Dlaczego ludzie tak łatwo oceniają? Jak sobie poradzić z tym, że jesteśmy i czujemy się inni? Dlaczego ocena innych tak boli? Jedno jest pewne. Lubimy oceniać. To łatwiejsze niż próba poznania i zrozumienia. Niż wejście w czyjeś buty i próba empatyzowania. Czasem ludzie oceniają, bo próbują wybielić siebie na tle innych, usprawiedliwić swoje czyny. Ocenianie bywa zatem wynikiem frustracji. Jest też oznaką słabości.

A może warto zmienić optykę i spojrzeć na ludzi z innej perspektywy? Wszyscy jesteśmy różni. A może dzięki temu jest ciekawiej? Jak myślicie?

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, dlaczego tak trudno czuć się innym/inną i poradzić sobie z oceną, wpadajcie na lekcję do Szkoły bohaterek i bohaterów Przemka Staronia. Zobaczcie wideo!

CYKL 'SZKOŁA BOHATERÓW I BOHATEREK'
Cykl składać się będzie z dziesięciu lekcji na żywo transmitowanych na Wyborcza.pl oraz na Facebooku: Szkoła bohaterek i bohaterów, Magazyn Książki, Wydawnictwo Agora.
Lekcje skierowane są do uczennic i uczniów starszych klas szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dowiedz się więcej!
Zapraszamy w każdą środę o 17:00!

Przemek Staroń jest psychologiem, nauczycielem, trenerem, nagrodzonym przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutorem niemal 50 olimpijczyków z filozofii, fanem efektu wow, twórcą magicznej pracowni #utrzy, zwanym też profesorem Snape'em, wyróżnionym w konkursie im. Ireny Sendlerowej 'Za naprawianie świata', nagrodzonym LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, wybranym Człowiekiem Roku 'Gazety Wyborczej' za 'wzorowe sprawowanie'. Jest też Nauczycielem Roku 2018, a w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Był ekspertem ds. edukacji w sztabie kandydata na prezydenta RP Szymona Hołowni.

Przegapiliście pierwszą lekcję online Przemka Staronia? Możecie zobaczyć ją TUTAJ.
Więcej
Komentarze

Wyborcza.pl

Wyborcza.pl