Podczas pierwszej lekcji Przemek Staroń nawiązał do lockdownu i sytuacji, w jakiej teraz wszyscy się znaleźliśmy, skupiając się głównie na edukacji zdalnej i trudnościach, oraz wyzwaniach, jakie ze sobą niesie. Podkreślił, jak trudno młodym odnaleźć się w tych nieprzyjaznych czasach, co czują, jakie emocje i uczucia nimi targają, czego się boją i obawiają, co ich stresuje. Skupił się na temacie trudności związanych z nawiązywaniem relacji podczas edukacji zdalnej. Opowiedział też, jak ważne jest to, aby być z drugim człowiekiem, wspierać go, trwać przy nim, móc na niego liczyć w tych trudnych czasach. Zobacz wideo!

CYKL 'SZKOŁA BOHATERÓW I BOHATEREK'
Cykl składać się będzie z dziesięciu lekcji na żywo transmitowanych na Wyborcza.pl oraz na Facebooku: Szkoła bohaterek i bohaterów, Magazyn Książki, Wydawnictwo Agora.
Lekcje skierowane są do uczennic i uczniów starszych klas szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dowiedz się więcej!
Zapraszamy w każdą środę o 17:00!

Przemek Staroń jest psychologiem, nauczycielem, trenerem, nagrodzonym przez Komisję Europejską twórca międzypokoleniowego Zakonu Feniksa, tutorem niemal 50 olimpijczyków z filozofii, fanem efektu wow, twórcą magicznej pracowni #utrzy, zwanym też profesorem Snape'em, wyróżnionym w konkursie im. Ireny Sendlerowej 'Za naprawianie świata', nagrodzonym LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, wybranym Człowiekiem Roku 'Gazety Wyborczej' za 'wzorowe sprawowanie'. Jest też Nauczycielem Roku 2018, a w 2020 roku znalazł się w gronie 50 nauczycieli na świecie nominowanych do Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize. Był ekspertem ds. edukacji w sztabie kandydata na prezydenta RP Szymona Hołowni.
Więcej
    Komentarze
    `