W środę 9 października "Escapetruck 2024" stanie na Placu Solidarności w Olsztynie. W uwalnianiu ofiar handlarzy ludźmi w pokoju zagadek można uczestniczyć w godz. 10-17.
Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM odwiedził dr Al Jazzar, właściciel firmy specjalizującej się w architekturze krajobrazu. To wysłannik saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salmana.
Doniesienia dziennika dementuje dyrektor szkoły oraz olsztyńska komenda policji.
Operacja polegała na poszerzeniu czaszki dwumiesięcznej dziewczynki - poinformował w piątek Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.
Olsztynianie cieszą się z nowej drogi na Zatorze, choć jej standardy postawiają wiele do życzenia. Co poszło nie tak?
Widzę człowieka, jego relacje ze sobą samym i otoczeniem, jako układ dynamiczny, ulegający ciągłym przemianom - mówi Tomasz Witkowski, którego dzieła można oglądać od piątku.
Zakończył się proces nożownika, który przed galerią handlową w Olsztynie ranił nożem dwóch nastolatków. Jeden z nich miał sporo szczęścia, że przeżył.
Festiwal Mendelsohna to cykliczne wydarzenie, zainicjowane przez środowisko Borussii w Olsztynie, rodzinnym mieście Ericha Mendelsohna.
Olsztyński szpital zapewnia, że stosowanie tej metody jest bezpieczne i przyspiesza operację.
Na liście gatunków do posadzenia są m.in. dąb szypułkowy, brzoza brodawkowata, grab pospolity, miłorząb dwuklapowy czy klon pospolity.
Po uruchomieniu nowej sieci wodociągowej stary system zostanie na trwałe odcięty, a jego punkty czerpania wody zdemontowane.
Jest to jedna z pięciu zaplanowanych na Warmii i Mazurach inwestycji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim będzie się uczyć ok. 15 tys. studentów.
- Kilka lat z rzędu nie dostawaliśmy dotacji i przez to nie mogliśmy remontować - mówi prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Zamek z Reszla.
Po zakończeniu rewitalizacji XIX-wieczny budynek będzie całorocznym ośrodkiem wspierania kultury warmińskiej.
- Remont będzie kolejnym etapem zabezpieczania ruin kaplicy pobitewnej na Polach Grunwaldu - zapowiada Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.
Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Biskupcu. Wyrok jest prawomocny.
Uczestnicy festiwalu zapewne zapamiętali wypiekanie gigantycznego sękacza, którego potem, rzecz jasna, mogli potem spróbować.
Pomiary ruchu będę prowadzone przez dwie firmy na odcinkach dróg krajowych. Podzielono je na siedem części.
"Jeśli nie sprawia to drogowego niebezpieczeństwa, to popierał bym to jako zorganizowaną formę artystycznego wykazywania się, a dodatkowo zabezpieczania farbą powierzchni przed erozją" - pisze jeden z internautów.
Mrożące krew sceny rozegrały się pod koniec sierpnia w spokojnej mazurskiej wsi Księży Lasek. Sąsiad zabił sąsiada z długiej broni myśliwskiej.
Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kierowcy z nowej trasy powinni skorzystać w 2028 roku. W końcu podpisano umowę.
Umundurowanie, broń, odznaki i wyposażenie walczących wojsk, zdjęcia i karty pocztowe - to tylko część eksponatów, które można zobaczyć w 110. rocznicę Wielkiej Bitwy pod Tannenbergiem.
Dodatkowe funkcje budynków dworcowych to coraz częstsza koncepcja, za którą stoi nie tylko chęć uatrakcyjnienia kolejowych gmachów, ale również pragmatyka.
Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni mieszkaniec Wielbarka w ogóle nie powinien wsiadać do auta. Miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
Stare, popękane i powykrzywiane płyty chodnikowe przy ul. Rataja od lat wymagają gruntownej naprawy.
To jeden z pierwszych kroków do skomunikowania i uzbrojenia terenu zaplanowanego pod Park Przemysłowy
Już nie naokoło, ale bezpośrednio nowym przejściem pod torami - tak od środy mieszkańcy Zatorza mogą dostać się do pociągów na stacji Olsztyn Główny.
Mamy bardzo mało czasu na wykorzystanie tych środków, które na skutek prowadzonej przez poprzedni rząd PiS nieracjonalnej polityki były bardzo długo zablokowane - mówi przewodniczący olsztyńskich radnych.
Wszystkie uszkodzenia wyglądały podobnie: podcięte piłą mechaniczną elementy podkonstrukcji nośnych i drabin.
Gdy osiem lat temu otwierano lotnisko, już wówczas były plany związane z terenami inwestycyjnymi i teraz to się staje faktem.
Pomysł obsadzania roślin między szynami tramwajowymi narodził się w Berlinie na początku XX w. W Olsztynie ta koncepcja wciąż jest traktowana po macoszemu.
Schron dyktatora Niemcy wysadzili sami, w styczniu 1945 r. Ocalały z niego tylko ściany od strony północnej, reszta to ruiny.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski odnawia budynki w historycznej części Kortowa. Właśnie zakończył się pierwszy etap prac remontowo-konserwatorskich obiektu przy ul. Heweliusza 2.
- Spodziewamy się średniowiecznej glinianej ceramiki, zobaczymy, czy nasze przypuszczenia się potwierdzą - mówi dyrektorka mieszczącego się w kętrzyńskim zamku muzeum.
To jest skandaliczne zachowanie partii opozycyjnej, która wprowadza niepokój społeczny - mówi dyrektor szpitala w Iławie.
Program Sztuki w Obejściu 2024 składa się z trzech splatających się ze sobą elementów: szlaku wystaw-obejść, koncertów i warsztatów oraz doznań kulinarnych.
Do najbliższego piątku potrwa zbiórka darów dla powodzian z Nysy, którą zorganizował klub kibica Indykpolu AZS-u Olsztyn.
Dr Anna Lella została wybrana do zarządu Światowej Federacji Stomatologicznej.
Dramatyczne zdarzenie nagrał sąsiad hodowcy. Organizacje prozwierzęce z Warmii i Mazur zapewniają, że złożą doniesienie do prokuratury.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.