Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" oglądają setki, a bywa, że tysiące zdjęć z kraju i ze świata. Tylko niewielki ułamek z nich ilustruje potem wydarzenia opisywane przez naszych dziennikarzy. Wiele wspaniałych fotografii nie ma szansy...
"Przykład Ukrainy brutalnie pokazuje, że armie złożone z żołnierzy wszczynają wojny, a armie złożone z obywateli je wygrywają" - powiedział szef brytyjskiej armii. W Europie wraca dyskusja o obowiązkowym poborze do wojska.
Każdego dnia publikujemy setki tekstów, nasza strona zmienia się bardzo dynamicznie. W tym miejscu zbieramy najważniejsze wiadomości dnia.
Kilkuset kandydatów i tylko 53 mandaty do wzięcia. Kto ma szansę je zdobyć?
Każdego dnia publikujemy setki tekstów, nasza strona zmienia się bardzo dynamicznie. W tym miejscu zbieramy najważniejsze wiadomości dnia
Popularny festiwal piosenki Eurowizja odżegnuje się od konotacji politycznych. Czy rzeczywiście jest od nich wolny?
Jeśli wszystkie się spełnią, będziemy zdrowi, bogaci i zadowoleni. Po wielokroć lepsi od konkurencji. Będziemy po wsze czasy operować słowem i obrazem ze swadą i lekkością. Będziemy też nieustannie zaskakiwać, a nawet denerwować Czytelników.
35 lat temu ukazał się pierwszy numer "Gazety Wyborczej". Teraz naszą największą siłą jest dziennikarstwo w internecie. Chcemy zawsze stać po stronie zdrowego rozsądku, prawdy, uczciwości, wiedzy, otwartości i demokracji.
Dużo się w naszej pracy zmienia, ale jedno pozostaje stałe - od 35 lat codziennie wybieramy najważniejszą wiadomość dnia i publikujemy ją na naszej "jedynce". Z okazji urodzin przypominamy okładki z dni najważniejszych dla historii Polski po 1989...
Europosłowie tylko debatują nad krzywizną bananów i trwonią pieniądze na podróże między Brukselą a Strasburgiem? Ile jest prawdy w popularnych mitach na temat Unii Europejskiej?
Tenzing Norgay znał tę górę jako Czomolungmę, jako Sagarmathę i jako Everest, jednak w jego uszach najcelniejsze było określenie, którego używała jego matka Kinzom: Góra Tak Wysoka, że Nie Jest w Stanie Wzlecieć nad Nią Żaden Ptak. Fragment...
Wielka Brytania zamierza zakazać sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom urodzonym po 2009 roku. Podobny projekt pojawił się w Nowej Zelandii. Czy możliwe jest wyrugowanie ze społeczeństwa nałogu palenia?
Tutaj znajdziesz poszerzone odpowiedzi do quizu o wydarzeniach minionego tygodnia, a także odnośniki do tekstów, z których możesz się dowiedzieć jeszcze więcej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.