Dajmy muzułmanom narzędzia walki politycznej
Pomimo wielu zaklęć rzucanych w przestrzeni publicznej zarówno liberałowie, jak i skrajna prawica są zdumiewająco zgodni w jednym obszarze - w dyskusji na temat mniejszości muzułmańskiej w Europie. Apologeci wspomnianych ideologii pozostają tu wierni ewolucyjnej wizji rozwoju społeczeństwa.
Biznes halal
Badacze rynku w Niemczech mówią, że halal jest rosnącym trendem. Dla niemieckich muzułmanów staje się fundamentem tożsamości europejskiego islamu, za to firmy wyczuwają w nim nowe możliwości marketingowe.
Potomek niemieckiego cesarza chce odzyskać rodzinny majątek
Książę Jerzy Fryderyk broni roszczeń do nieruchomości i dzieł sztuki będących w przeszłości własnością rodziny Hohenzollernów, które zostały wywłaszczone przez sowietów po 1945 r.
Rezygnacja z monarchii? Raczej nie
Europejskie rody królewskie mają duże poparcie wśród swoich poddanych. Kto chciałby rezygnować z władcy, który potrafi rzucić muszlą klozetową?
Kaliningrad odkrywa niemieckie korzenie
W Kaliningradzie entuzjazm dla niemieckiego dziedzictwa jest zadziwiający. W wielu miejscach powstają nowe budynki, które przypominają wymazany z kart historii Królewiec.
Klub zorganizowanej niezgody
Gdyby Unia była klubem piłkarskim, wewnętrzne konflikty już dawno doprowadziłyby do jej upadku. Fakt, że pomimo szalejącej nieufności nadal dość dobrze funkcjonuje jest niemalże cudem i oznaką, że idea europejskiej współpracy jest silniejsza, niż egoizm narodowy.
Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 10 sierpnia razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z "Wysokimi Obcasami".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze