Ustawa, przyjęta na początku marca w związku z epidemią koronawirusa, dała pracodawcom nowe możliwości w zakresie zlecania pracownikom wykonywania pracy zdalnej. Na czym taka praca polega? Codzienny Poradnik Antywirusowy już we wtorek, 24 marca w „Wyborczej”.
Ustawa, która wprowadziła pojęcie pracy zdalnej to obwiązująca od 8 marca ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, podczas konferencji prasowych poświęconych środkom podjętym w celu ochrony Polaków przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, gorąco zachęcała do korzystania z zaproponowanego w tej ustawie rozwiązania. Podkreślała, że może ono nie tylko pomóc chronić pracowników przed zakażeniem, ale również pozwolić rodzicom na godzenie pracy z opieką nad dziećmi, w sytuacji, w której szkoły, przedszkola i żłobki w całej Polsce zostały zamknięte. W naszym poradniku podpowiadamy:
"Na czym polega praca zdalna"? Codzienny Poradnik Antywirusowy już we wtorek, 24 marca w „Wyborczej”
Wszystkie komentarze