"Chodzi o sprawę dużo większą ode mnie" - tłumaczy Ruth Patir. Pawilon pozostanie zamknięty do czasu zawieszenia broni i podpisania porozumienia o uwolnieniu zakładników.
Za dnia pracował w pionie technicznym w muzeum, po nocach malował obrazy. Pragnął sławy, więc zdecydował się na samowolkę. Nazwisko śmiałka wciąż pozostaje nieznane.
Wilhelm Sasnal na wystawie w Amsterdamie sugeruje, by potraktować obrazy jako rekwizyty.
Sztuka nie jest zabawką dla bogatych. Aktywiści myślą, że zabytkowe obiekty można bezkarnie oblewać. Nawet bez złej woli mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.
Jej prace chciał zniszczyć Putin. Po inwazji Rosji na Ukrainę niezwykłym talentem Marii Prymaczenko zainteresował się cały świat.
Diwy to królowe, z którymi koronowane głowy robią sobie zdjęcia.
Miesiąc przed rozpoczęciem słynnego Biennale w Wenecji uwaga świata sztuki skupiła się na nowym Biennale na Malcie. Co pokazała tam silna polska reprezentacja?
Czy uda się ukończyć Sagrada Familia w rocznicę śmierci genialnego architekta Antonio Gaudiego, pokaże czas. Przed budowniczymi wciąż piętrzą się trudności.
Od 26 kwietnia będzie można zobaczyć obraz "Wiejskie chaty pośród drzew", który od lat 80. znajduje się w Polsce. Specjaliści właśnie potwierdzili: namalował go Vincent van Gogh.
Przedstawiano je jako prace Damiena Hirsta z lat 90., tymczasem artysta wykonał je zaledwie sześć lat temu. Autor platynowo-diamentowej czaszki broni się w swoim niepowtarzalnym stylu.
Muzeum Picassa w Paryżu zapowiada otwarcie w swoich wnętrzach oddzielnej sali poświęconej malarstwu Françoise Gilot. Była niezależną artystką, której Picasso nigdy nie wybaczył.
Nagrodę Pritzkera przyznano w tym roku Japończykowi Rikenowi Yamamoto. Jego budynki nie zamykają się na otoczenie i "umożliwiają rozkwit życia".
Dla tych wystaw warto wiosną odwiedzić Trójmiasto, Kraków, Poznań i Warszawę.
Na tej wystawie spotykają się Daniel Rycharski, jeden z najpopularniejszych współczesnych polskich artystów, oraz odkrywany na nowo Władysław Hasior. Ich prace przeglądają się w sobie w niemal...
Rozpisana na ściany galerii opowieść Patryka Różyckiego, artysty nominowanego do Paszportów "Polityki", jest hołdem złożonym obecnym i dawnym przyjaciołom.
Frans Hals był jednym z największych portrecistów w dziejach. Malował nawet nędzarzy, ale nie samego siebie.
Ta wystawa pokazuje, że nasi poprzednicy na polskich ziemiach byli nie "barbarzyńcami", ale ludźmi zamiłowanymi w nowinkach.
Informacja o tym, że najsłynniejszy niemiecki artysta Gerhard Richter zbudował w Oświęcimiu pawilon, w którym zaprezentuje prace z cyklu "Birkenau", długo nie przebiła się do opinii publicznej w...
- W Polsce zarówno zarządzający, jak i zarządzani są przyzwyczajeni do autorytaryzmu. Tu liczy się partnerstwo - mówi Alicja Knast, dyrektorka Galerii Narodowej w Pradze, jednego z najważniejszych...
Trudno nie zobaczyć w czeskiej Pradze Brandla. Jest na każdej stacji metra i miejskich billboardach. W tamtejszej Galerii Narodowej tłumy stoją w kolejkach do największej w historii wystawy artysty...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.