W związku z wygaszaniem gimnazjów posady stracą dziesiątki pracowników szkół. Każdemu należy się odprawa. Kto za to zapłaci?
Grupa utalentowanych naukowców z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej uwielbia się uczyć. Pokazali młodszym uczniom, jak efektywnie zdobywać wiedzę.
58 lat to poważny wiek. Poważnie trzeba więc podejść do urodzinowej imprezy. Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej przygotowało serię atrakcji z okazji swojego święta.
Juwenalia łódzkich uczelni oficjalnie się rozpoczęły. Ulicą Piotrkowską w pochodzie inaugurującym juwenalia przeszły setki studentów.
Z gimnazjów uciekają nauczyciele, na ich miejsce trzeba zatrudnić nowych. Niektórzy uczniowie w ciągu trzech lat zmienią wychowawców nawet trzykrotnie. Takie są skutki wprowadzanej właśnie reformy edukacji
Ostatnie dwa roczniki gimnazjalistów muszą się liczyć z tym, że od września zmienią im się wychowawcy i wielu nauczycieli. Rodzice są źli.
Koło naukowe z Uniwersytetu Łódzkiego złożyło do budżetu obywatelskiego wniosek. Chcieli postawić huśtawkę koło przystanku autobusowego. Przez przepisy łodzianie się nie pobujają
Między seminarium a archikatedrą stanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Zaczęła się budowa, ale pogoda może popsuć plany
Grupa szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 199 dostała się do europejskiej edycji Odysei Umysłu. Pojechali na Białorusi i zajęli I miejsce
Kolejny dzień matur za nami. W poniedziałek maturzyści napisali egzaminy z języka angielskiego. Znów było łatwo.
Nie tylko nauczyciele uciekają z wygaszanych gimnazjów. Dyrektor Gimnazjum nr 6 złożyła wymówienie, żeby nie musieć zwalniać swoich pracowników.
Po dwóch dniach odpoczynku maturzyści znów otworzą arkusze egzaminacyjne. Tym razem sprawdzą, jak dobrze znają angielski
Chcą zadbać o przyszłość Polski. Są ekspertami różnych dziedzin i uważają, że kluczem do dobrze działającego państwa są dobre pomysły na rozwój.
Po dwóch dniach maturalnych starć absolwenci liceów i techników mają weekend. Dziś napisali egzamin z matematyki, ale przed nimi języki obce i przedmioty dodatkowe.
Pierwsze zmagania maturalne absolwenci liceów i techników mają już za sobą. Na egzaminie z języka polskiego pojawiły się lektury spoza spisu obowiązkowego.
Rozpoczęła się matura 2017. Pierwszego dnia absolwenci liceów i techników otworzyli arkusze z zadaniami z języka polskiego.
Jeśli plany rektora Politechniki Łódzkiej się powiodą, część kampusu uczelni będzie ogrzewana przez wody geotermalne. Zyskać mogą sąsiedzi uczelni - mieszkańcy bloków, a nawet łódzka kuria i seminarium duchowne.
Matura 2017. Od dzisiaj przez miesiąc absolwenci liceów i techników będą zmagać się z arkuszami egzaminacyjnymi.
Miasto znalazło sposób na przepełnione podstawówki - ścisła rejonizacja. A rodzice uczniów znaleźli sposób, żeby plany magistratu przechytrzyć.
Największa łódzka uczelnia techniczna planuje stworzyć przestrzeń, w której najlepsi studenci będą tworzyć projekty dla biznesu. Już na studiach będą pracować w zespołach, które mogą podbić rynek pracy.
Od września w szkołach podstawowych pojawią się siódme klasy. Placówki już przygotowują się do zmian. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 34 od miesięcy kompletuje zespół.
Na łódzkiej ASP już drugi raz pojawili się wystawcy z całej Polski. Pracodawcy wyławiają perełki spośród studentów, a absolwenci Akademii rozglądają się za pracą i stażami.
Rada miejska zadecydowała, że od września 2018 roku w Łodzi zaczną działać cztery nowe szkoły podstawowe i liceum językowe. Mimo prób nie udało się przyspieszyć otwarcia jednej podstawówki.
Podczas sesji w Urzędzie Miasta Łodzi pojawili się mieszkańcy, którzy protestują przeciwko podwyżkom czynszu. Zagłuszyli posiedzenie radnych i zmusili ich do przerwania obrad.
Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas sesji rady miejskiej zaproponują cztery kolejne podstawówki.
Podczas sesji rada miejska będzie debatować nad stworzeniem nowych szkół. Magistrat chce uruchomić je za rok, ale radni mogą naciskać na przyspieszenie terminu.
Premier Szydło stwierdziła, że na referendum w sprawie reformy edukacji jest za późno. Związkowcy i samorządowcy uważają, że PiS powinno zrealizować obietnicę wyborczą i pozwolić wypowiedzieć się Polakom.
W Bionanoparku odbyła się V edycja Sesji Dialogu "Miasta Przyszłości". Debatowali samorządowcy, politycy, społecznicy, biznesmeni i organizacje pozarządowe.
Gimnazjaliści napisali testy gimnazjalne. Za nimi egzamin z WOS-u, historii i języka polskiego. W powiecie radomszczańskim na uczniów czekały problemy.
Już w kwietniu rada miejska zajmie się uchwałami, powołującymi do życia nowe szkoły podstawowe i liceum językowe. - Jeśli kurator negatywnie je zaopiniuje, spotkamy się w sądzie - mówi Tomasz Trela.
Problem nauczycieli, którzy przenoszą się z gimnazjów do innych szkół, coraz bardziej się pogłębia. Rodzice żądają zatrzymania pedagogów, dla których posłali dzieci do szkoły.
Życiowy rollercoaster - w poniedziałek radośnie polewaliśmy się wodą, we wtorek polewamy się kawą, idąc do pracy z jedną myślą: znowu. Oszaleć można.
Dwie drużyny z Politechniki Łódzkiej mogą wziąć udział w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Żeby im się to udało, muszą zebrać pieniądze.
Przyszli studenci Politechniki Łódzkiej powinni zacząć zapoznawać się z ofertą. Pojawiły się nowe kierunki. Niektórych z nich nie ma na żadnej uczelni w Polsce.
Miejskie szkoły przejdą radykalne zmiany w wyglądzie. Choć Łódź ma problemy z reformą edukacji, nie przestaje inwestować w budynki, z których korzystają uczniowie.
Miasto rozpoczyna rekrutację do przedszkoli i szkół podstawowych. Prezydent Trela deklaruje, że miejsc wystarczy dla wszystkich.
Po reformie edukacji Anny Zalewskiej te szkoły są jak okręt, który tonie. Nauczyciele ewakuują się, często razem z kapitanem. A co z dziećmi, które w nich zostają?
Na skrzyżowaniu Konstantynowskiej i Juszczakiewicza powstaje rondo. W trakcie budowy pojawił się problem: na środku budowy stoi bezpański fiat.
Na ścianach wspinaczkowych w Manufakturze pojawiła się grupa nauczycieli. W pocie czoła pokonywali kolejne metry, by wspiąć się na sam szczyt. Wszystko po to, żeby nauczyć się nowej metody pracy z młodzieżą.
W Łodzi wygasną wszystkie gimnazja. Nauczyciele z tych szkół zaczynają uciekać. - Gimnazjum to umieralnia - mówi nauczycielka.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.