Słowa mają znaczenie. Brzmi jak banał powtarzany w filmach czy książkach, jednak to jedno zdanie oddaje, jak ważny jest sposób komunikacji z innymi ludźmi.
Zmiany łuszczycowe w stresie mogą być zaognione i większe. Kiedy napięcie się zmniejsza, choroba ustępuje. Ale znaczenie mają też inne czynniki.
Zgodnie z powszechną opinią większe piersi wpisują się w kobiecy standard piękna. Ale czy poprawiają samopoczucie i sprawiają zadowolenie?
Jama ustna, podobnie jak skóra nie są sterylne. Zasiedlają je bakterie, grzyby oraz wirusy. Ich obecność może wpływać na nasze zdrowie?
Leczenie łuszczycy jest złożone i zależy od wielu czynników, w tym rodzaju i nasilenia choroby, lokalizacji zmian oraz współistniejących schorzeń.
Zaczerwienienie skóry, grudki z ropną wydzieliną, świąd - zimą, gdy więcej czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, objawy łuszczycy są szczególnie dokuczliwe. Jakie są przyczyny tej choroby?
Otwieranie okien to jeden z najprostszych sposobów na zapewnienie naturalnej cyrkulacji powietrza w sypialni. A co z drzwiami?
Według naukowców ryzyko zachorowania na depresję jest u singli aż o niemal 80 proc. wyższe niż u zamężnych i żonatych.
Co robić, by wieść szczęśliwsze życie? Każdy ma zapewne własny przepis, ale pewne reguły są uniwersalne. Odkryli je psychologowie, którzy od dawna badają, od czego zależy poczucie szczęścia.
Wybierając się po raz pierwszy do urologa, warto zabrać ze sobą wyniki różnych swoich badań, a także spisać przyjmowane leki i przebyte zabiegi operacyjne. A jak przygotować się do USG gruczołu krokowego?
Jesień powoduje, że wielu z nas odczuwa spadek energii życiowej i najchętniej spałoby do wiosny. Mimo to, motywujemy się do działania. Ale nie wszyscy.
Przygotowując się do poczęcia dziecka, warto wykonać badania genetyczne, by się dowiedzieć, jakie są szanse na ciążę i czy dziecko urodzi się zdrowe.
Najczęstsze objawy, które poprzedzają atak migreny to zmęczenie, ziewanie i apetyt na słodycze.
Zatkany nos i ból głowy - takie objawy mogą ciągnąć się tygodniami. To powód do leczenia antybiotykiem czy "normalne" następstwo kataru?
Dlaczego nie rezygnujemy ze zmian czasu? Żyjemy przecież zgodnie z rytmem okołodobowym. Jego zakłócenia niszczą sen, a bez dobrego snu mamy gorszy nastrój.
Jesień to coraz niższe temperatury i zła jakość powietrza. Takie połączenie nie jest dobre dla serca.
Czy medyczna marihuana działa tylko na ból? Lepszy jest susz czy olejek THC? W jakiej formie marihuana działa szybciej, a w jakiej dłużej? Odpowiada lekarz.
Zdrowe zatoki to puste przestrzenie. Czasami stan zapalny powoduje, że zbiera się w nich ropna wydzielina.
Wszyscy słyszeli o układzie pokarmowym czy hormonalnym. Układ endokannabinoidowy nie jest powszechnie znany. Istniał zanim ludzie zaczęli używać marihuany. Endokannabinoidy są nawet w mleku matki.
Edukacja seksualna dotyczy przekazywania różnych wartości, tych dotyczących budowania więzi, relacji, granic, świadomości siebie jako osoby. Nie jest tylko o akcie seksualnym, jako takim - mówi ekspertka.
Z wiekiem tracimy sprawność ruchową - alarmują naukowcy. Na szczęście można temu w pewnym stopniu zaradzić.
Nowoczesne leczenie polega nie tylko na stosowaniu drogich terapii. Czasem wymaga złamania schematu. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, ryzyko związane z nietypowym podejściem może się opłacić.
Miejska zieleń jest szczególnie potrzebna w czasach globalnego ocieplenia - dowodzi kolejne przekrojowe badanie.
Grzybiarze są w siódmym niebie, choć szczyt grzybobrań już za nami. Wciąż jednak grzyby są w lasach, tyle że teraz inne niż we wrześniu - podpowiedział mi ekspert.
Higiena jamy ustnej to temat, wokół którego narosło wiele mitów. Część sposobów na czyszczenie jest oczywiście skuteczna i pomaga w zachowaniu zdrowych zębów. Ale nie wszystkie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.