Ostre mrozy sprawiły, że zaprzysiężenie prezydenta USA odbędzie się wewnątrz Kapitolu, ale nie pod gołym niebem.
Czeka nas więc odpoczynek od zmian aury i spokojny słoneczny tydzień. Nie przewiduje się żadnych opadów ani silniejszego wiatru.
Niedawno do Polski zawitała prawdziwa zima. Nadbałtyckie plaże pokryły się śniegiem, co w ostatnich latach jest rzadkością. W ostatni weekend, spacerowicze w Jastarni mogli zobaczyć na piasku zdumiewające lodowe kule.
Od ostatniego wtorku w Kalifornii, a dokładnie na przedmieściach Los Angeles, szaleją pożary. W rozprzestrzenianiu się ognia główną rolę odegrała pogoda, a dokładnie silny wiatr.
Śnieżny i chłodny będzie cały weekend. Później rozpogodzi się. W drugiej połowie tygodnia po śniegu nie będzie ani śladu.
Od zeszłego tygodnia przez środkowe i środkowo-wschodnie stany USA-od Kansas aż po Waszyngton oraz rejon Wielkich Jezior przechodzą śnieżyce albo też pada marznący deszcz. W Kansas zanotowano największe opady śniegu od 32 lat. Jest już co najmniej...
U nas odwilż po łagodnym epizodzie zimowym z początku stycznia, ale Stany Zjednoczone zmagają się z atakiem prawdziwej zimy. Skąd takie różnice w pogodzie i czy wielkie amerykańskie burze śnieżne mają coś wspólnego z zasypywaną teraz śniegiem...
Nowy Rok przywitał nas wichurą i zmienną pogodą. Na szczęście porywy wiatru okazały się słabsze, niż prognozowano, i nie zanotowano większych strat. Nadal jednak należy zachować ostrożność, bo pogoda wciąż będzie niespokojna. IMGW wydał ostrzeżenia.
Już niedługo będziemy mogli odetchnąć świeżym powietrzem, jednak ceną za to będzie niżowa, wietrzna i pochmurna pogoda.
Weekend będzie jeszcze spokojny, ale przełom starego i nowego roku już bardzo wietrzny. Pojawi się sztorm na Bałtyku, a w górach halny.
Prognoza na Święta może rozczarować tych, którzy czekali na zimowy nastrój. Doceńmy jednak to, że będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Podczas podróży uważajmy na mgły oraz śliskie drogi nocą i nad ranem, zwłaszcza w pobliżu rzek i...
Od poniedziałku nocami temperatura spadnie poniżej zera. Pojawią się nawet niewielkie opady śniegu, ale przy dodatnich temperaturach za dnia nie ma mowy o tym, by poleżał on dłużej niż kilka godzin. Jeśli ktoś marzy o białych świętach, musi ich...
Nie zawsze jest to tylko świetlisty krąg wokół Słońca. Czasem to cała seria niesamowitych zjawisk optycznych.
W nadchodzącym tygodniu czekają nas duże zmiany w pogodzie. Ociepli się i na jakiś czas pożegnamy się z ujemnymi temperaturami. Będzie zmienna, dynamiczna, wietrzna i deszczowa pogoda. Jednym słowem powracamy do aury przypominającej bardziej późną...
Wszystko wskazuje na to, że pod koniec roku na Pacyfiku pojawi się zjawisko La Nina. Czy będzie miało wpływ na pogodę w skali globalnej i czy możemy odczuć jego skutki w Europie?
Od poniedziałku zrobi się zimowo. W południowej Polsce pojawi się śnieg. Z dnia na dzień będzie chłodniej, a od środy ujemne temperatury utrzymają się także w dzień. Zimowe warunki zapanują co najmniej do końca przyszłego tygodnia.
Rzadko zdarza się widzieć tak wąski i równy pas mocno odcinający się od otoczenia i występujący tam, gdzie wokół nie ma żadnych innych chmur.
