Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że podjął decyzję o wejściu w spór zbiorowy. Oznacza to, że - jeśli rząd nie spełni żądań - związkowcy przestaną pracować.
Przy ul. Piotrkowskiej 143 przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek od godz. 17 kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko reformie edukacji.
O godz. 17 pod siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143 łodzianie będą manifestować przeciwko reformie edukacji. To jeden z wielu protestów, które odbędą się w całym kraju.
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łodzi nakręcili film, w którym pokazują, jak dobrze czują się w swojej szkole. To ich znak protestu przeciwko likwidacji gimnazjów.
Druga Łódzka Wigilia. Kolędy, pierogi, prezenty i święty Mikołaj
W 6. Dzielnicy łódzcy eksperci edukacyjni debatowali nad reformą edukacji. Pytając: "Quo vadis, oświato?", rozważali plusy i minusy zaproponowanych zmian.
W ostatnich latach w polskie dworce kolejowe zainwestowano ogromne pieniądze. Jednym, dzięki modernizacji, przywrócono dawny blask, inne wybudowano od podstaw. Polska może chwalić się najnowocześniejszymi dworcami w Europie. Właśnie otwarto...
W środę wieczorem Sejm przegłosował projekt ustawy wprowadzającej reformę edukacji. Likwidacja gimnazjów i utworzenie ośmioklasowych podstawówek jest niemal pewne. Co sądzą o decyzji Sejmu przedstawiciele łódzkiej oświaty?
Kolejne zwierzę padło ofiarą człowieka. Tym razem właściciel przywiązał psa do torów kolejowych, bo czworonóg zjadł mu trzy króliki. Przykłady znęcania się nad zwierzętami są coraz częstsze i brutalniejsze. Dlaczego człowiek nadal nie nauczył się...
W Opocznie mężczyzna przywiązał sznurkiem psa do torów. Uwięzione zwierzę zauważyli pracownicy ochrony kolei. Pijanego sprawcę zatrzymano.
Łódzki Dom Kultury zostanie wyremontowany. Do połowy 2018 roku zmieni się elewacja, powstanie szlak prezentujący twórczość wszystkich łódzkich powiatów.
Uniwersytet Łódzki organizuje akcję "Gość na Gwiazdkę". Uczelnia zachęca studentów i pracowników, by zaprosili na Wigilię osoby zza granicy studiujące na UŁ.
Studenci Politechniki Łódzkiej projektują samochód elektryczny, który będzie napędzany energią słoneczną. Wystartują nim w międzynarodowym wyścigu w Australii.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło projekty podstaw programowych. Lekcje historii będą przeładowane wiedzą już od IV klasy.
Ze skrzynki e-mailowej studentów germanistyki wysłano do wykładowców wiadomość z propozycją łapówki. Sprawą zajmuje się policja.
W mikołajki na Wydziale Filologicznym łodzianie napisali dyktando. Z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji zmierzyła się ponad setka uczestników.
Studenci Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego po raz trzeci organizują Dyktando Mikołajkowe. Do udziału zapraszają wszystkich łodzian.
- Pensje, jakie są, takie są, ale to wszystko schodzi na drugi plan. Wystarczy, że jeden uczeń podziękuje i już człowiek rośnie - mówi kucharka z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Łodzi. Jeśli reforma edukacji wejdzie w życie, jej szkoła może zostać...
Na jednej ze ścian Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pojawił się nowy mural. Jego autorem jest absolwent łódzkiej ASP.
Radni Platformy Obywatelskiej zgłosili projekt uchwały o nadanie skwerowi imienia Komitetu Obrony Robotników. Taki sam pomysł kilka miesięcy wcześniej zaczął realizować łódzki społecznik.
Studenci z Politechniki Łódzkiej organizują zbiórkę krwi. Chcą pomóc swojemu dziekanowi w walce z chorobą.
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska poprowadzi eksperymentalne warsztaty dla uczniów szkół. Zapisy są otwarte, a udział darmowy.
