami liderzy partii demokratycznych obiecali im zniesienie ograniczenia liczby kadencji. Ale w koalicji i samej KO nie ma co do tego pomysłu zgody.
Nie odzywam się tylko wtedy, gdy nie znam odpowiedzi. Jeśli znam, nie zamierzam milczeć. Rozmowa z Frances H. Arnold*, inżynierką, laureatką Nagrody Nobla
Traumy porodowe nie mijają "z czasem". Drugie dziecko urodziłam więc poza Polską. Było po ludzku.
Hedwig Höss dbała, by dzieci chodziły schludnie ubrane. Wkładała im ubranka po innych dzieciach, które obok domu zabijał ich tata. W filmie "Strefa interesów" wcieliła się w nią Sandra Hüller.
"Wielu wspinaczy chce wejść na szczyt dla kogoś, kogo w górach stracili. I wtedy bardzo często dochodzi do wypadków, bo puszczają hamulce. Ja nie chcę popełnić błędów taty. Chodzę po górach po swojemu". Rozmowa z Zoją Skubis.
Wiele kobiet uczy się mówienia "nie" przez całe życia, ale dla części z nas jest to tak naturalne jak oddychanie
Miały wpływ na amerykańską politykę, nawet jeśli nie miały formalnej władzy. Mówiły: "Jeśli nie dają ci miejsca przy stole, przynieś składane krzesło". O nich mówili: "szyja kręcącą głową". Oto kobiety, które przetarły szlaki Kamali Harris.
Marcin Kasprzak został skazany na karę śmierci i pochowanie Nieznanego Żołnierza. Co jeszcze wydarzyło się 2 listopada?
Archiwum Czesława Miłosza kosztowało 2,8 mln zł, Jerzego Turowicza 1,5 mln, Henryka Mikołaja Góreckiego 1,2 mln. Dlaczego za listy Tymienieckiej do Jana Pawła II Polska zapłaciła aż 10,8 mln?
Inwestycje LG wywołały efekt kuli śnieżnej, bo kiedyś o inwestorów trzeba było zabiegać jeżdżąc na targi, rozsyłając oferty i informując, że mamy tereny inwestycyjne, a teraz faktycznie nie musimy tego robić. Staramy się zaspokoić oczekiwania...
W niedzielę 5 listopada 1939 r. pod poznańskie kamienice podjechały ciężarówki. Niemcy zaczęli akcję wysiedleńczą. Łącznie z ziem wcielonych do III Rzeszy wywieźli do Generalnego Gubernatorstwa blisko 400 tys. polskich obywateli.
1 listopada w Kościele Katolickim to dzień Wszystkich Świętych. Odwiedzamy wtedy groby naszych bliskich, ozdabiając je kwiatami i zniczami. Jak co roku, cmentarz przy ulicy Lipowej zapłonął niezliczoną ilością świeczek. Zapraszamy do obejrzenia...
Pewnej nocy argentyński wojskowy usłyszał hałasy w domu i stwierdził, że to próba odbicia ciała Evy Perón. Wystrzelił cały magazynek. Jego ciężarna żona zmarła na miejscu. Historia zwłok Perón to temat na kilka powieści.
6 grudnia 1901 roku nadburmistrz Szczecina Herman Haken oficjalnie otworzył Hauptfriedhof (Cmentarz Główny) - dziś znany jako Cmentarz Centralny. Wciąż należy do jednych z największych w Europie, co doskonale widać na filmie z lotu ptaka.
W piątek na zabytkowych cmentarzach w Warszawie można było spotkać znanych artystów, pisarzy, dziennikarzy i polityków. Zbierali datki na ratowanie wiekowych grobowców. Kwesty z ich udziałem potrwają do niedzieli.
1 listopada 2024 r. w Szczecinie okazał się pięknym jesiennym dniem. Na Cmentarz Centralny od rana przybywały osoby odwiedzający groby bliskich. To była również okazja do spacerów po tym wyjątkowym cmentarzu-ogrodzie. Na zdjęciach naszego...
Mieszkańcy Lipek Wielkich koło Gorzowa Wielkopolskiego są w szoku. Ktoś włożył gwóźdź do cukierka i poczęstował nim chłopca, który zbierał słodycze z okazji Halloween. Do podobnych zdarzeń doszło też w innych miejscach: Pyrzycach, Starogardzie...
Chcecie opowieści o Ukrainie w pigułce? To komentarz matki poszukującej zagłuszarki dla oddziału jej syna. Po kilku dniach pisze "Już nie trzeba".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.