Po śmierci 74-letniego dyrektora stambulskiego liceum rząd w Ankarze zapowiada wyroki za przestępstwa popełniane przeciwko nauczycielom.
Reporterzy dziennika dotarli do osób odpowiedzialnych za planowanie polityki przyszłej administracji Trumpa. Opracowany przez nich "Projekt 2025", koncepcja pierwszych działań wraz ze wspierającą je wykładnią prawną, zakłada pacyfikację przeciwników...
Kontrowersyjne przepisy reformy edukacji nakładają na szkoły dwujęzyczne obowiązek przejścia w nauczaniu na język estoński. Chodzi o nacisk na asymilację mniejszości rosyjskiej, która stanowi ponad 24 proc. populacji Estonii.
Pomoc UE ma wyciągnąć Tunezję znad krawędzi społecznego i ekonomicznego załamania. Ale autokratyczny prezydent Kais Saied liczy, że wojując kartą migracyjną zyska jeszcze więcej i że zmiękczy żądania Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który swoje...
Zrealizowany kosztem 60 mln euro nowy parking w Amsterdamie pomieści 7 tys. rowerów - podwodny projekt ma usprawnić ekologiczną komunikację miejską.
Specjalna komórka do spraw zwalczania korupcji i przestępczości finansowej zbada, czy były premier Czech prał brudne pieniądze, kupując luksusowe rezydencje na Lazurowym Wybrzeżu. W Pradze trwa zaś proces o wyłudzenie przezeń unijnych funduszy.
Dołączenie do strefy Schengen usprawniłoby rumuński handel i podróżowanie. Ale potrzebna jest zgoda wszystkich jej unijnych członków, czyli 22 państw UE, w tym niechętnej dalszemu rozszerzaniu Holandii. Kiedy Rumuni mogą spodziewać się akceptacji?
Słaba pora deszczowa, najgorsza od dekad susza, plaga szarańczy i ceny żywności rosnące z powodu wojny w Ukrainie prowadzą do przerażającego kryzysu głodu w jednym z najbiedniejszych krajów świata. Somalia nie przetrwa bez pomocy świata.
Gabinet Kiriła Petkowa nie przetrwał głosowania nad wotum nieufności. Z tym wnioskiem wystąpiło ugrupowanie skorumpowanego byłego premiera Bojko Borisowa, który musiał ustąpić przed rokiem na fali antyrządowych protestów.
Amerykańska prawica coraz bardziej fascynuje się Węgrami i porządkami zaprowadzanymi przez Viktora Orbána. Za oceanem przybywa jego naśladowców i kopistów węgierskich rozwiązań.
W ostatnim referendum Szwajcarzy poparli zwiększenie nakładów na unijny Frontex strzegący granic, opodatkowanie gigantów streamingowych i skłonienie ich do oferowania europejskich treści, a także zmianę w prawie, by każdy zmarły stał się dawcą...
Prowokacyjne wypowiedzi prezydenta Chorwacji Zorana Milanovicia doprowadziły do kryzysu politycznego w kraju i pogorszenia stosunków z Ukrainą. Teraz grozi on zablokowaniem akcesji Finlandii i Szwecji do NATO, by wymusić zmiany konstytucyjne w...
Bliska znajomość premiera Wielkiej Brytanii z rosyjskim oligarchą Jewgienijem Lebiediewem od lat budziła niepokój służb wywiadowczych. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę na Wyspach spekuluje się, że może on dysponować materiałami kompromitującymi...
Według ABC News w ciągu roku liczba Rosjan przekraczających południową granicę USA bez wymaganych dokumentów wzrosła 35-krotnie. Wśród przybyszów są opozycjoniści, osoby LGBT i świadkowie Jehowy.
Osoby LGBT należą do przemilczanych ofiar wojny domowej w Kolumbii, która trwała ponad pół wieku. W El Carmen de Bolivar powoli pozwalają sobie na coming out...
Aktywiści z Ameryki Łacińskiej próbujący powstrzymać nadmierną eksploatację zasobów naturalnych i broniący ziem rdzennych ludów często znikają bez wieści, bywają porywani i mordowani, a ich domy idą z dymem. Takich incydentów przybywa w...
Overstone Kondowe to pierwszy w dziejach Malawi poseł z brakiem pigmentu w skórze. Jego ambicje polityczne i społeczne mogą jednak boleśnie zderzyć się z realiami tego afrykańskiego kraju, w którym albinosi są prześladowani, głównie za sprawą...
Inżynier Mark Frerichs został porwany na ulicach Kabulu ponad rok temu. Po wycofaniu z kraju wojsk USA nie wiadomo, kiedy, jak i czy w ogóle wróci do ojczyzny.
Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa Amerykanie walczący z uzależnieniami zostali zamknięci w domach i odcięci od swoich grup wsparcia. Wielu wróciło do narkotyków.
Zbudowana za 200 mln dol. instalacja artystyczna The Vessel miała być wizytówką Nowego Jorku, a stała się miejscem, gdzie ludzie odbierają sobie życie.
Kim Blalock, 36-letnia matka szóstki dzieci, została obciążona prokuratorskimi zarzutami za przyjęcie podczas ciąży leków przeciwbólowych na receptę. Czy finał jej sprawy stanie się precedensem kryminalizującym leczenie ciężarnych w Alabamie?
Donald Trump nadal rozdaje karty u Republikanów, ale za jego plecami walczy już peleton następców, czekających, aż powinie mu się noga. Kto ma szansę na nominację partii w 2024 roku?
Nowy Jork ponownie się zaludnił i snuje plany wielkich inwestycji. Trwa zacięty wyścig o fotel burmistrza.
Większość Amerykanów popiera przyznanie prawa do stałego pobytu tym, którzy dawno temu przedarli się do USA wraz z rodzicami i spędzili w tym kraju większość życia, ale nadal obawiają się deportacji. Chodzi o prawie 2,5 mln osób.
12 lat temu niewystarczająco odważne działania Obamy w walce z kryzysem przyczyniły się do fali prawicowego populizmu. Dziś Ameryka znów ma problemy, a Kongres przyjął właśnie pakiet pomocowy. Tym razem znacznie szerszy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.