Uniwersytet Łódzki wykształcił setki tysięcy absolwentów. Wielu wysoko wspięło się po szczeblach kariery. Z myślą o nich uczelnia stworzyła autorski program, który zrzesza dziesiątki wybitnych postaci ze świata nauki, kultury, biznesu i polityki
W Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie pierwszych klas rozegrali turniej wiedzy. - To bardzo ważne, żeby już od najmłodszych lat dzieci wiedziały, że świat nie jest bezpieczny i trzeba umieć o siebie i innych zadbać - mówi nauczycielka.
Uniwersytet Łódzki dysponuje pokaźnym majątkiem. Inwestuje też w nowe gmachy, jak na przykład budynek Wydziału Filologicznego przy ul. Pomorskiej czy Wydziału Prawa i Administracji przy rondzie Solidarności. W związku z rozrastaniem się i tworzeniem...
Kamienica, która zawaliła się w nocy, miała zostać rozebrana. - My tu żyjemy jak na bombie. Nie wiem, czy jesteśmy bezpieczni w swoich domach - mówią mieszkańcy.
Kobieta spod Krakowa wysyła do szkół w całym kraju listy szczegółowych pytań o zakup pomocy, podróże nauczycieli, zużyte składniki majątku itd. Potem wystawia rachunki za zignorowanie jej maili.
Wyniki audytu w Gimnazjum nr 43 wykazały, że były dyrektor Krzysztof Jurek mógł dopuścić się niegospodarności. Miasto złoży w tej sprawie doniesienie do prokuratury.
Przy głównym wejściu do Manufaktury kolorem dominującym był dziś niebieski. Wszędzie były niebieskie balony, a dzieci i dorośli chodzili ubrani w niebieskie koszulki. Wszystko po to, by uświadamiać ludziom, czym jest autyzm.
400 w województwie łódzkim, 140 w samej Łodzi. Tyle szkół strajkowało w piątek przeciwko reformie oświaty. Członkowie ZNP żądają podwyżek i utrzymania miejsc pracy.
Łódź jest jedynym dużym miastem w Polsce, które spotka się z kuratorem oświaty w sądzie i w tym roku nie zmieni sieci szkół. Wiceprezydent Tomasz Trela reformę wprowadzi, ale na własnych warunkach.
Ponad 160 szkół w Łodzi bierze udział w strajku. W Przedszkolu Miejskim nr 97 sale są puste.
Łódzkie szkoły biorą udział w strajku Związku Nauczycielstwa Polskiego. W niektórych placówkach od pracy wstrzymuje się nawet 100 procent nauczycieli.
Już jutro ponad 160 łódzkich szkół będzie strajkować. Nauczyciele pójdą do pracy, ale nie będą wykonywać swoich obowiązków. ZNP kończy też zbierać podpisy za referendum edukacyjnym.
Łódź będzie sądzić się z kuratorem. Rada miejska - głosami koalicji PO-SLD - zgodziła się na zaskarżenie opinii kuratora w sprawie sieci szkół do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To oznacza, że w łódzkiej sieci szkół nic się na razie nie zmieni.
Ruszyły zapisy do przedszkoli. Najpierw wnioski złożą rodzice, których dzieci kontynuują naukę, później do rekrutacji przystąpią przyszłe przedszkolaki.
Na antenie TVP1 minister edukacji Anna Zalewska odniosła się do problemów z wdrażaniem reformy w Łodzi. Według niej opinia kuratora jest zgodna z prawem i będzie o tym rozmawiać z prezydent Zdanowską.
W Łodzi nie powstanie sieć szkół dostosowana do wymogów reformy. Miasto idzie do sądu z kuratorem oświaty
Na sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej pojawili się uczniowie Gimnazjum nr 29. Nie przyszli na wagary, ale po to, by uchronić swoją szkołę przed reformą edukacji.
VI Liceum, zgodnie z planem magistratu, ma zmienić lokalizację. Szóstka nie zgadza się na przeprowadzkę, a licealiści protestują na ul. Piotrkowskiej.
Projekt łódzkich sieci szkół doczekał się opinii kuratora oświaty. W większości pomysły magistratu zyskały aprobatę, ale jedna szkoła chyba kuratorium przeszkadza.
