Ponoć tak się starzejemy, jak sami postrzegamy proces starzenia się. Warto jednak wiedzieć, co zmienia się wraz z wiekiem, by lepiej zrozumieć swoje ciało, dostosować się do tych zmian i odróżnić je od chorób.

Z wiekiem nasze ciało zmienia się. Wiele z tych zmian wcale nam się nie podoba, bo uzmysławiają nam, że młodsi już nie będziemy. Cóż, starzejemy się po prostu i zaczynamy to odczuwać. Nie mamy ochoty o tym myśleć ani czytać, ale jak podkreślają osoby zajmujące się zdrowiem – lepiej wiedzieć, co się z nami dzieje, bo wiedza pomaga kontrolować swoje ciało i unikać chorób, które w sposób naturalny narastają z wiekiem. Jesteśmy już na tyle dojrzali, by wiedzieć, że zamykanie oczu nie powoduje, że nas nie widać.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Powyższe procesy wynikają z deficytu estradiolu progesteronu u kobiet a testosteronu u mężczyzn. Trzeba to badać i uzupełnić. Tym się właśnie zajmuje jako endokrynolog
    już oceniałe(a)ś
    1
    2
    Ale ludzie dalej wola wypierdlać miliardy na burżukóe i milataria ( imeprialisci amerylanscy np wydaja na ten ce l 650 miliardow rocznie) zamiast inwestowac w medycyne i naule by finalnie wyleczyc starosc i smierc
    już oceniałe(a)ś
    3
    8