Jedna trzecia życia współczesnej kobiety przypada na okres po menopauzie. Okres przekwitania jest rozłożony na kilka lat. Jest to czas, w którym możemy podjąć pewne kroki, żeby złagodzić przebieg menopauzy.

W Polsce w okresie menopauzalnym, czyli po 45. roku życia, jest ponad 8 mln kobiet. U zdrowych pań regularnie wydzielane hormony od czasu do czasu „wariują”. Nie wszystko odbywa się już tak cyklicznie, coraz częściej zdarzają się cykle miesiączkowe bezowulacyjne. Wygasanie czynności jajników aż do całkowitego ustania cykliczności ich funkcjonowania (a tym jest menopauza) trwa kilka lat – od trzech do nawet ośmiu.

W naszym dodatku radzimy jak przejąć kontrole nad menopauzą przy pomocy diety, która pomoże nam utrzymać życiową równowagę. Podpowiadamy co z niej zabrać, a co dołożyć, żeby wciąż mieć dobrą kondycję, ładną skórę, mocne kości i cieszyć się dojrzałością.

Sprawdzamy, co potrafią nowoczesne terapie menopauzalne. Hormonalna terapia menopauzalna powinna być uszyta na miarę danej kobiety. Spośród produktów do podawania przezskórnego, doustnego, dopochwowego czy domięśniowego trzeba wybrać to, co dla niej będzie najlepsze.

Wybieramy najlepsze sposoby pielęgnacji skóry. I oczywiście rekomendujemy zdrowy ruch.

Dodatek "Menopauza" przygotowaliśmy przy udziale najlepszych ekspertów, już w czwartek 7 marca z "Gazetą Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem