Świrski, szef KRRiT, o decyzjach Sienkiewicza: "rażąco niezgodne z prawem". Kowalski, członek KRRiT, o działaniach przewodniczącego: "nie służą powadze urzędu, a "odbiorców wprowadzają w błąd".
Chcemy robić naprawdę normalną, bezstronną, uczciwą telewizję. Zresztą proszę zauważyć, że nawet jeśli z ust różnych komentatorów padają zarzuty pod adresem TVP, to w zasadzie nie ma głosów, że "19.30" jest nieobiektywna - mówi Grzegorz Sajór, szef...
Konferencje prasowe Jarosława Kaczyńskiego to rzadkość, choć teraz, w opozycji, Kaczyński jest dla dziennikarzy bardziej dostępny. W środę prezes PiS nawet odpowiadał na pytania. Do czasu, aż przestały mu się podobać.
Program TV Republika jest zgrzebny, a wpadek tu co niemiara. Raz reporter musiał przerywać rozmówcom, bo krytykowali TVP za ataki na Tuska. Innym razem - zasłonić biało-czerwoną flagą dziewczyny całujące się na placu Powstańców.
"Okrutnym żartem" Jana Pietrzaka na antenie TV Republika we wtorek zajęła się prokuratura. W środę szef KRRiT Maciej Świrski poniformował, że rozpoczął "postępowanie sprawdzające"
W przeciwieństwie do Tuska prezydent, doktor nauk prawnych, nie przeczytał nawet ustawy zasadniczej
Kaczyński wykorzystuje sytuację w mediach do budowy "akcji oporu". - To będzie protest w obronie interesów PiS - ocenia dr Anna Materska-Sosnowska.
Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, zlecił śledztwo w sprawie słów Jana Pietrzaka, które padły w TV Republika. Prokuratura już wszczęła śledztwo.
"W kraju, na którego terenie w czasie II WŚ w niemieckich obozach koncentracyjnych życie straciły miliony ludzi, tego rodzaju słowa budzą szczególny sprzeciw" - napisał Krzysztof Luft do Macieja Świrskiego, szefa KRRiT.
"Jestem przygotowany na sytuację, gdy rząd współpracy nie będzie chciał". Prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu wypowiedział wojnę rządzącej większości.
Czy jeżeli "Obywatel Jones", film Agnieszki Holland, był pokazany w TVP Dokument i np. o godz. 23.55, to znaczy, że zapisu na niego nie było?
Jest antena, która informuje, a nie manipuluje, knuje, szykanuje, prześladuje. To historyczny moment.
Przestępcy w Sejmie, a były prezenter pozdrawia czytelników "Gazety Polskiej" niczym Jan Paweł II wiernych. To nie fantazja, to nasza normalność. To znaczy pisowska normalność, ale musimy w niej żyć. Na razie.
- Konieczna jest naprawa mediów publicznych, a sprawa ta musi być niezwłocznie rozwiązana - stwierdziła szefowa Kancelarii Prezydenta po spotkaniu Andrzeja Dudy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.
Rada Mediów Narodowych obawia się o przyszłość zatrudnionych w mediach publicznych pracownic w ciąży, na urlopach macierzyńskich, osób podlegających ochronie przedemerytalnej oraz niektórych związkowców.
W redakcji filmowej TVP powstała lista filmów, których poprzedni szefowie TVP - Jacek Kurski i Mateusz Matyszkowicz - nie pozwalali grać. Jest ich 17.
TVP Info po kilkudniowej przerwie zacznie nadawać w piątek o godz. 19.30. Branżowe media donoszą, że wśród prowadzących będą Joanna Dunikowska-Paź, Jarosław Kulczycki i Sławomir Siezieniewski.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprzeciwia się decyzjom ministra kultury. Szef KRRiT Maciej Świrski zatrudnił prywatną firmę do ochrony członków rady.
Na gruncie konstytucji niedopuszczalny jest mechanizm zakładający powoływanie członków zarządów i rad nadzorczych spółek RTV bezpośrednio przez rząd czy członków rządu - napisał Marcin Wiącek do Bartłomieja Sienkiewicza, ministra kultury.
- Kiedyś faszyści palili książki, wy niszczycie archiwa. To jest bardzo podobne do czasów, kiedy Hitler doszedł do władzy - krzyczał Marek Suski do posła Bogdana Zdrojewskiego. - Panie pośle, zaprzeczam - ripostował Zdrojewski.
Postawienie spółek medialnych w stan likwidacji pomoże Sienkiewiczowi zapanować nad prawnym chaosem. Zwłaszcza w TVP, gdzie PiS powołał już dwóch swoich "prezesów".
W piątek, po dziewięciu dniach przerwy, wraca na antenę program TVP Info. Będzie bezprecedensowo nadawany z Woronicza, a nie z placu Powstańców Warszawy
Agnieszka Kublik: Nie będzie koncernu medialnego Kaczyńskiego. Żadna TelePiS News nie powstanie
W środę po południu minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił, że trzy spółki medialne - TVP, Polskie Radio i PAP - postawił w stan likwidacji.
Rząd Tuska nie doprowadzi do upadku mediów publicznych. Dostaną pieniądze, by "nie dostać zawału", ale "Bizancjum nie będzie".
Rada Mediów Narodowych zaskarży decyzję ministra kultury o powołaniu władz trzech spółek medialnych - TVP, Polskiego Radia i PAP.
Michał Adamczyk, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, został powołany we wtorek wieczorem na prezesa TVP przez Radę Mediów Narodowych, kontrolowaną przez PiS. Ale Telewizja Polska ma już legalnego prezesa Tomasza Syguta
We wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, po tygodniu ciszy znów zaczął nadawać kanał TVP 3. TVP Info wróci, kiedy PiS skończy okupację studiów telewizyjnych na placu Powstańców Warszawy
Andrzej Duda zagwarantował Donaldowi Tuskowi brak współpracy. W wigilię Wigilii w sprawie ukradzionych mediów publicznych.
Odwołana przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza stara rada nadzorcza TVP nie uznaje swego odwołania i wyznacza nowego prezesa Telewizji Polskiej Macieja Łopińskiego. To decyzja "prawnie bezskuteczna" - odpowiada...
- Konstytucja nie może być bezpieczną przestrzenią dla bezprawia, ale ma być bezpieczną przystanią dla prawa! - pisze prof. Michał Romanowski
To pierwszy list Tomasza Syguta do zatrudnionych w TVP. 19 grudnia został wybrany na prezesa telewizji decyzją rady nadzorczej.
- Sposób rozpoczęcia zmian w mediach publicznych budzi poważne wątpliwości prawne - czytamy w "Stanowisku w sprawie zmian w mediach publicznych" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
Do ofiar katastrofy smoleńskiej, które PiS celebruje np. miesięcznicami, dołączają nowe - ofiary Tuska.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apeluje do premiera Tuska "o przywrócenie ładu prawnego i stosowanie obowiązującego prawa w zakresie wyboru władz mediów publicznych".
Wyczekiwane pierwsze wydanie serwisu "i9:30" przyciągnęło znacznie więcej widzów niż dotychczasowe "Wiadomości".
- Przypominamy wszystkim o obowiązku przestrzegania umów, na podstawie których świadczycie pracę lub usługi na rzecz TVP - piszą do pracowników odwołani szefowie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Tych, którzy pracują z nową ekipą, straszą karami.
Bez pasków, z opozycją, która krytykuje władzę. I z Krystyną Jandą. 21 grudnia 2023 r. ostatecznie "Wiadomości" TVP przeszły do historii. Historii mistrzowskiej propagandy III RP.
- Rada Mediów Narodowych zwraca się do prokuratora krajowego o podjęcie pilnych działań prawnych mających na celu ochronę praworządności oraz interesu społecznego w mediach publicznych - to treść czwartkowego wystąpienia RMN.
Dziś nowy dziennik telewizyjny TVP 1. Nowa ekipa przygotowuje go poza siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, bo tam zwolnieni w środę pracownicy chcą dalej pracować jak gdyby nigdy nic.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.