Ponad milion mieszkańców dziewięciomilionowego Izraela dostało w grudniu pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19. We Francji - tylko 138 osób.
Restrykcje covidowe obowiązujące w Belgii nie przeszkodziły kierownictwu domu opieki w mieście Mol w zorganizowaniu imprezy mikołajkowej - tragicznej w skutkach.
Zachodnie rządy mogą z zazdrością obserwować, jak Xi Jinping stawia do pionu swoich gigantów internetowych. Problem z nimi po obu stronach globu jest ten sam, tylko system polityczny odmienny.
W mijającym roku przekonaliśmy się, jak odporna i elastyczna jest ludzkość. Oraz że możemy polegać na nauce, postępu nie da się zatrzymać, a notoryczne kłamstwa nie dają gwarancji utrzymania władzy. Oto liczne pożytki z pandemii koronawirusa.
Jonathan Pollard z żoną wylądowali w środę w Izraelu. Być może jest to ostatni prezent odchodzącego prezydenta USA dla Beniamina Netanjahu.
Raport brytyjskiego Centrum Przeciwdziałania Cyfrowej Nienawiści (CCDH) odsłania kulisy działania ruchu antyszczepionkowego. Szkolenia na zamkniętych grupach, branie na cel mniejszości, wykorzystywanie luk w moderacji mediów społecznościowych... A w...
Przed niedzielnymi wyborami Rosja przysłała 300 żołnierzy na pomoc prezydentowi Faustinowi-Archange Touadérze. Dezinformatorzy od "kucharza Putina" zagnieździli się tam wcześniej.
Dlaczego naród z największą liczbą bogaczy tak niechętnie dzieli się z potrzebującymi? To kwestia historii, kultury i polityki.
We wtorek Biały Dom poinformował o ułaskawieniu przez odchodzącego prezydenta 15 osób. Są wśród nich współpracownicy Donalda Trumpa, którzy kryli go podczas dochodzenia w sprawie kontaktów z Rosją.
Izraelski parlament nie zdołał do północy uchwalić budżetu i 23 marca będą musiały się odbyć wybory - czwarte w ciągu dwóch lat. Tym razem wynik może być inny, bo Beniaminowi Netanjahu wyrósł rywal na prawicy.
Zdawać by się mogło, że w centralnie sterowanych Chinach nie ma miejsca dla triad - mafijnych stowarzyszeń, które wyrosły ze słabości państwa i przez wieki ustawiały się w kontrze do władzy. Tymczasem triady wróciły - i żyją z władzą w symbiozie.
To efekt artykułu w "New York Timesie". Czołowy komentator tej gazety Nicholas Kristof zarzucił kanadyjskiemu serwisowi, że można tam znaleźć sfilmowany seks z nieletnimi i gwałty.
Nigeryjski rząd podejrzewa, że to porwanie dla okupu, ale na razie nikt go nie zażądał. Żołnierze próbują odbić uprowadzone dzieci.
"Angelina Jolie w wersji zombi" przesiedziała już w areszcie 14 miesięcy pod zarzutami bluźnierstwa, podżegania do przemocy, korumpowania młodzieży i obrazy Republiki Islamskiej. Dwa pierwsze zarzuty oddalono, za pozostałe sąd wymierzył surowy wyrok.
Dzisiejsza nauka potrzebuje tylko trzech rzeczy: wspierających ją instytucji, pieniędzy i mózgów. Chiny je mają.
Donald Trump oznajmił, że Maroko będzie czwartym w tym roku państwem arabskim, które znormalizuje stosunki z Izraelem. Jest to tylko sformalizowanie relacji między dwoma starymi, dobrymi przyjaciółmi.
Królestwo Maroka będzie czwartym w tym roku państwem arabskim, jakie znormalizuje stosunki z Izraelem - poinformował w czwartek wieczorem prezydent USA Donald Trump.
Ujawniona dopiero po pięciu latach obowiązywania umowa z Pekinem jest niezwykła. Pracownicy chińskiej bezpieki przyjeżdżali do Szwajcarii na jej koszt, na wizach turystycznych, bez kontroli. By przesłuchiwać i zabierać chińskich obywateli.
Instytut Conflict Armament Research (CAR) znalazł wewnętrzny dokument dżihadystycznej organizacji mówiący o pracach "nad silnikiem V-1, jakiego Hitler użył do ataku na Wielką Brytanię". Sam silnik znaleziono w Mosulu.
Po zdumiewającym wywiadzie udzielonym przez Chaima Eszeda izraelskiej gazecie "Jediot Acharonot" jedni uznali, że 87-letni profesor zapadł na zdrowiu, inni uznali to za dowcip, jeszcze inni triumfują: "Mówiliśmy, że kosmici istnieją!".
