Rozmowa z Dorotą Nieznalską o polityce i sztuce, z Sabriną Cartabią o prawach kobiet w Argentynie i Jackiem Zalewskim, tatą Kuby, który cierpi na stwardnienie guzowate - w sobotę 6 kwietnia w "Wysokich Obcasach"

Zgoliłam włosy, przebrałam się za narodowca i pojechałam do Warszawy w Święto Niepodległości. Na grobie Romana Dmowskiego złożyłam wieniec spleciony z żyta, ozdobiony biało-czerwoną kibolską flagą.
Jak żyje się artystom w czasie „dobrej zmiany”? Chcesz rozmawiać o związkach polityki ze sztuką? Z Dorotą Nieznalską rozmawia Dorota Karaś.

Pewna znana prezenterka telewizyjna przyznała, że jej matka zmarła podczas nielegalnej aborcji, choć jeszcze do niedawna ukrywała to ze wstydem i mówiła, że z powodu raka. Dla ofiary publiczne mówienie o gwałcie, który miał miejsce dawno temu, niesie ze sobą ryzyko, że publicznie będzie się podawać w wątpliwość jej uczciwość, roztrząsać, czy dzięki takiemu zarzutowi nie chce czegoś osiągnąć. Z Sabriną Cartabią rozmawia Maciej Okraszewski.

Samotny tata i niepełnosprawny syn. Rzadki widok. Tam, gdzie się pojawiamy, robimy furorę. Większość ludzi nam się przygląda. Jedni dziwią się, nie mogą uwierzyć, że ja, taki wielkolud, chodzę za rączkę z moim dorosłym Kubą. A drudzy przywykli do nas. Kiedyś myślałem, że widocznie coś jest nie tak z moją męskością, bo spłodziłem syna chorego na stwardnienie guzowate. Na szczęście szybko oprzytomniałem.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 6 kwietnia razem z "Gazetą Wyborczą" i dodatkiem "Nasza Europa".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem