- środa, 04 sierpnia 2021
-
Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Paweł Fajdek na trzecim miejscu!
Mocarny, spokojny i już złoty Wojciech Nowicki rzucił młotem na odległość 82 metrów i 52 centymetrów. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal (81,53), bo o pięć centymetrów przegrał z Norwegiem Eivindem Henriksenem.
-
Rzut młotem. Ostatni rzut mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego nie był mierzony, choć młot pofrunął za 80 metr. Wspaniały występ Polaka!
-
PILNE
Rzut młotem. Hendriksen też nie rzuca dalej od lepszego z Polaków, Wojciech Nowicki mistrzem olimpijskim!!!
-
Rzut młotem. Fajdek w ostatnim rzucie nie poprawił osiągnięcia Norwega. Jest medal! Brąz!
-
Rzut młotem. Są dwa medale dla Polski! Ani Kochan, ani żaden z innych rywali nie przerzucił Polaków!
-
Rzut młotem. Za chwilę ostatnia kolejka w rzucie młotem. Ostatni będzie rzucał Nowicki, trzeci od końca - Fajdek.
-
Rzut młotem. Ależ rzut Norwega, niedługo cieszyliśmy się drugim miejscem Fajdka. Henriksen 81.58, jest drugi, między Polakami!
-
PILNE
Rzut młotem. JEEEEEST! 81.53 Pawła Fajdka! To daje mu drugie miejsce w konkursie, za Wojciechem Nowickim!
-
Lekkoatletyka. To jest nieprawdopodobna historia! Chłopak niemal znikąd, jeszcze dwa lata temu zupełnie nieznany, niegdyś specjalista od 400 m przez płotki, teraz sięga po medal olimpijski na 800 m! Lepsi od niego tylko Kenijczycy Emmanuel Korir i Cheruiyot Rotich.
-
PILNE
Lekkoatletyka. Jest medal!!! Brąz Patryka Dobka w finale na 800 m!!!
-
Lekkoatletyka. Dobek po pierwszym okrążeniu na czwartym miejscu, bieg jest wolny, to dobrze dla Polaka!
-
Lekkoatletyka. Ruszyli na 800 m
-
Rzut młotem. Podczas prezentacji 800-metrowców rzucał Paweł Fajdek - niezbyt udanie, 78.04.
-
Lekkoatletyka. A za chwilę finał biegu na 800 m, z udziałem Patryka Dobka.
-
Rzut młotem. Mamy zatem ośmiu ścisłych finalistów, którzy będą mieli jeszcze trzy rzuty. Sytuacja w konkursie: 1. Nowicki, 2. Kochan, 3. Henriksen, 4. Bigot, 5. Fajdek, 6. Miller, 7. Winkler, 8. Pronkin.
-
Rzut młotem. Paweł Fajdek znów lepiej niż w poprzednim rzucie, 78.83, ale to jeszcze nie jest to, na co stać naszego czterokrotnego mistrza świata. Ale przed nim jeszcze trzy rzuty.
-
Rzut młotem. Norweg Eivind Henriksen też z życiówką i rekordem kraju, drugim już dziś. Rzutem na 80.31 wchodzi na trzecie miejsce, za Nowickim i Kochanem.
-
PILNE
Rzut młotem. Trzecia próba Wojciecha Nowickiego. I znów świetny rzut! 82.52! Rekord życiowy Polaka!
-
Rzut młotem. Trzeci rzut niebezpiecznego dziś Kochana ląduje na siatce.
-
Rzut młotem. Paweł Fajdek poprawia się, ale to jeszcze nie jest 80 metr. 78.58, ten wynik daje awans na piąte miejsce i - jak się wydaje - pewne miejsce w ścisłym, ośmioosobowym finale.
-
PILNE
Rzut młotem. Wojciech Nowicki poprawia! 81.72!
-
Rzut młotem. Kochan straszy Polaków. 80.39, wychodzi na drugie miejsce.
-
Rzut młotem. Paweł Fajdek w pierwszym rzucie spokojnie, jakby asekuracyjnie, 77.58. To na razie szósty wynik w konkursie, prowadzi Wojciech Nowicki!
-
PILNE
Rzut młotem. Wojciech Nowicki 81.18 w pierwszym rzucie! Co za rzut Polaka!!!
-
Lekkoatletyka. W eliminacjach było spokojnie dla Nowickiego i nerwowo - jak zwykle na igrzyskach - dla Fajdka. Liczymy na udany finał w wykonaniu Polaków.
"Było dramatycznie, najgorzej w życiu". Znów nerwy olimpijskiego nieszczęśnika Pawła Fajdka
Demony wróciły, odcinały nogi - powiedział najlepszy młociarz świata, który już dwukrotnie nie zakwalifikował się do olimpijskiego finału, w Londynie i w Rio. Tym razem podołał
-
Lekkoatletyka. Kochan zaczyna dobrze, nawet bardzo dobrze: 77.91. Brytyjczyk Nick Miller też daleko - 77.88. Czekamy na pierwsze rzuty Polaków.
-
Lekkoatletyka. Dwunastu młociarzy, wśród faworytów do medali dwaj Polacy, ale nie tylko oni. Uważać trzeba na jeszcze co najmniej dwóch zawodników: Amerykanina Rudy Winklera i Ukraińca Michajło Kochana. Tylko oni dwaj - oprócz Polaków - w tym sezonie rzucali powyżej 80 m.
-
Lekkoatletyka. Tymczasem na stadion wychodzą finaliści konkursu rzutu młotem. A wśród nich - dwaj Polacy: Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki!
-
Lekkoatletyka. Rozdane medale w biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet. Złoto dla Peruth Chemutai z Ugandy, srebro dla Amerykanki Courtney Frerichs, brąz - Kenijka Hyvin Kiyeng.
-
Lekkoatletyka. Awantura w skoku wzwyż rozgrywanym w ramach dziesięcioboju. Rosjanin Ilia Szkureniow skakał 2.02, trącił poprzeczkę, ta drżała, sędzia podniósł białą flagę. A gdy podniósł, poprzeczka spadła. Rosjaninowi nie zaliczono próby, mimo kilkuminutowej kłótni z arbitrami. 2.02 zaliczył za to Paweł Wiesiołek, co dało mu awans na 11. miejsce w dziesięcioboju.
-
Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław pierwsza we wspinaczce na czas, ostatnia - czyli 20. - w boulderingu. Dziś po południu też ostatnia konkurencja - prowadzenie. Na klasyfikację generalną składa się iloczyn miejsc w poszczególnych konkurencjach, do finału (bo na razie mamy kwalifikacje) awansuje osiem najlepszych zawodniczek.
-
Lekkoatletyka. Natalia Kaczmarek czwarta w swoim półfinale, z czasem 50.79, gorszym tylko o siedem setnych sekundy niż jej rekord życiowy. Nie da jej to awansu do finału, ale jest dobrym prognostykiem przed sztafetami, gdzie po cichu liczymy na medal. - Czuję się w super formie, nie jestem zadowolona z tego, że nie ma życiówki - mówi przed kamerami TVP.
-
Lekkoatletyka. Za chwilę półfinał biegu na 400 m kobiet z udziałem Natalii Kaczmarek - złotej medalistki olimpijskiej w sztafecie mieszanej 4x400 m!
-
Wspinaczka sportowa. Polka zaczyna zmagania z trzecim problemem. Po zwycięstwie we wspinaczce na czas, na razie jest ostatnia w boulderingu. To zresztą specyfika całego trójboju - zawodniczki najlepsze na czas są najsłabsze w boulderingu.
-
Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław niestety na razie ostatnia w boulderingu. Na dwóch pierwszych problemach nie zaliczyła ani jednej zony, nie wspominając o topie.
-
Wspinaczka sportowa. Aleksandra Mirosław na drugim problemie, tymczasem Japonka Noguchi niesamowitymi ruchami dociera do topu trzeciego problemu.
-
Wspinaczka sportowa. Kłopoty Aleksandry Mirosław. Nie zalicza zony na pierwszym problemie.
-
Wspinaczka sportowa Polka na ściance. Trzymamy kciuki! Aleksandra Mirosław rozpoczyna zmagania na pierwszym problemie.
-
Wspinaczka sportowa. Czekamy na występ Aleksandry Mirosław w boulderingu. A teraz kilka słów na temat samego boulderingu, jednej z trzech konkurencji olimpijskiego trójboju.
A zatem bouldering polega na pokonywaniu krótkich, bo 4- do 4,5- metrowych tras. Zawodnicy mają za zadanie przejście określonego problemu wspinaczkowego. Punktowane są dwa miejsca: zona ? mniej więcej w połowie ścianki oraz top ? na końcu boulderu. Wspinaczka odbywa się bez asekuracji w postaci liny, jedynym zabezpieczeniem są grube materace, na które zawodnicy zeskakują ze ściany. Im więcej zdobytych topów i zon, tym lepszy wynik, liczone są również próby oddane na danym problemie. Czas na przejście jednego problemu to cztery minuty bez limitu prób.
-
Żeglarstwo. A my jeszcze raz zobaczmy, jak ze swojego medalu cieszyły się polskie żeglarki.
Agnieszka Skrzypulec, @JolantaOgar - gratulacje?
— Eurosport Polska (@Eurosport_PL) August 4, 2021
Srebro jest już Wasze? ??????
Każdy moment #Tokyo2020 na żywo i bez reklam w Eurosporcie w https://t.co/1ySwqsWDRE ?? https://t.co/t5ELr4GhiU#HomeOfTheOlympics #IgrzyskaOlimpijskie #Tokyo2020 #Sailing pic.twitter.com/bRbhWOlulx -
Wspinaczka sportowa. Tymczasem Aleksandra Mirosław z rekordem olimpijskim i bliziutko rekordu świata we wspinaczce na szybkość! Czas - 6.97 - jest tylko o jedną setną sekundy gorszy, niż rekord świata Rosjanki Julii Kapliny. Przypomnijmy, że to kwalifikacje trójboju we wspinaczce, dziś jeszcze rywalizacja w boulderingu i prowadzeniu. Do finału awansuje osiem najlepszych zawodniczek, Polka ma wielką szansę znaleźć się w tym gronie, ale o medal - przypomnijmy - będzie bardzo trudno. Bo o ile Aleksandra Mirosław jest najlepsza na świecie we wspinaczce na szybkość, o tyle w dwóch pozostałych specjalnościach rywalki są lepsze. Ale kto wie, może będziemy mieli niespodziankę na wspinaczkowej ściance?
Tymczasem właśnie zaczął się bouldering.
-
Żeglarstwo. Trwa ceremonia medalowa z udziałem polskich żeglarek. Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec już ze srebrnymi medalami na szyi!
-
Wspinaczka sportowa. Tak o nowej konkurencji na igrzyskach pisał prawie dwa lata temu Tadeusz Kądziela. Warto przeczytać, by przyswoić sobie zasady olimpijskiej rywalizacji.
Polka wspina się najszybciej na świecie. Są szanse na medal igrzysk w Tokio?
Aleksandra Mirosław ma dwa złota mistrzostw świata we wspinaczce sportowej, ale jej medal w Tokio będzie dużą niespodzianką. Polka musi się nauczyć swojego sportu na nowo.
-
Wspinaczka sportowa. Doskonałe wiadomości ze ścianki wspinaczkowej, gdzie rywalizuje Aleksandra Mirosław. Polka na razie prowadzi w kwalifikacjach wspinaczki na czas, jej koronnej konkurencji. O medal będzie bardzo trudno - po medale sięgną zawodniczki najlepsze w trójboju, na który oprócz wspinaczki na czas zalicza się bouldering i prowadzenie.
-
Żeglarstwo. Radek Leniarski prosto z Japonii pisze o srebrze Polek.
Srebrny medal żeglarek! Niesamowity finisz mistrzowskiego wyścigu
Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec zajęły piąte miejsce w mistrzowskim wyścigu o hitchcockowskim przebiegu i zdobyły srebrny medal w klasie 470. Wygrały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre.
-
Żeglarstwo. Ufff...
??Oficjalnie. Protest odrzucony. Polki ze srebrem! #RazemPoMedal #Tokyo2020 @sport_tvppl
— s_parfjanowicz (@parfjanowicz) August 4, 2021 -
Kolarstwo torowe. Na welodromie Izu trwa rywalizacja w sprincie mężczyzn i keirinie kobiet. Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski awansowali do 1/32 finału.
-
Żeglarstwo. Oj, niepokojące wieści.
??Załoga z Francji składa jeszcze protest na zawodniczki z Wielkiej Brytanii za manewr na ostatniej boi. Gdyby protest został przyjęty, Francja awansuje o jedno miejsce i będzie miała srebro, a Polki brąz. Czekamy.#RazemPoMedal #Tokyo2020 @sport_tvppl
— s_parfjanowicz (@parfjanowicz) August 4, 2021 -
PILNE
Żeglarstwo. Jest medal! Jest srebro dla polskiej załogi! Polki na ostatniej boi wyprzedziły Brytyjki, co spowodowało, że Francuzki znalazły się nie jedną, a dwie pozycje za biało-czerwonymi. To oznacza, że zrównały się z nimi punktami w klasyfikacji generalnej. O srebrze zdecydowało więc to, że zajęły wyższą niż Francuzki pozycję w ostatnim, finałowym wyścigu.
