Historia Grażyny Piotrowskiej-Oliwy - Pani Prezes, o tym, żeby lepiej nie przyjaźnić się z szefową, wywiad z psycholożką społeczną Agnieszką Plencler o tym jak zbudować swoją "markę osobistą" oraz sukces ukryty w sałatce - przepis na start-up według Anny Krajewskiej, założycielki "Salad Story" . Te i inne tematy znaleźć można w najnowszym wydaniu dwumiesięcznika "Wysokie Obcasy Praca".

Bohaterką okładki najnowszego numeru „Wysokie Obcasy Praca” jest Grażyna Piotrowska-OliwaPrezeska zarządu Virgin Mobile Polska. Była też prezeską Orange, PGNIG i członkinią zarządu PKN Orlen. O drodze na szczyt, o pracy w gigantycznych firmach, pasjach i relacji z mężem przeczytacie w najnowszym numerze.

W magazynie będzie można również przeczytać porady Jessici Bennet o tym, jak zabić w sobie wewnętrzną sabotażystkę, o pokoleniu Z na rynku pracy – czy dogadają się z innymi pracownikami. Poza tym wiosenne porządki w cyfrowym świecie, jak zaoszczędzić czas spędzony w sieci i odzyskać wolną wolę – radzi Cal Newport.

Katarzyna Łodygowska, autorka bloga Matkaprawnik.pl o tym, jak dogadać się z pracodawcą w sprawie urlopu, czy szef może narzucić urlop tylko jesienią albo odwołać go w każdej chwili. Matka Prawnik opowie również czy rodzice mają szczególne prawa związane z urlopami.

Czytelnicy „Wysokich Obcasów Praca” dowiedzą się też o fenomenie poranka, jak wygląda poranna ramówka ultramaratończyka, coacha, psychoterapeuty i japońskiej guru porządkowania. W najnowszym numerze dwumiesięcznika również „zielone zawody”, które będą najbardziej pożądane w 2030 r. Dowiedz się, czym zajmuje się m.in. instalator biofilmu, rewilder, czy miejski farmer.

Oprócz tego fotoreportaż „Kto jeździ rowerem do pracy” - pytamy miejskich rowerzystów, jak to jest dojeżdżać rowerem do krainy korporacji.

Nowy numer magazynu będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy przez 2 miesiące począwszy od 30 kwietnia w cenie 11,99 zł. Można go również pobrać w aplikacji „Wysokie Obcasy Extra", a także kupić na Kulturalnysklep.pl i – w formie cyfrowej – na Publio.pl. 

„Wysokie Obcasy Praca" to pismo, które chce inspirować kobiety i pomagać im w realizacji wyznaczonych celów zawodowych, bez straty dla życia osobistego. Pierwsze numery zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez ekspertów, jak i czytelników. Magazyn dostarcza praktycznych informacji o pracy, pasji, życiu, psychologii, nauce i technologiach. Jest odpowiedzią na potrzeby czytelniczek oraz trendy, jakie wyznacza rynek.

Komentarze