Więcej
  Komentarze
  W afryce żyje 1.1 miliarda ludzi. Wszystkich nie przyjmiemy i pora powiedzieć sobie szczerze - moje dzieci są dla mnie ważniejsze, niż dzieci z Libii, czy się to wam podoba, czy nie.
  @ustawiamdlasiebienick Nie musimy przyjmować miliarda. Twoich dzieci nikt nie chce wymieniać na obce. O czym Ty gadasz. Zawsze chodzi o proporcje. Nie przesolić, nie przepieprzyć. Wróć na ziemię. Ludzie giną.
  już oceniałe(a)ś
  18
  43
  @uwazny2 ależ on chodzi po ziemi. Powiedz mi kto zapewni im: edukację pracę mieszkanie opieke nad dziećmi Komu to wszystko zabierzesz? Czy oni są gotowi pracować np przy zbieraniu śmieci? I jeszcze jedna prosta rzecz: oni zajmą miejsca niewykwalifikowanych Europejczyków. Co zrobią Ci niewykształcenie Europejczycy? ZAGŁOSUJĄ NA SKRAJNĄ PRAWICĘ?
  już oceniałe(a)ś
  13
  5
  @uwazny2 BTW w Afryce ludzie giną choć jest już 2, 3 pokolenie wyzwolenia spod kolonialistów. Więc to problem ich rządów. Ochojska jeździ do Afryki kopać studnie - dlaczego nie uczy Eskimosow budowac igloo? I na koniec: dlaczego nie masz pretensji do USA, Chin i Rosji - dlaczego nie chcesz by ci głowni sprawcy zamieszania w Afryce brali do siebie uchodźców?
  już oceniałe(a)ś
  14
  4
  @uwazny2 To ile? Pół miliarda? 200 milonów? 50 milionów? Gdzie postawisz kreskę, za którą niech reszta już sobie umiera?
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  @ustawiamdlasiebienick Chodzi mi o to, że wypowiedzi kończą się zwykle : nie przyjmiemy, czy się wam podoba czy nie." Żeby chociaż w co dziesiątej wypowiedzi był apel do rządu/rządów: zróbcie coś z tym do cholery! Bo to nieludzkie! Boli mnie, że pisze się o uchodźcach jak o śmieciach. Słusznie, nasze oburzenie powinni słyszeć rządy wielkich państw, a mniej ofiary ich pokrętnej polityki.
  już oceniałe(a)ś
  4
  15
  @jendrek121 Parę lat temu pracowałem w tym samym budynku, co jedna organizacja charytatywna pomagająca w afryce. Latali w tę i z powrotem, wydawali na to majątek, śmiesznie było oglądać zdjęcia upieprzonych po łokcie brytyjczyków budujących szkołę, gdy cała wioska murzyniątek stoi obok i podziwia, bo sami przez 50 lat na to nie wpadli. Organizacja już nie istnieje, zwinęli się po jakimś dochodzeniu finansowym. :)
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  @uwazny2 Co mają zrobić i dlaczego? Mam czuć sie odpowiedzialny i z własnej kieszeni płacić za to, że jakiś tam rząd 1200km od mojego domu 250 lat temu skolonizował jakiś tam kraj 5000 kilometrów od mojego domu i do dzisiaj mają burdel?
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @ustawiamdlasiebienick To jakieś wrażenia, wiedza, pewność, wnioski czy podręczna , przenośna teza ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  @uwazny2 Pewność w jakiej kwestii? Tego, że europa nie pomieści i nie wykarmi całej afryki, która miała dosyć czasu na posprzątanie swojego bagna? Kolonializm to zapewne też moja wina, bo przecież nie kontynentu, który w czasie gdy europa budowała okręty i instrumenty nawigacyjne, tam wszyscy tańczyli w gaciach ze słomy od rana do wieczora?
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @uwazny2 w życiu najważniejszy jest: umiar... mam w nosie jego dzieci i uchodźców, a moje prawie nastolatki porwane przez kosmitów tez mi dały w kość... ale umiar ! to jak ktoś tonie albo jest wypadek samochodowy: to każdy kierowca ma obowiązek pomóc: czy wy ludzie (?) kalkulujecie najpierw czy to Polak, ale czy biały, ale czy nie ryży, a może punk albo długowłosy, a może ćpun ??? katolik ? arab ? ale może nie muzułmanin, a może Polak biały ale muzułmanin to nie pomagasz..... ? ps. musze sprawdzić gps. : to jesteśmy w Polsce czy na Saharze... wy jesteście Europejczykami ? a czym wy się różnicie od bandytów z PI, że jeszcze nie mieliście okazji zabić z zaniechania.... ?
  już oceniałe(a)ś
  2
  7
  @jendrek121 tak samo zapewnią sobie pracę i edukację i mieszkanie jak zrobili to pierwsi imigranci z Afryki, Azji, jakoś
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @jendrek121 Wikingowie i Rzymianie Angoli nie pozostawili bezdomnymi i bezrobotnymi... to tylko przyroda, trochę dystansu do siebie: "wybrany narodzie"...
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  @ustawiamdlasiebienick A wszyscy się do nas garną?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jendrek121 A jakieś konkrety? Skąd tu Eskimosi? O jakie pretensje chodzi? A jak myślisz dlaczego Ochojska jeździ kopać studnie?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @uwazny2 Wiesz jaki jest jedyny racjonalny sposób pomocy im? Wysłanie im środków antykoncepcyjnych. Innego nie ma. W ciągu kilku dziesięcioleci zrobiło się ich ponad 5 razy tyle.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @ustawiamdlasiebienick nam sie nie podobasz! nie jestes solidarna, a swiat byl i jest solidarny z Polakami, ktorzy tez emigruja i ciagle o cos prosza...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A gdzie kobiety i dzieci? Na tych zdjęciach są same młode byczki. Uciekli i zostawili rodziny? A my mamy uwierzyć, że to biedni uchodźcy? Gazeto Wyborcza nie kompromitujcie się.
  już oceniałe(a)ś
  19
  7
  Pomimo glodu, wojen, epidemii, Afryka to najszybciej rozmnazajacy sie kontynent. Ja sie boje.
  już oceniałe(a)ś
  12
  3
  Przyjmować po wykastrowaniu !
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Afrykę otoczyć murem, morze śródziemne zaminować. Zostawić tych dzikusów i nierobów samych sobie to bezsensowne walki i aids załatwi problem w jakieś 50 lat
  @wink111 To się nazywa mowa nienawiści.
  już oceniałe(a)ś
  6
  35
  @zinka A ty ilu uchodźców już przyjąłeś/aś i ile procent wypłaty przeznaczasz co miesiąc na pomoc? To się nazywa hipokryzja, sprawdź w słowniku.
  już oceniałe(a)ś
  12
  4
  @wink111 ;))))))))))) sam pochodzisz jak wszyscy z Afryki, a jak Twoja rodzina wyciąga rękę z wody to ty ich deską... ps. oni już są olani wodą, może weź mapę, coś poczytaj...
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @wink111 mam nadzieje ze wszytskich twoich polskich braci Anglia dzis wywali na zbity pysk i zaminuje granice ;) milego dnia
  już oceniałe(a)ś
  1
  6
  I tytuł jest prawdziwy, ale nie do końca. Toż na północy Afryki mieszkają arabowie a afroafrykanie mieszkaja w Afryce środkowej i niżej, tak mniej więcej. Tylko jak oni się tam znaleźli w tej Libii?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0