Już niedługo w Hali Expo uczniowie będą poszukiwać ścieżek kariery, a szkoły zaprezentują swoje oferty. 2 marca rozpoczynają się XX Łódzkie Targi Edukacyjne.
Drobna i okrągła. O malutkich, bardzo spracowanych dłoniach. Historia o niej zapomniała. A przecież kobieta powinna zostawić po sobie ślad.
VI Liceum, zgodnie z planem magistratu, ma zmienić lokalizację. Dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 83 miałaby zyskać przestrzeń dla 7. i 8. klas. Szóstka nie zgadza się na przeprowadzkę.
Związek Nauczycielstwa Polskiego kończy zbieranie informacji na temat tego, które szkoły popierają jednodniowy strajk przeciwko reformie edukacji.
Oświata znalazła się w miejscu, w którym złotego środka nie ma. Przed nami długi i skomplikowany sezon starć międzyszkolnych.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przez tydzień biorą udział w warsztatach antystresowych. Krzyczą, medytują i uczą się jeść tak, by się relaksować.
Pociągami i autobusami jeżdżą zniżkowo tysiące fałszywych studentów. Część ukończyła, a część przerwała naukę, lecz legitymacje zostały. Do ich przedłużania służą hologramy kolekcjonerskie
Akademia Opowieści to akcja "Gazety Wyborczej", w której namawiamy czytelników, by opowiedzieli o najważniejszym człowieku swojego życia. Warsztaty z opowieści poprowadził reporter Włodzimierz Nowak.
Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, przyjechała w piątek do Łodzi. Ale nie o takie spotkanie łódzkiej oświacie chodziło.
W poniedziałek w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana reporter "Gazety Wyborcza", Włodzimierz Nowak będzie pytał Urszulę Niziołek-Janiak o najważniejszego człowieka w jej życiu.
Minister edukacji Anna Zalewska przyjechała do Łodzi, by rozmawiać o założeniach i wdrażaniu reformy edukacji. Mówiła m.in. że w łódzkich szkołach pojawi się 99 nowych etatów.
Minister edukacji, Anna Zalewska przyjechała do Łodzi. Pod urzędem wojewódzkim witali ją nauczyciele i ZNP.
W poniedziałek (20 lutego) Akademia Opowieści w Łodzi. O godz. 18 w Centrum Dialogu niezwykłe spotkanie. Włodzimierz Nowak będzie pytał Urszulę Niziołek-Janiak o najważniejszego człowieka w jej życiu.
Rada miasta przyjęła projekt uchwały, dotyczącej nowej sieci szkół. Łódź będzie miała cztery nowe podstawówki, jedno nowe liceum, ale zlikwiduje 11 gimnazjów.
Rada miejska przyjęła projekt uchwały, określającej nową sieć szkół w Łodzi.
Podczas obrad rady miejskiej radna PO Monika Malinowska-Olszowy powiedziała, że system edukacji PiS przypomina kształcenie hitlerowskie.
Trwa sesja rady miejskiej. Radni debatują nad nową siecią szkół, a rodzice protestują przeciwko propozycjom magistratu
Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego miało przekształcić się w liceum. Magistrat, radni i mieszkańcy chcą jednak, by przy ul. Czajkowskiego powstała szkoła podstawowa.
Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, ma pojawić się w piątek w Łodzi. Będzie rozmawiać na temat wdrażania reformy edukacji.
Członkowie komisji edukacji zakończyli prace nad ustalaniem sieci szkół. Cieszą się z kompromisu, ale nie wszyscy są zadowoleni.
Gimnazjum nr 1 ma być liceum. Rodzicom dzieci z podstawówki w tym samym budynku to się nie podoba. Po głowie dostaje magistrat i dyrekcje. A może by tak zrobić to inaczej?
Komisja edukacji zebrała się ostatni raz w sprawie nowej sieci szkół. Na obrady przyszło tyle osób, że posiedzenie musiało przenieść się do największej sali urzędu miasta.
"Gazeta Wyborcza" zaprasza do Akademii Opowieści.
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami interweniowało w sprawie psa. Zwierzę ma niedowład łap i przeżyło dzięki sąsiadom. ŁTOnZ apeluje o pomoc.
Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 nie chcą, by w mieszczące się w tym samym budynku gimnazjum przekształciło się w liceum. Proponują, żeby liceum powstało w innym miejscu.
Magistrat oszacował, że wprowadzenie reformy edukacji pochłonie nawet 70 milionów złotych. To koszty m.in. dostosowania pracowni i odpraw dla pracowników oświaty.
Firma Indigo, która powstała zaledwie sześć lat temu, przebojem wdała się na rynek produktów do stylizacji paznokci. Wyszła już za granicę i sama wyznacza trendy.
Magistrat zaprezentował trzecią wersję sieci szkół. Wersję ostateczną, skonsultowaną z mieszkańcami, przegadaną z dyrektorami, rodzicami i nauczycielami. Ale i tak będzie źle.
Na posiedzenie komisji edukacji przyszli rodzice i nauczyciele, którym nie podobają się propozycje magistratu dotyczące nowej sieci szkół.
Urząd miasta i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi ogłosili pierwszą edycję konkursu dla uczniów interesujących się dziennikarstwem. Nagrodą jest m.in. staż w łódzkich mediach.
Siedmioletnia Jagienka dusi się z powodu skrzywienia kręgosłupa. NFZ odmówił finansowania leczenia w Paryżu, więc rodzina chce sama zebrać pieniądze.
Magistrat przedstawił trzecią wersję nowej sieci szkół, która będzie obowiązywała w związku z reformą edukacji. W Łodzi zostanie zlikwidowanych 14 gimnazjów, ale powstaną trzy nowe szkoły podstawowe.
Związek Nauczycielstwa Polskiego, partie polityczne, organizacje społeczne i uczniowie rozpoczęli zbieranie podpisów za referendum w sprawie reformy edukacji.
Magistrat chce przenieść XXIX Liceum Ogólnokształcące do budynku po gimnazjum przy ul. Kopcińskiego. "Bytnarówka" zapowiada protest
Wójt gminy z województwa łódzkiego nie zamierza wprowadzić u siebie reformy edukacji.
Związek Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi podpisał deklarację z partiami i organizacjami. Będą współpracować przy zbieraniu podpisów za przeprowadzeniem ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy edukacji.
Związek Nauczycielstwa Polskiego podejmuje kolejne kroki w stronę strajku. W Łodzi dyrektorzy kończą dopełnianie formalności związanych z wejściem w spór zbiorowy. Przeciwko tym, którzy będą utrudniać, ZNP złoży pisma do prokuratury.
- Do wprowadzenia reformy edukacji ręki nie przyłożę - zapowiada wójt Dariusz Woźniak. I podkreśla: - Nawet jeśli miałbym być jedynym w województwie.
Zakończyły się konsultacje społeczne i internetowe głosowanie w sprawie nowej sieci szkół, która miałaby obowiązywać po wprowadzeniu reformy edukacji. Łodzianie chcą wygaszenia wszystkich gimnazjów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.