YouTube wielu rodzicom kojarzy się z filmikami i muzyką. Nie sprawdzają, co oglądają ich dzieci, bo nie zdają sobie sprawy z zagrożeń.
- Patostreamerzy to youtuberzy, którzy na żywo na swoich kanałach nadają patologiczne treści. Mogą się upijać, używać przemocy wobec siebie i innych, wulgarnego języka. To zjawisko jest unikalne dla Polski, nie występuje w innych krajach - tłumaczy Ewa Dziemidowicz, terapeutka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci
i młodzieży w internecie. W rozmowie z Agnieszką Jucewicz odpowiada na pytania, jak rozmawiać z dzieckiem o tym, co ogląda w internecie i dlaczego coraz więcej młodych osób sięga po treści, które zamieszczają patostreamerzy.
W numerze także:
Mam na Haiti magiczne drzewo po babci
- Teraz to ja wybieram, gdzie jest moje miejsce. I nie zgadzam się, by ktoś mi mówił, gdzie ono jest - z Zofią Pinchinat-Witucką, prezeską fundacji Polska-Haiti, rozmawia Magdalena Środa.
Pozwól dziecku być sobą, zyskasz czas dla siebie
Kobiety wstydzą się przyznać, że są zmęczone i brakuje im sił, bo przecież od bycia matką nie ma urlopu. Te, które pracują zawodowo, po wyprawieniu dzieci do szkoły biegną na osiem godzin do pracy, w której wcale nie wychodzą ze swojej najważniejszej roli.
Golda Meir. Ona rządziła Izraelem
Żydówki były w nią zapatrzone. Chciały mieć fryzurę „na Goldę”. Wzdychały, że Meir jest wszystkim, czym one nie zdołały być.
Nie wstydźmy się małych mieszkań
- W PRL-u projektanci i architekci poświęcali dużo uwagi rozwiązaniom, które mogą uczynić życie wygodniejszym. Dziś mieszkania projektuje się po to, by je sprzedać - z Anną Cymer rozmawia Natalia Mazur.
Szkoła Gotowania Stareckiej: grzyby
Francuzi zajadają się sromotnikami bezwstydnymi, cały świat szaleje na punkcie trufli, ale Wigilia Bożego Narodzenia nie może obyć się bez prawdziwków.
Kosmetyki naturalne
- W mojej lodówce leży czarne pudełko. Jest w nim jagodowa maseczka do twarzy. Pięknie pachnie. A jak smakuje! - mówi Karolina „Karla” Kiepas, twórczyni targów Ekotyki.
Zdrowie: ćwiczenia na menopauzę
Sport nie odmłodzi nam jajników, ale może odsunąć wiele zagrożeń zdrowotnych związanych ze spadkiem hormonów.
Michał Rusinek o męskich końcówkach
- To, co zrobił PRL, sprowadzając zawody do form męskich, to był gwałt na języku. Jeśli mamy naprawdę dekomunizować, trzeba wrócić do żeńskich końcówek - z literaturoznawcą rozmawia Natalia Waloch.
"Bachantki" Mai Kleczewskiej
- Najpierw odrzuciłam popularną interpretację „bachantek” jako opętanych dewotek, religijnych fanatyczek. A potem postanowiłam zrobić spektakl o tym, że w kobietach drzemie olbrzymia siła, która – mam nadzieję – niebawem wybuchnie - z reżyserką rozmawia Mike Urbaniak.
Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 8 grudnia razem z "Gazetą Wyborczą" i magazynem "The Wall Street Journal.".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze