Charyzmatyczny pedagog był w szkole gwiazdą. Po latach okazało się, że wykorzystywał nieletnie podopieczne. Potrzebowały czasu, żeby przełamać strach i uporać się ze wstydem.

– Zgasił światło. Zadanie polegało na tym, żebyśmy się nawzajem dotykali. Bez ograniczeń – wspomina Aida. – Brał udział w tych ćwiczeniach. Czasem rozpoznawaliśmy, że to on, bo jako jedyny miał zarost. My byłyśmy nastolatkami.

Marta: – Dobrze pamiętam T-shirt ze Snoopym, który miałam wtedy na sobie. Podszedł i zaczął mnie masować. Wsunął rękę pod mój top… Miałam 15 lat, nawet nie nosiłam jeszcze stanika. 

– Wydało mi się dziwne, że zajęcia mają tak seksualny charakter. Nie czułam się komfortowo… – mówi Míriam. – Z drugiej strony pomyślałam sobie: "Może powinnam wyluzować, może [w teatrze] tak to wygląda?".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ale sukcesy miał. I o to chodzi. Na tym jechał przez 20 lat. Tak będzie z Kaczyńskim. Ma sukcesy. A kto suwerena obroni przed nim samym, przed tvpis, księżmi, partyjną kliką, przekupstwem, policją, wojskiem, prokuraturą ??? Nikt. I nie ma nawet szans aby za 20 lat coś zrozumieć bo edukacja jest sterowana i upadła na pysk.
  @mysiopysio
  Dokładnie tak. Ja socjalizm od lat sześćdziesiątych pamiętam wyraziście, moi 60-letni rówieśnicy pamiętają pomarańcze na święta i malucha. Całego tego syfu i upodlenia już nie. Przeszło obok.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  to jest przerazajace.... niestety takie typki zawsze znajda platforme do dzialania. Najlepiej w imie sztuki i kultury ....
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  "Żółty sufit" w reżyserii Isabel Coixet można obejrzeć w ramach HER Docs Forum, które odbędzie się 13-17 września w Warszawie" - no to trochę późno o tym piszecie.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  A gdzie byli rodzice? Ach, prawda, chcieli kariery dla swoich bąbelków.
  @drrrdoc
  Tak samo, jak rodzice Polskich Słowików z Poznania
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @drrrdoc
  Krzywdzące, wręcz chamskie uogólnienia - niewiele lepsze od wieszania psów na poszkodowanych. Jakaś część rodziców tak robi, ale pozostali - nie. Ciekawe, jak czujnym rodzicem w czasach zamiatania krzywdy pod dywan ty byłeś/aś / był(a)byś. Jakkolwiek okrutnie to brzmi, szkoda, że do ciebie nie dobierał się nikt z dorosłych pracujących w szkole, klubie sportowym, ksiundz czy sąsiad. Dzisiaj też moglibyśmy winić twoich s.tarych, zamiast tych złamasów, którzy krzywdzili dzieci. Może dopiero będąc po takim doświadczeniu dzisiaj byś nie wygadywał(a) takich głupot.
  już oceniałe(a)ś
  26
  6
  @drrrdoc
  pie...sz
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  @andrut77
  Czyli zwalić całą winę tylkona jednego a wszyscy inni ślepe niewinne aniołki?
  już oceniałe(a)ś
  4
  15
  Oczywiście, że trzeba karać takich s...nów. Abstrahując od tej sytuacji, pewne wnioski zacytowane w artykule wydają mi się jakąś nadinterpretacją: "kobiety powinny być aktywną stroną w relacji seksualnej. Nie wystarczy, że zgadzam się na to, co mi robisz, ale ważne, czego ja pragnę, czy jestem w pełni świadoma i chętna". Jeśli dziś, uczestnik relacji intymnej (kobieta lub mężczyzna) jest "chętny", ale jutro po przemyśleniu zmieni zdanie... to się zdarza.
  Jak to sprawdzić, ocenić, zinterpretować... przecież nie da się intymnych relacji określić ramami, wzorami itp.
  już oceniałe(a)ś
  10
  3
  No i co, nie należy się za takie coś czapa? No żesz kurdesz, przecież się prosi. Jedyna sprawiedliwość. Molestowanie seksualne jest dla mnie najcięższa zbrodnią. Tak jak gwałt i "zwykłe" morderstwo. Takie jednostki należy po prostu eliminować ze społeczeństwa. Nie wierzę w ich skruchę i poprawę. Do widzenia ze zwyrodnialcami. Pa pa!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Zrobisz wszystko, no to SPRAWDZAM ! Proste ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Dobrze że był hetero. Chłopcom by dopiero narobił traum.
  już oceniałe(a)ś
  1
  6