Współpraca między Kubą a panią prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską układała się fatalnie. Cały czas była przepychanka. Czuliśmy, że coś się zbliża niedobrego. No i stało się - mówi Michał Olszański, były dziennikarz Trójki.
Dziennikarze Trójki szukają pomocy w rządzie, u prezydenta, w Radzie Mediów Narodowych oraz Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
Udało im się. Tym razem im się udało - mówią pogrążeni w apatii dziennikarze z Myśliwieckiej. Nie widzą sensu, by jeszcze raz walczyć o swoją ukochaną Trójkę.
To tym milionom, które na niego głosowały, coś się od Trzaskowskiego należy. Czas, zapał, energia, pracowitość, kreatywność w dążeniu do obiecanego celu
Wprowadzono u nas stan wojenny. Po raz drugi. Bo to prawie tak samo wygląda jak 13 grudnia 1981 r.
PiS wziął się za media. Odwołanie znienacka Kuby Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora radiowej Trójki to symboliczny koniec i początek.
Kuba Strzyczkowski został odwołany w czwartek ze stanowiska dyrektora. Był szefem Programu III od 25 maja. Godzinę przed programem z anteny zdjęte zostało "Zapraszamy do Trójki". Nowym szefem został Michał Narkiewicz-Jodko
Jacek Kurski zapowiedział Radzie Mediów Narodowych zdjęcie z TVP "obowiązków związanych z walką polityczną". I zaraz po tej deklaracji ponownie został szefem telewizji. A właśnie z jej powodu nie powinien mieć nigdy prawa do kierowania jakimikolwiek...
Po pięciu miesiącach przerwy Jacek Kurski znów został prezesem publicznej telewizji. Od 2016 r. to jego czwarta nominacja na to stanowisko
Kurski fundamentalne zasady łamał dla partii, ale i dla własnej satysfakcji, żeby pokazać, że jemu wolno wszystko - mówi Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, b. prezes TVP
W autorytarnych warunkach każde przegrane przez Platformę wybory to jej wygrana? No nie. Porażka to porażka. Czarne jest czarne, a białe jest białe
W piątek posiedzenie Rady Mediów Narodowych. W planach "sprawy personalne" TVP. Czy to znaczy, że Jacek Kurski wróci na fotel szefa TVP?
Słowa Janusza Gajosa o "małym człowieku, który jednym ruchem ręki podzielił kraj", wywołały w kręgach obozu władzy zgubne emocje. Bo jak to zwykle bywa, najbardziej negliżują one ich samych.
Rada Mediów Narodowych ocenia, że TVP wprowadziła ją w błąd.
Rząd PiS sam się atakuje. I zaraz dementuje. Ale jak powszechnie wiadomo, dementi jest najlepszym potwierdzeniem prawdziwości informacji.
- Miał szansę uzyskać pozycję nie do ruszenia, ale przez swoją skłonność do ostentacji znów musi drżeć, czy nie straci TVP - mówi nam polityk bliski Nowogrodzkiej.
Sędziowie Sądu Najwyższego po rozpatrzeniu aż 5847 protestów wyborczych ocenili, że wybory prezydenckie były ważne. Jedynie 93 protesty uznali za zasadne, ale zdaniem sędziów nie miały one wpływu na wynik wyborów.
Polska nagle stała się dla młodych ponurym, zapyziałym, pogrążonym w anachronicznych konfliktach krajem. Dostrzegli, że PiS rządzi kosztem ich pokolenia - mówi socjolog prof. Jacek Raciborski.
Sędziowie Sądu Najwyższego nie oglądają TVP. To niewybaczalny błąd. Gdyby chociaż raz obejrzeli "Wiadomości" nie mieliby wątpliwości, co oglądają. Program nie informacyjny, a agitacyjny.