Ulicami Kutna przeszedł marsz członków ONR. Uważają, że Ukraińcy zabierają im pracę. W mieście niewiele osób o manifestacji wiedziało, a sami mieszkańcy w większości nie zgadzają się z poglądami narodowców.
- Politechnika Łódzka jest jednym z liderów, nie tylko uczelni technicznych. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich uczelni - mówił Jarosław Gowin, który przyjechał do Łodzi wręczyć stypendia i opowiedzieć o reformie szkolnictwa wyższego.
Łódzkie Łabędzie to coroczna nagroda dla pracodawców, którzy wspierają uczniów z łódzkich szkół. W tym roku na gali w Muzeum Miasta pojawili się szefowie m.in. Hotelu Andel's, Atlasu czy PKO BP.
Dyrekcja gimnazjum nr 43 zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu niegospodarności. Mieli się jej dopuścić byli dyrektorzy. W szkole od października trwa audyt. Nadal nie ma jego wyników
Kurator oświaty nie zaakceptował w pełni projektu sieci szkół przyjętego przez radę miejską. Chce dodatkowych podstawówek, a magistrat grozi sądem.
Łódzki kurator oświaty w tym tygodniu musi zaopiniować projekt sieci szkół. Kuratorium może zażądać więcej nowych podstawówek.
W gimnazjach klasy zaświeciły pustkami, w szkołach podstawowych i liceach frekwencja zmieniła się niewiele. Rodzice nie puścili swoich dzieci do szkół w ramach strajku.
Nowa sieć szkół czeka na opinię kuratora. Zanim oceni propozycje magistratu, rodzice jednej z podstawówek chcą zmiany decyzji w sprawie rozdzielenia szkoły na dwa budynki.
10 marca w polskich szkołach klasy mogą zaświecić pustkami w ramach protestu przeciwko reformie edukacji. W łódzkich placówkach wydarzy się niewiele. A warto, by rodzice zawalczyli o własne dzieci.
Reforma edukacji wznieca konflikty między pracownikami szkół i rodzicami. Jest jednak troje dyrektorów, którzy chcą współpracować i wymyślili, jak uratować potencjał wygaszanego gimnazjum.
Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o organizacji strajku generalnego. Ostatniego dnia marca w ponad połowie łódzkich szkół nauczyciele nie będą prowadzić zajęć.
Od września 2017 roku w Łodzi powstaną cztery nowe podstawówki. Tak przewiduje projekt sieci szkół, który czeka na opinię kuratora. Magistrat zapowiada, że negatywnej oceny nie przyjmie.
Szkoły to miejsca, gdzie panuje dyscyplina, ład i ślepe posłuszeństwo? W Łodzi niekoniecznie.
Ulicą Piotrkowską przeszła Manifa. To coroczna demonstracja, w której uczestniczą kobiety, mężczyźni oraz dzieci. W tym roku marsz przeszedł pod hasłem "Przeciw przemocy władzy".
Członkowie łódzkiego SLD pojawili się w centrum Łodzi. Pytają mieszkańców, co sądzą na temat przywrócenia dziesięciominutowych biletów.
W XXI Liceum odbyła się debata o tolerancji i ksenofobii. Rozmowę zmonopolizowała pracownica magistratu, która podręcznikowo zaprezentowała, jak nie rozmawiać z młodzieżą na trudne tematy.
Studenci Wydziału Prawa i Administracji UŁ wygrali polski finał konkursu na symulację rozprawy sądowej. Pokonali Uniwersytet Jagielloński i lecą na międzynarodowy finał do Waszyngtonu.
Rozpoczęły się jubileuszowe, XX targi edukacyjne w Łodzi. W Hali Expo pojawiło się 120 wystawców, a wśród nich krążą tysiące uczniów, szukających dalszej ścieżki kariery i nauki.
Z okazji Dnia Kobiet w całej Polsce rozpoczęła się akcja zbierania artykułów higienicznych dla uchodźczyń. Kosmetyki zebrane w Łodzi trafią do ośrodka w Grotnikach.
ZNP podliczyło, ile szkół w województwie łódzkim chce przystąpić do strajku przeciwko reformie edukacji. Ponad połowa popiera pomysł związkowców.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.