Na naszych oczach historycznie zasłużone Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zmienia się w Towarzystwo Miłośników Metropolii Bydgosko-Toruńskiej - mówi część działaczy, z nieufnością patrząc na ręce nowego prezesa. Samorządowcy z regionu...
Po miesiącu obrad przedstawiciele Kościoła katolickiego z całego świata, w tym grupa ok. 50 kobiet, przegłosowali dokument końcowy. Franciszek przestrzega przed ślepotą i zejściem na margines świata.
To mgły radiacyjne. Wyjaśniamy genezę ich powstawania.
Forsując swój "plan zwycięstwa", Kijów chciał dać jasno do zrozumienia, że Moskwa musi przegrać rozpętaną przez siebie wojnę. Ale Zachód się z tym nie zgodził. Po prawie tysiącu dniach walk Ukraina stoi pod ścianą.
Kangur rdzawoszyi, który przez ponad półtora roku widywany był na słowackim Liptowie, zginął na drodze. Pierwszy raz został zauważony na stoku narciarskim, później widywany był w różnych miejscach regionu.
25 października 2024 r. po raz pierwszy dla publiczności otworzyły się drzwi nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Naukowcy nadali jej imię Zosia. Pobratymcy pochowali ją z sierpem okalającym szyję i kłódką, co miało zabezpieczyć przed powstaniem z grobu. Oscar Nilsson, pochodzący ze Szwecji artysta, rzeźbiarz, archeolog, rekonstruktor sylwetek ludzi żyjących w...
Po tym, gdy okazało się, że Zakopane znajduje się w finansowym kryzysie, górale zaczęli na każdym kroku szukać oszczędności. Teraz podhalańscy urzędnicy pozbyli się rocznego wydatku w wysokości 11 tys. zł.
W rękach policji jest 26 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej okradającej ludzi metodą na wnuczka, w tym bogatych niemieckich emerytów. Zatrzymania miały miejsce w kilku europejskich krajach.
Nasz czytelnik ze zdumieniem zauważył, że uszkodzony kilka miesięcy temu most na Kortowie wciąż jest zamknięty i nikt go nie naprawia. Co stoi na przeszkodzie?
Z pomocą świadka policjanci zatrzymali w pościgu 18-latka, podejrzanego m.in. o dwa rozboje połączone z kradzieżami samochodów. Nastolatek w ciągu kilku godzin miał popełnić serię poważnych przestępstw na terenie Częstochowy, Koziegłów, Dąbrowy...
PKM Katowice chce kupić 30 nowych autobusów elektrycznych. Najlepszą ofertę zaproponował chiński producent.
O tym, jak poprawić dojazdy na lotnisko oraz o planach inwestycji w Katowice Airport rozmawialiśmy podczas spotkania z cyklu Miasta Idei.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyło się z ciężarówką. Trzy osoby zginęły na miejscu.
"Kościół w Poznaniu na trudnym dla prawicy terenie nigdy nie stał się przybudówką partyjną, odskocznią ani trampoliną wyborczą" - pisze w polemice do "Wyborczej" mec. Mikołaj Drozdowicz, prawnik archidiecezji poznańskiej.
Ksiądz Olszewski jest doskonałym materiałem na męczennika i to zarówno partii, jak i Kościoła. Z męczennikiem u boku łatwiej wygrać wybory i gromadzić tłumy wiernych.
Sobotni (26.10) atak Izraela na irańskie bazy wojskowe był na tyle ograniczony, że Teheran nie czuje się zobowiązany do natychmiastowego odwetu. A premier Netanjahu już odtrąbił zwycięstwo.
"Strużki" uruchamiają nie tylko nostalgiczne wspomnienie czasów dojrzewania, ale pobudzają emocje, każą zastanowić się nad tym, co sprawiło, że dzisiaj jesteśmy sobą.
Województwo łódzkie znalazło się na szczycie smogowego rankingu PAS. - Kopciuchy zatruwają życie mieszkańcom" - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
W poniedziałkowy wieczór, 28 października, poznamy zwycięzców Złotej Piłki. Wśród nominowanych jest Ewa Pajor, kapitanka reprezentacji Polski i zawodniczka FC Barcelony.
Jesień to prawdziwe wyzwanie dla miłośniczek formalnego stylu. Klasyczne szpilki czy nonszalanckie baleriny trzeba zastąpić obuwiem, które ogrzeje w chłodniejsze dni. Z pomocą przychodzą marki Gino Rossi i Badura. Skórzane buty z nowej kolekcji...
Kamala Harris złapała znakomity balans. Jest ciepła, a przy tym ma łeb jak sklep, jest wyedukowana, wie, co mówi, nie popełnia błędów. I nie mija się z prawdą. Rozmowa z Barbarą Krysztofczyk, ekspertką od wizerunku politycznego
Wtej sprawie nie stwierdzono znamion czynu zabronionego - uznali prokuratorzy z Gliwic i umorzyli śledztwo.
Czytelnicy o jeździe rodaków za granicą i o drogowym prawodawstwie u sąsiadów.
Co łączy aferę Funduszu Sprawiedliwości i podkomisję Macierewicza? W obu sprawach propaganda PiS buduje fałszywy mit, ignorując niewygodne fakty.
To zmiana pokoleniowa w kierownictwie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku.
33-letniego Grzegorza Ł., który 1 marca 2024 r. celowo wjechał w tłum przechodniów na przejściu dla pieszych na pl. Rodła w Szczecinie, biegli psychiatrzy obserwowali przez cztery tygodnie. Teraz wydali bardzo ważną dla dalszego śledztwa opinię.
Kraków potrafi udowodnić, że kultura czytania książek wciąż istnieje i ma się całkiem nieźle. Dowodem są zakończone właśnie Targi Książki oraz Festiwal im. Conrada.
"Peer Gynt" w choreografii Edwarda Cluga szczęśliwie dotarł do Warszawy. Nieokiełznana wyobraźnia twórcy porwała publiczność.
Podczas gdy Matthew Perry spinał się, by się publicznie nie rozsypać i nie rozpłakać, Chandler wciąż rozweselał miliony, i był w tym naprawdę dobry. Ale cena była zbyt wysoka. 28 października mija rok od śmierci aktora.
Do przystanku i szkoły idą jezdnią, gdy przejeżdżają samochody, muszą uciekać na wąskie pobocze. Mieszkańcy po latach pisania wniosków i petycji mówią dość. "Nie chodzi o naszą wygodę, ale o rozwiązanie, które zapobiegnie tragedii".
Każdego dnia publikujemy setki tekstów, nasza strona zmienia się bardzo dynamicznie. W tym miejscu zbieramy najważniejsze wiadomości dnia.
W ramach kontrowersyjnego eksperymentu m.in. wskrzeszono Wisławę Szymborską.
Organizatorzy Marszu Niepodległości nie postawili tym razem na hasło zbyt wyszukane. Postanowili po prostu skorzystać ze słów hymnu Młodzieży Wszechpolskiej.
Płocki ratusz ogłosił zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. W niektórych miejscach będą obowiązywać od 30 października do 3 listopada. Powstaną dodatkowe parkingi. Na cmentarze dowiozą też mieszkańców specjalne linie autobusowe.
Wyjątkowe listopadowe uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to moment, którym wspominamy tych, którzy odeszli.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.