Kto dostanie gwarantowaną przez państwo emeryturę minimalną? Kto będzie mógł odejść na wcześniejszą emeryturę częściową?
2 stycznia 2016 r. wchodzą w życie nowe zasady dotyczące urlopów macierzyńskich, rodzicielskich, ojcowskich oraz zasiłków. Sprawdź, co się zmieni.
Od nowego roku każda rodzina dostanie po 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Najbiedniejsi będą mieli prawo do pieniędzy także na pierwsze dziecko.
Morfologia, cholesterol, enzymy wątrobowe Jakie wyniki badań powinien mieć 60-latek? Poza kilkoma wyjątkami takie same jak 30- czy 50-latek - odpowiadają lekarze.
Gdy jedno z małżonków jest utracjuszem albo ryzykantem finansowym, drugie powinno zawczasu pomyśleć, jak się zabezpieczyć przed płaceniem nie swoich długów. Wyjściem jest rozdzielność majątkowa lub...
W Kościele katolickim szykują się duże zmiany. Od 8 grudnia szybciej będzie można uzyskać stwierdzenie nieważności małżeństwa.
Choroba, starość, wypadek Kto powinien zadbać o nasze sprawy, gdy nie mamy przy sobie najbliższych?
Koniec z przypadkowymi przyjęciami zadłużonych spadków. Po ostatniej rewolucji w dziedziczeniu o to, by przyjąć majątek z długami, trzeba się będzie postarać.
Po bliskich rzadko dziedziczymy kolekcje dzieł sztuki, duże oszczędności czy drogie samochody. Za to często możemy liczyć na zajmowane przez nich mieszkanie. Czy zawsze nam się należy?
Rząd jest ostatnio wyjątkowo aktywny w sprawach ruchu drogowego.
Polacy mają prawie milion książeczek mieszkaniowych. Część z nich leży zapomniana w szufladach. Sprawdź, ile są teraz warte.
Aby otrzymać fundusze na własny biznes, można się starać o dotację albo o pożyczkę ze środków unijnych, poszukać anioła biznesu lub sprzedać pomysł internautom. Jak to zrobić? Ile można dostać?
Wiele osób dorabia: handluje w internecie, udziela korepetycji albo sprząta domy. Kiedy trzeba zarejestrować działalność? Co nam grozi, gdy fiskus przyłapie nas na pracy na czarno?
Gdy odejdzie bliska osoba, trzeba załatwić wiele spraw, aby uniknąć kłopotów i niespodziewanych kosztów.
Zasiłek pogrzebowy to pomoc państwa dla osób, które muszą wyprawić pogrzeb swoim bliskim zmarłym. Wypłaca go ZUS lub KRUS.
Od 1 października zmieniła się wysokość kryteriów dochodowych uprawniających do darmowej opieki. Sprawdź, jakie wsparcie należy się teraz starszym i chorym.
O wyjazd do sanatorium można się starać w ZUS. Skierowanie dostaniemy dużo szybciej niż w NFZ. I nie zapłacimy za pobyt.
Dom pomocy społecznej, zakład opiekuńczo-leczniczy, hospicjum - to tylko niektóre z placówek, w których pomoc otrzymają seniorzy wymagający całodobowej opieki.
Mamy dobrą wiadomość dla osób planujących wyjazd do sanatorium z NFZ. W tym roku nie wzrosną ceny za pobyt w ośrodkach.
Szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów, zwiększenia liczby godzin darmowej rehabilitacji i podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego domagali się kilka dni temu w Brukseli rodzice niepełnosprawnych...
Polska starzeje się najszybciej ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Ludzi niedołężnych przybywa, a opiekunów ubywa.
Kobiety będą miały prawo do emerytury w wieku 60 lat, mężczyźni w wieku 65 lat - proponuje prezydent. Jak to zmieni wcześniejsze emerytury? Co z ochroną przed zwolnieniem z pracy?
Zdać sześć egzaminów rozszerzonych - od języka polskiego po matematykę - na średnio 98 proc. punktów? Poznajcie 21 najlepszych maturzystów w Polsce, laureatów konkursu "Matura na 100 procent".
Ulgi komunikacyjne, tańsze atrakcje kulturalne, dzienne domy pobytu. Na jaką pomoc mogą liczyć seniorzy?
Pokolenie 50 plus najszybciej wypada z rynku pracy. Nie pomagają rządowe programy aktywizacji zawodowej - co czwarty zarejestrowany bezrobotny to osoba po pięćdziesiątce.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.