Przełom listopada i grudnia upłynie więc pod znakiem ciągłych zmian pogody z przewagą jesiennej słoty. Na nizinach nie widać nadejścia zimy. Za to w górach stopniowo będzie przybywać białego puchu.
Wszystko za sprawą tzw. efektu morza i konwekcji adwekcyjnej.
Prognozy są zgodne. Weekend jeszcze będzie chłodny, ale już bez większych opadów śniegu.
Widmo Brockenu to piękne i niegdyś tajemnicze zjawisko. Ostatnio wyjątkowo często można się natknąć w mediach społecznościowych na relacje ludzi, którzy je zobaczyli.
My spodziewamy się opadów śniegu, a na Morzu Śródziemnym i Pacyfiku bardzo groźna pogoda. Znowu powodzie w Hiszpanii, silne burze we Włoszech i porywisty wiatr Bora w Chorwacji.
Na Morzu Śródziemnym jest wiele dużych wysp i półwyspów, a otaczające je lądy obfitują w góry, wyżyny i głębokie doliny. To przyczyna obfitości lokalnych wiatrów.
Jaka pogoda czeka nas w długi weekend? Na pewno musimy przygotować się na zmiany.
Czekają nas bardzo mgliste dni. Mgły będą się utrzymywać nie tylko rano, ale także w innych porach dnia. Potrwają co najmniej do końca tygodnia.
W związku z ochłodzeniem zaczął się pojawiać szron. Niemal codziennie widzimy go na trawnikach, samochodach i dachach. Skąd się tak naprawdę bierze?
Seria powodzi na zachodzie Europy nadal trwa. Zmagały się z nią już Francja, Wielka Brytania i Włochy. Najtragiczniejsza jednak okazała się powódź w Hiszpanii. Jak do niej doszło?
Warto wyciągnąć z szafy cieplejsze ubrania i zaopatrzyć się w sprzęt do skrobania szyb w samochodzie. Po raz pierwszy tej jesieni wartości temperatury spadną niemal w całym kraju poniżej 0 st. C.
To mgły radiacyjne. Wyjaśniamy genezę ich powstawania.
Przed nami kolejny tydzień z wyżową, piękną pogodą.
Ashley zasłużył na imię, bo jest pierwszym w tym roku jesiennym sztormem północnoatlantyckim, który wzbudził respekt. Uderzył w Irlandię i Wielką Brytanię.
Przed nami co najmniej tydzień słonecznej i cieplejszej niż ostatnio pogody. Ale we Francji i Włoszech - ulewne deszcze i powodzie.
W piątek spokojnie przeszedł nad Polską niż będący pozostałością huraganu "Kirk". Mimo że wcześniej wyrządził szkody we Francji i w Niemczech, to w naszym kraju wytracił impet i nie był groźny. Ale w niedzielę przechodził nad Polską inny niż, który...
Jednak w przeciwieństwie do przeżywającej trudne chwile Florydy, nam nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Jedyne co nas czeka to dwa dni zmiennej, wietrznej i deszczowej pogody.
Wyglądają jak regularne soczewki, migdały lub spodki a czasem nawet stosy naleśników.
Sezon huraganów na Atlantyku trwa. Huragan Helene dzisiejszej nocy wszedł na ląd na Florydzie. Jest obecnie huraganem IV kategorii z wiatrem przekraczającym 220 km/godz i ciśnieniem w centrum wynoszącym 938 hPa.
To chyba najważniejsze pytanie, jakie ciśnie się na usta na wieść o informacjach o zapowiadanym kolejnym niżu genueńskim.
Tęcza kojarzy się z feerią barw, ale okazuje się, że może też być biała.
Nadchodzący weekend będzie w całej Polsce ciepły i słoneczny. Nigdzie nie pojawią się opady i większe zachmurzenie.
Ustały katastrofalne opady, które przyniosły powódź w południowo zachodniej Polsce i kilku innych krajach środkowej Europy zwłaszcza Czechach i Austrii. Wypogadza się, jednak zagrożenie powodziowe nie minęło i potrwa co najmniej do końca tygodnia....
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.