"(nie)Dziennik" Jacka Poniedziałka - ta książka zostawia nas z mnóstwem pytań i zmusza do lektury w kontekście przemocy panującej w polskim teatrze.
"Dezorientacje. Antologia polskiej literatury queer" zbiera ponad sto autorów i autorek oraz kilkaset fragmentów literackich. Może, żeby zmienić Polskę, trzeba ją najpierw inaczej opowiedzieć?
Rzeczy z najlepiej ubranego obozu śmierci żyły jeszcze długo po wojnie
Na świecie jest zestawiana z J.M. Coetzeem czy Toni Morrison. Poznajcie Anandę Devi
Wydawcy sygnalizują od dawna, że dopracowane, nadające się do wydania debiuty to wciąż roczniki siedemdziesiąte
W pandemii żniwo zbiera nie tylko kostucha. Również architekci, projektanci, spece od wzornictwa i prototypowania potrzeb.
W polskiej tradycji pisania o Afryce mamy wiele niechlubnych kart, z których autor, może nieświadomie, zapożycza
Nie możemy hejtować nastolatka, który z krzyżem próbował blokować płocki Marsz Równości. Poniżając go publicznie, nie przekonamy do siebie. Rozmowa z Jakubem Urbanikiem, prawnikiem i aktywistą.
Sąd Naczelnej Izby Lekarskiej uznaje, że doktor Zofia Sadowska jest "winną nadużywania stanowiska lekarza celem wciągania kobiet do swych praktyk miłosnych i winną demoralizującego wpływu na otoczenie w związku z jej homoseksualizmem"
Wraca jeden z literackich fenomenów po 1989 r. - "Samotność w sieci", powieść, którą przeczytało kilka milionów ludzi, doczekała się sequelu. Miłość własna nie jest niczym złym, ale publiczna masturbacja do własnego odbicia w lustrze bywa...
- Albo będzie się miało farta i umrze przed popadnięciem w ostateczną niesamodzielność, albo nie. Innej możliwości nie ma - przed starością nie uciekniesz - mówi Grzegorz Uzdański, pisarz, który był wolontariuszem w domu opieki
W rozmowach osób piszących o książkach często pada stwierdzenie, że - jeśli sięgamy po nowości ambitne - nie zauważamy i nie chcemy znać nazwisk autorek bestsellerowej literatury kobiecej. Pomyślałem, że czas na korepetycje.
James Bond połączony z Harrym Potterem, przyprawiony Lemem, w młodzieżowym wydaniu. Rafał Kosik nie znalazł nowego modelu powieści młodzieżowej, ale idealnie wykorzystał istniejące, dobrze sprawdzone wzorce.
Już dawno nikt tak głęboko nie wniknął w dusze mieszkańców Kambodży jak Wojciech Tochman w "Pianiu kogutów, płaczu psów". Reporter chce ich oczami zobaczyć piekło, którego doświadczyli.
Mariusz Szczygieł kontroluje przeciek danych o sobie i dba o to, by odsłaniać się jedynie tak, by służyło to opowiedzeniu o innych. Tym razem jest inaczej. "Nie ma" to książka o tym, jak inni wpływają na życie narratora-bohatera, o relacjach,...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.