Jajka przepiórcze warto włączyć do jadłospisu nie tylko ze względu na ich urokliwy wygląd
Da Vinci pomógł lekarzom z Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii usunąć precyzyjnie nowotworowe komórki u dwóch pacjentów z nowotworem gardła.
Czy warto smażyć na oliwie z oliwek? Czy olej kokosowy jest zdrowy? Czy produkty light mogą szkodzić? Czy od mięsa można dostać raka? Czy świeże jest lepsze od mrożonego?
Naukowcy odkryli, że do kontroli apetytu można wykorzystać oksytocynę - hormon tworzący więź między matką a noworodkiem. Pożądanie jedzenia słabło po dawce hormonu miłości.
Bardzo ważną, kluczową wręcz - jak podkreślają specjaliści - rolę w profilaktyce wtórnej udaru odgrywa modyfikacja czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej i węglowodanowej i zmiana stylu życia.
Praktycznie zaraz po przejściu udaru zaczyna się profilaktyka ewentualnego kolejnego udaru mózgu. I nie jest to absolutnie przesada. Przebyty udar zwiększa ryzyko udaru.
Rehabilitacja po udarze mózgu ma przywrócić choremu samodzielność. Ćwiczyć można jednak nie tylko z fizjoterapeutą. Sami możemy wspierać bliską nam osobę w powrocie do zdrowia. - Nie bój się być domowym terapeutą. Najgorsze, co możesz zrobić, to...
Przy ocenie skutków udaru niedokrwiennego mózgu posługiwać się możemy kilkoma kryteriami.
Jeden człowiek po udarze ma porażoną połowę ciała, problemy z mówieniem i wzrokiem. Inny - "tylko" zaburzenia czucia na połowie ciała. O tym drugim mówimy: miał dużo szczęścia. Co konkretnie kryje się za tym stwierdzeniem? Rozmowa z dr. hab. n. med....
Kolejki do usunięcia zaćmy są znacznie krótsze niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli zależy nam na ponadstandardowej soczewce, musimy rozważyć zabieg komercyjny w Polsce lub refundowany za granicą.
Kiedy u naszego bliskiego zostaje zdiagnozowana choroba nowotworowa, stajemy przed trudnym zadaniem, jakim jest mądre wspieranie. Co powiedzieć, aby zmotywować do leczenia? W jaki sposób się zachowywać, na ile chronić chorego przed obciążeniem, na...
Starość w dużym mieście ma najczęściej twarz samotnej kobiety po osiemdziesiątce, która zabija czas oglądaniem telewizji, rozwiązywaniem krzyżówek i czytaniem.
Kleszcze już się obudziły i są bardzo głodne. A to, niestety, oznacza, że rośnie ryzyko złapania boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu (KZM). Dlatego ważne jest, żeby zauważyć pierwsze objawy choroby i szybko rozpocząć leczenie.
Czeka w niskich zaroślach, nie tylko w lesie, ale także na miejskim trawniku. Na swoją ofiarę spada, gdy wyczuje żywe, ciepłe, oddychające stworzenie. Jak się chronić przed kleszczami? Rozmowa z dr inż. Anną Wierzbicką, zoologiem
Jeśli jesteś po zawale, masz nadciśnienie albo chorobę wieńcową, nie planuj urlopu w wysokich górach, bo zamiast wypoczynku zafundujesz sobie pogorszenie samopoczucia. Dlaczego przebywanie na dużych wysokościach może szkodzić sercu?
100 tys. podpisów potrzeba, by Sejm zajął się obywatelskim projektem ustawy uznającej szczepienie dziecka jako kryterium przyjęcia do publicznych żłobków i przedszkoli. Pomysł na ustawę powstał we Wrocławiu jako odpowiedź na rosnący w siłę ruch...
Tragiczne zdarzenia z ostatnich tygodni pokazują, że problemem na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) są nie tylko kolejki, ale też lekceważenie chorych, którzy sami zgłaszają się do szpitala.
Wysokie temperatury panujące w saunie mogą być więc niebezpieczne dla niektórych chorych
Woda w miejscu, w którym mieszkam, jest dość twarda, czyli zawiera sporo soli wapnia i magnezu. Czy to szkodzi moim nerkom?
Z wyglądu przypomina liście konwalii, ale wystarczy przysunąć zielony bukiecik do nosa, by od razu poznać, z czym ma się do czynienia. Czosnek niedźwiedzi to wyborne ziele, które wyznacza początek sezonu na nowe, młode warzywa i zioła
Firma Vegi zaprojektowała stelaż do biur na 16 doniczek z ziołami
Dwa miesiące po reorganizacji, która miała usprawnić zarządzanie, urzędnicy nie znają do siebie nowych numerów telefonów, a dokumenty wychodzą z sygnaturami starych departamentów.
Wypijanie tygodniowo jednej butelki wina odpowiada ryzyku zachorowania na raka z powodu wypalania pięciu papierosów tygodniowo przez mężczyznę i dziesięciu przez kobietę - wyliczyli brytyjscy uczeni.
Wbrew obietnicom danym przez rząd rezydentom i pacjentom odsetek PKB przeznaczany na leczenie nie rośnie, lecz spada. Ministerstwo Zdrowia miało się z tego wytłumaczyć przed posłami z komisji zdrowia. Zamiast tłumaczeń usłyszeliśmy kłamstwa.
Na całym świecie trend jest taki, by pacjent jak najkrócej przebywał na sali operacyjnej. Żywiecki Famed produkuje stoły do chirurgii małoinwazyjnej, w tym zabiegów kardiologicznych, neurochirurgicznych, urologicznych, ortopedycznych. Przeprowadzane...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.