Niedźwiecki, Kaczkowski i Strzyczkowski zebrali już ponad 120 tys. zł na nową radiostację - Radio 357. To nawiązanie do ich starego adresu Myśliwiecka 3/5/7
Ministrowie Jacek Sasin i Mariusz Kamiński wiedzieli, że premier Mateusz Morawiecki działa bezprawnie. Dlatego nie wykonali jego polecenia i nie podpisali umów z Pocztą Polską i Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych w sprawie "wyborów kopertowych"
Cała trójka pracowała do niedawna razem przy Myśliwieckiej 3/5/7 w programie III. - Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie - w Radiu 357 - piszą na stronie...
Kierowane przez Mariusza Kamińskiego MSWiA chciało zająć się prezydenckimi wyborami korespondencyjnymi, ale wyprzedziła go Poczta Polska podległa Jackowi Sasinowi - przyznał Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Poczta Polska przygotowywały się do wyborów 10 maja, choć nie podpisali z nimi odpowiednich umów szef MSWiA Mariusz Kamiński i minister aktywów państwowych Jacek Sasin
Mateusz Morawiecki dwukrotnie złamał konstytucję, zlecając Poczcie Polskiej organizację wyborów prezydenckich - pisze w uzasadnieniu wojewódzki sąd administracyjny.
Trójka ma nową ramówkę. Prace nad nią trwały ponad miesiąc. Efekt? Program III bez kultowych audycji, jak "Zapraszamy do Trójki" i "Lista Przebojów".
Zdjęcia sprzed pięciu lat, porównania Polski do Bangladeszu, nieustanne oskarżenia o zalewanie Polski ściekami. TVP atakuje Rafała Trzaskowskiego, jakby nadal walczył z Dudą o prezydenturę.
W ostatnim tygodniu ani Morawiecki, ani Ziobro, ani Gowin nie istnieli w "Wiadomościach" jako liderzy Zjednoczonej Prawicy. Nie było mowy o żadnym przepływie "informacji od władzy". Informacje były tylko "od Kaczyńskiego".
Piątkowe "Wiadomości" w ogóle nie pokazały materiału o rządowym kryzysie. Informacja, że w sobotę zostanie podpisana umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy, padła... w materiale o Koalicji Obywatelskiej. To w niej "iskrzy".
Rzecznik praw obywatelskich alarmuje w sprawie sytuacji dziennikarzy Programu 3 głównego inspektora pracy oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, bo dostaje kolejne skargi dotyczące sytuacji pracowników Trójki.
- Będziemy mieli do czynienia z permanentną wojną, z walką buldogów pod dywanem albo i rozgrywaną publicznie - mówi prof. Mikołaj Cześnik, dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS
Materiał o koalicyjnych wojnach, dopiero w 11. minucie "Wiadomości", znowu był z pozytywnym paskiem: "Bliżej do politycznego porozumienia".
Kryzys w Zjednoczonej Prawicy trwa od tygodnia, a "Wiadomości" jeszcze ani razu nie poinformowały rzetelnie, o co tu chodzi.
Zbigniew Ziobro rozmawiał w nocy z Jarosławem Kaczyńskim. Czy lider Solidarnej Polski wyleci z rządu i koalicji? A może Kaczyński znowu będzie premierem? Wojna na górze w Zjednoczonej Prawicy się nie kończy, a w "Wiadomościach" TVP nie kończy się...
"Po tym, jak Kaczyński oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami, ostatnie, czego sobie życzę, to być kojarzony z PiS" - napisał Ziemkiewicz na Twitterze. I zniknął z TVP Info
Jak wytłumaczyć widzom "Wiadomości", że rząd może upaść z powodu Ziobry, skoro wcześniej o dokazującym ministrze nie byli informowani? No nie da się.
Kaczyński przez Kurskiego przekazuje Ziobrze, że w razie koalicyjnej wojny czy przedterminowych wyborów TVP go unicestwi.
Niepewność tworzy podatny grunt. Zawsze zjawiska, które mają charakter globalny, dotykają wielu osób na całym świecie, rodzą podejrzenia, że są spiskiem, a wszystko zostało ukartowane, bo ktoś w ten sposób zarabia - mówi dr Konrad Maj.