Na pikapie, który tydzień temu posłużył do zabicia czołowego irańskiego atomisty, zamontowano karabin z kamerą i "inteligentnym systemem satelitarnym", który rozpoznał twarz naukowca - oznajmił na niedzielnej ceremonii żałobnej wiceszef irańskiej...
Rząd w Dhace chce przenieść na początek 2,5 tys. rodzin. Twierdzi, że to ochotnicy i że warunki na wyspie są lepsze niż na lądzie. Międzynarodowe organizacje humanitarne mają dużo wątpliwości.
"Każdy z nas jest słupkiem granicznym naszej wielkiej ojczyzny" - mówią chińscy pogranicznicy budujący osady na terytorium sąsiednich państw.
5,6,7,8,9,10 - takie liczby padły we wtorek w narodowej loterii Powerball w Republice Południowej Afryki. Organizator musiał się tłumaczyć.
Porozumienie między ONZ i Addis Abebą zawarto w środę. Misja pomocy zagrożonym mieszkańcom Tigraju oraz uchodźcom ruszyła natychmiast.
Chińczycy przed wyjazdem za granicę aplikują sobie "eksperymentalną" szczepionkę Sinopharm. Pekin zaczyna jej używać jako narzędzia w dyplomacji. Ryzykiem powikłań mało kto się przejmuje.
Wiele wskazuje na to, że śmierć Mohsena Fakhrizadeha miała więcej wspólnego z wynikiem wyborów prezydenckich w USA niż z postępami irańskiego programu atomowego.
Operacja militarna przeciwko Frontowi Wyzwolenia Narodu Tigrajskiego (TPLF) weszła w "ostatnią fazę" - oznajmił w sobotę premier Etiopii Abiy Ahmed. Ale rebelianci ani myślą złożyć broń - zapowiadają "walkę do końca".
Dlaczego Xi Jinping wyhamowuje urbanizację, która przez ostatnie cztery dekady napędzała rozwój Chin?
Pięć indyjskich stanów postanowiło utrudnić zmianę wyznania w następstwie zawarcia małżeństwa. To pokłosie lansowanej przez partię rządzącą teorii spiskowej.
Znaleziono go 4 listopada rano ponad kilometr od strefy zdemilitaryzowanej, która oddziela oba wrogie państwa koreańskie. Powiedział, że jest byłym gimnastykiem i poprzedniego wieczora przeskoczył 3-metrowy płot.
Wygląda na to, że - pomimo kategorycznych zaprzeczeń strony saudyjskiej - w futurystycznym mieście Neom doszło do pierwszego w historii spotkania premiera Izraela z przywódcą Arabii Saudyjskiej.
Wcześniej włamywaczy sponsorowanych przez autorytarne rządy interesowały formuły leków i szczepionek na COVID-19. Teraz, gdy blisko do pojawienia się ich na rynku, usiłują poznać rezultaty badań klinicznych.
Premier Abiy Ahmed dał siłom tigrajskim czas do środy na poddanie się. Potem półmilionowe miasto Mekelle ma zostać otoczone czołgami i zaatakowane artylerią.
Kto podłożył bombę w samolocie nad Lockerbie: Libia czy Palestyńczycy na zlecenie Iranu? Brytyjczycy odmówili ujawnienia dokumentów, które mogłyby rzucić światło na zamach bombowy sprzed 32 lat.
Na terytoriach okupowanych udzielił wsparcia osadnikom żydowskim - była to pierwsza w historii wizyta szefa dyplomacji USA w osiedlach uznawanych przez ONZ i większość państw świata za nielegalnie. Wielu widzi w tym początek kampanii prezydenckiej...
Choć ideologia maoizmu kosztowała życie wielu milionów ludzi, we współczesnych Chinach zyskała własne życie po życiu. Dla obecnej władzy jest źródłem prawomocności i inspiracji, ale też zagrożeniem.
Oficerowie kazali nowo przybyłym żołnierzom zabijać jeńców - miała to być dla nich "próba krwi". Ofiarom podrzucano następnie broń, by można było udawać, że zastrzelono je w obronie własnej. Do afgańskich wieśniaków komandosi wygarniali z...
Władze Korei Północnej szczególny problem mają z kobietami, które pokazując się z papierosem, "przyjmują burżuazyjny styl życia". W teren wysłano grupy robocze, by zlikwidowały to niekorzystne zjawisko.
Na mrożonych filetach znaleziono aktywnego wirusa SARS-CoV-2. Chińscy naukowcy wysnuli teorię, że tą drogą wirus mógł też przywędrować na targowisko w Wuhan, skąd rozprzestrzenił się po świecie. Inni eksperci uważają ją za bardzo mało prawdopodobną...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.