Wiedziałam, że Duda wygra. Nie że taka moja genialna intuicja. Wystarczyło śledzić od kulis kolejne kampanie Platformy
Nie wiadomo, kto jest w podkomisji smoleńskiej, nie wiadomo, ile pieniędzy podatników wydano. Ani na co. Posłowie z sejmowej komisji obrony w czwartek próbowali to ustalić. O tym, czego się dowiedzieli, opowiada Maciej Lasek
Niewiele ponad pół godziny trwało spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski. - To była spokojna, dobra rozmowa - powiedział tuż po prezydent Andrzej Duda. I żałował, że politycy nie spotkali się 12 lipca w noc wyborczą, bo "to miał być symbol nowej...
Nareszcie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeczytała paski "Wiadomości" ze zrozumieniem. Przejrzała na oczy? Wątpię.
Chcemy rozmawiać o sytuacji wolnych mediów czy samorządów - zapowiada Cezary Tomczyk przed czwartkowym spotkaniem Duda-Trzaskowski. To będzie tylko kurtuazyjne spotkanie - uważają współpracownicy Dudy.
Paski "Wiadomości" TVP "wprowadzały opinię publiczną w błąd", a ich "powtarzanie utrwalało nieprawdziwy przekaz". KRRiT już drugi raz po wyborach prezydenckich zwraca publicznej telewizji uwagę, że jest nierzetelna.
Radio Nowy Świat ma już wyższą słuchalność niż odbierany na całym świecie angielskojęzyczny BBC Online.
- Przeciętny widz nie będzie w stanie odróżnić prawdy od półprawdy i dezinformacji - twierdzą organizacje żydowskie. I składają skargę do KRRiT na materiał "Trzaskowski spełni żydowskie żądania?" z przedwyborczych "Wiadomości" TVP
- Są podstawy do stawiania TVP zarzutów nierównego traktowania zarówno kandydatów, jak i wspierających ich ugrupowań politycznych - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz pierwszy dostrzegła agitację telewizji Jacka Kurskiego na rzecz Andrzeja...
Formalny wniosek do Ministerstwa Rodziny o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej złożył w poniedzialek resort Zbigniewa Ziobry.
Czy rząd Zjednoczonej Prawicy przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej? Czy tylko minister Zbigniew Ziobro? Trwa spór w obozie władzy.
Zazdrość i polityka. Za kulisami władzy. Codziennie na żywo w TVP.
Kurski chciał pokazać, że on tu jednak rządzi, że to on pełni obowiązki i będzie pełnił. Ale każdy prawnik to podważy - mówi Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.
Joanna Lichocka z PiS została odwołana z funkcji wiceszefowej sejmowej komisji kultury. Przeważył jeden głos.
Tuż przed posiedzeniem Rady Mediów Narodowych, która miała wybrać prezesa TVP, spółka ogłosiła, że Jacek Kurski został p.o. prezesa TVP. Szef Rady Mediów Narodowych nie wie, w jakim trybie do tego doszło, i ma pilnie zażądać wyjaśnień.
Wniosek o jej odwołanie wpłynął do komisji 5 marca. Złożył go Jarosław Rzepa z PSL, podpisała się pod nim PO. Trzy tygodnie wcześniej, 13 lutego, Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych, była dziennikarka TVP, pokazała na Wiejskiej środkowy palec...
Jeszcze tydzień temu było pewne, że w piątek Jacek Kurski zostanie, po raz trzeci, prezesem TVP. Teraz są wątpliwości. W PiS mówią, że chodzi o jego ślub kościelny
Kampania prezydencka w mediach publicznych nie była równa. Gorzej, była nierówna z założenia. Co po wyborach potwierdził sam Jarosław Kaczyński.
"Trzaskowski zabierze Polakom 500 plus oraz 13. emeryturę, da Żydom, a to, co zostanie, rozda narkomanom i LGBT" - tak w skrócie można streścić przekaz telewizji publicznej przed drugą turą
W naganianie do urn potencjalnych wyborców Andrzeja Dudy włączył się minister zdrowia Łukasz Szumowski, a na końcu zrobiło to Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
"Wiadomości" TVP w kampanii to "instrument propagandy jednego z kandydatów", "działały w ramach frontu wsparcia PiS i prezydenta" - tak Rada Etyki Mediów ocenia rolę głównego dziennika telewizyjnej Jedynki.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.