Koalicjanci wypowiedzieli Kaczyńskiemu posłuszeństwo, koalicja rządowa się rozpada, gabinet Morawieckiego ma być mniejszościowy, a "Wiadomości" tłuką widzom do głów, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.
- Jeśli zrodzi się przekonanie, że koalicja się pokłóciła, że nie jest w stanie rządzić, że zachwiał się autorytet Kaczyńskiego, to w społeczeństwie może się upowszechnić przekonanie, że jednak PiS może wybory przegrać. Że nie jest wieczny - mówi...
Jak Nowy Świat ruszył, powtarzały się ataki, że to radio starców. A u nas jest masa młodych, od nastolatków. Chcą coś robić dla ludzi, pracują i bawią się tym, żyją tym radiem. Rewelacja!
To Mateusz Morawiecki podpisał decyzje, w których rozdzielił role między Pocztę Polską a Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Spółki miały zadebiutować jako organizatorzy wyborów kopertowych, zaś Państwowa Komisja Wyborcza zeszła na drugi plan
Mateusz Morawiecki rażąco naruszył prawo i wydał decyzję bez podstawy prawnej - wynika z uzasadnienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który we wtorek orzekł o nieważności decyzji szefa rządu w sprawie organizacji "kopertowych"...
Najwyższa Izba Kontroli pod prezesurą skonfliktowanego z obozem władzy Mariana Banasia kontroluje finanse TVP. Pierwsze wyniki mają być znane na początku przyszłego roku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny - na wniosek RPO Adama Bodnara - badał decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o powierzeniu Poczcie Polskiej organizacji niedoszłych wyborów prezydenckich.
- W Trójce od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało. Te same osoby prowadziły w ten sam sposób te same audycje. I tak przez 40 lat - stwierdziła Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia. - Te słowa to najlepszy dowód, że nie ma pojęcia o...
- Ci, którzy nie walczyli - przykładów z Europy nie brakuje - przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę - zapowiada prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Prezes PiS zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby wcześniej wziął niezależne media pod but, to wygrana Dudy byłaby bardziej okazała, a społeczeństwo udałoby się bardziej przekonać do swoich racji i programu. Ale.
3,9 proc. - taką słuchalność ma teraz Trójka. To najgorszy wynik w historii. To efekt chaotycznych decyzji prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.
- TVP nie faworyzowała żadnego z kandydatów na prezydenta - twierdzi Jacek Kurski w odpowiedzi na pismo rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara
Trójka nie ma już nic do stracenia. Bo straciła wszystko. Swoje gwiazdy, kultowe programy, słuchaczy, artystów. Odpływają też od programu III reklamy i patronaty
- Nasi dziennikarze i prezenterzy zawsze starają się zachować największy stopień profesjonalizmu, a także staranności i rzetelności dziennikarskiej - tak prezes TVP Jacek Kurski odpisał Adamowi Bodnarowi, rzecznikowi praw obywatelskich.
Od 2016 r. Program 3 stracił kilkadziesiąt głosów, kultowe programy i setki tysięcy słuchaczy. Dziś jest w ruinie: dziennikarze na urlopach i zwolnieniach lekarskich, stałe programy zniknęły, a słuchalność jest historycznie niska.
Większość sejmowa, negując naganę dla posłanki PiS, pokazała wszystkim ni mniej, ni więcej tylko gest Lichockiej. A konkretnie pokazał go Jarosław Kaczyński.
Kuba Strzyczkowski najpewniej nie wróci już do Trójki. Tak jak inne trójkowe głosy: Michał Olszański, Marcin Łukawski czy Ernest Zozuń.
Celem Jarosława Kaczyńskiego jest przemiana wszystkich wolnych mediów w takie, jakie dziś są państwowe
Tydzień po przejęciu Trójki prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska nie ma pojęcia, co zrobić z Programem 3. - W tej chwili są rozważane różne koncepcje programowe, które mają charakter czysto roboczy - informuje "Wyborczą" Monika Kuś z biura...
Współpraca między Kubą a panią prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską układała się fatalnie. Cały czas była przepychanka. Czuliśmy, że coś się zbliża niedobrego. No i stało się - mówi Michał Olszański, były dziennikarz Trójki.
Dziennikarze Trójki szukają pomocy w rządzie, u prezydenta, w Radzie Mediów Narodowych oraz Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.