-
Żeglarstwo. Ależ tłok na wodzie! Zaczynamy ostatnią prostą. Polki wyprzedziły Brytyjki! Jest szansa na srebro!
-
Żeglarstwo. Teraz znów zmiana kursu, żeglarki popłyną z wiatrem. Brąz wydaje się bezpieczny, są widoki na srebro - Polki są przed wyprzedzającymi je w klasyfikacji generalnej Francuzkami, ale różnica na razie jest zbyt mała.
-
Żeglarstwo. Słowenki, które - przypomnijmy - są w klasyfikacji generalnej za Polkami, ryzykują obierając zupełnie inny kurs, niż cała reszta załóg.
-
Żeglarstwo. Żeglarki są na tzw. drugim znaku, można go omijać z dwóch stron - lewej lub prawej. Prowadzi Szwajcaria, za nią Wielka Brytania, Polki trzecie. Różnice między poszczególnymi łodziami rosną.
-
Żeglarstwo. Zmiana warunków na wodzie, prawie zupełnie przestało wiać!
-
Żeglarstwo. Ależ tłok na pierwszej boi! Prowadzą Szwajcarki, Polki za Francuzkami, Słowenki trzy pozycje za biało-czerwonymi.
-
Żeglarstwo. Bardzo wyrównana stawka w czołówce. Na prowadzeniu tasują się załogi Szwajcarii, Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Japonii. Dla nas istotne jest to, że dalej płyną Słowenki.
-
Żeglarstwo. Ruszyły!
-
Żeglarstwo. Dziś na olimpijskim akwenie wieje całkiem nieźle, 9-10 węzłów. Dobra nasza, Polki lubią żeglować w silnym wietrze.
-
Żeglarstwo. Przed niespełna godziną zakończyła się rywalizacja mężczyzn w klasie 470. Złoto trafiło do Australijczyków, srebro do Szwedów, brąz - do Hiszpanów.
-
Żeglarstwo. Powoli przenosimy się na olimpijski akwen żeglarski. O godz. 8.33 rozpoczyna się finałowy wyścig w klasie 470 z udziałem Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar-Hill. Polki, które tę rywalizację toczą niemal od początku igrzysk, długo prowadziły w klasyfikacji generalnej, ale mniej udane ostatnie wyścigi spowodowały, że są na trzecim miejscu. Tu może wydarzyć się jeszcze wszystko - możliwe jest zarówno złoto, jak i spadek poza pozycję medalową. Polki tracą cztery punkty do drugich Francuzek i aż 18 do prowadzących Brytyjek. Nad czwartymi w klasyfikacji generalnej Słowenkami mają z kolei dziewięć punktów przewagi.
-
Tymczasem wczoraj Polska zanotowała istotny awans w klasyfikacji medalowej igrzysk.
Spektakularny awans Polski w klasyfikacji medalowej igrzysk
Awans w klasyfikacji medalowej o 20 miejsc, na 22. pozycję, zanotowała Polska po wtorkowych zmaganiach na igrzyskach olimpijskich.
-
Kajakarstwo. Justyna Iskrzycka i Marta Walczykiewicz bez większych problemów awansowały do jutrzejszych półfinałów jedynek na 500 m. Ta sztuka udała się też Dorocie Borkowskiej w sprincie kanadyjkarek.
-
Lekkoatletyka. Damian Czykier wczoraj awansował do półfinałów biegu na 110 m ppł, finał już nie dla niego - czas 13.63 był osiemnastym wynikiem półfinałów.
-
Zapasy. Jowita Wrzesień przegrała swoją walkę w 1/8 finału w kategorii do 57 kg z Eweliną Nikołową z Bułgarii. Jeśli Bułgarka wejdzie do finału, Polka swojej szansy na brąz poszuka w repasażach.
-
Lekkoatletyka. W nocy sztuka awansu do finału rzutu oszczepu nie udała się dwóm reprezentantom Polski. Marcin Krukowski i Cyprian Mrzygłód zajęli odpowiednio 11. i 13. miejsce w swoich grupach eliminacyjnych. To rozczarowanie zwłaszcza dla Krukowskiego, na którego występ w finale mieliśmy prawo liczyć. - Przegrałem dziś z bieżnią, bardzo szybką i bardzo miękką. Nie byłem w stanie wyrzucić oszczepu - mówił Krukowski przed kamerą TVP.
-
Dzień dobry w środę, w dwunastym dniu igrzysk w Tokio. Zapraszamy na relację z olimpijskich aren w Tokio.
Cztery medale dla Polski w środę na igrzyskach Tokio 2020 [ZAPIS RELACJI]
Marcin Wesołek