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozesłało do szkół pakiety informacyjne. Materiały mają odpowiedzieć na pytania związane z reformą. - To kpina - mówi dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łodzi.
Jak skutecznie leczyć chorych na raka? Z czego zbudować wyświetlacz w smartfonie, by mógł się wyginać na wszystkie strony? Uniwersytet Łódzki ma na swoim koncie milionowe projekty, których wyniki budzą duże zainteresowanie przedsiębiorców
Aquapark Fala rozbudowuje się. Powstaje nowa hala basenowa i basen zewnętrzny. Inwestycja zakończy się w połowie czerwca 2018 roku.
Likwidacja gimnazjów może spowodować kłopoty w ogólnokształcących szkołach muzycznych. Jeśli uczeń nie pójdzie na II stopień, będzie musiał szukać miejsca w siódmej klasie podstawówki.
Urząd miasta w Zgierzu ogłosił konkurs na wnioski w ramach budżetu obywatelskiego. Ale wnioskować i głosować mogą tylko dzieci.
Tysiące łódzkich nauczycieli i osób związanych z oświatą pojechały na ogólnopolską manifestację przeciwko likwidacji gimnazjów.
Sześć na 10 dzieci doświadczyło przemocy rówieśniczej, 3 na 10 przemocy ze strony dorosłych, a 2 na 10 cyberprzemocy. Co 7 dziecko zostało wykorzystane seksualnie.
Jedne są rozgniewane i uderzają pięścią w stół. Innym łamie się głos, a w oczach zbierają łzy. Jeszcze inne po prostu się boją. Nauczycielki z gimnazjów w regionie mówią, dlaczego w sobotę będą w Warszawie protestować przeciwko likwidacji ich szkół.
Łódzcy nauczyciele znów wyszli na ulicę. W pasażu Schillera przeciwko reformie edukacji manifestowali też politycy, samorządowcy, rodzice, uczniowie i naukowcy.
Dziś łódzcy nauczyciele znów wyjdą na ulicę. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Związek Nauczycielstwa Polskiego organizują kolejną pikietę przeciwko reformie edukacji.
Do budynku byłego rektoratu Uniwersytetu Łódzkiego zostanie dobudowany pawilon z salami wykładowymi i biblioteką. Uczelnia chce jak najbliżej Nowego Centrum Łodzi stworzyć mały kampus.
Łódzkie uczelnie czekają kolejne remonty, przebudowy i inwestycje. Każda z sześciu szkół w najbliższym czasie wyda miliony na modernizację swoich budynków oraz postawienie nowych. Sprawdziliśmy, co nowego pojawi się na mapie Łodzi akademickiej.
15 listopada łódzcy nauczyciele znów wyjdą na ulicę. Sojusz Lewicy Demokratycznej i Związek Nauczycielstwa Polskiego organizują kolejną pikietę przeciwko reformie edukacji.
- Kolejny film nie będzie historyczny. W mojej pracy ważny jest płodozmian, żeby ochłonąć i oczyścić głowę - mówił Wojciech Smarzowski podczas spotkania w Muzeum Kinematografii. - Teraz temat powinien być bardzo współczesny, czyli jakieś wczesne...
Muzeum Przyrodnicze w parku Sienkiewicza przejdzie diametralne zmiany. Dwa budynki połączy lustrzany łącznik, a powierzchnie wystawowe zwiększa się czterokrotnie.
Łodzianki wyszły na ulicę, by manifestować swój sprzeciw wobec ustawy "Za Życiem". Pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Piotrkowskiej 143 zebrały się dziesiątki osób
Pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości o godz. 17.30 łodzianki będą pikietować przeciwko przyjętej przez Sejm ustawie "Za Życiem". Radne SLD napisały w tej sprawie list do prezydenta Dudy
W Łodzi przy ul. Sienkiewicza 101/109 powstała samoobsługowa myjnia. Niby nic dziwnego, myjnie spotykamy na stacjach benzynowych i przy warsztatach samochodowych. W tej jednak wykąpiemy nie auto, ale czworonoga.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.