Po dwóch latach od ostatniego filmu Armie Hammer znów pojawi się na ekranie.
"Cisza nocna" to nieoczywisty horror, w którym ostatni raz przed śmiercią zagrał Maciej Damięcki.
Karolina Rozwód przestanie pełnić funkcję dyrektora instytutu po niecałych czterech miesiącach pracy.
W wieku 79 lat zmarła amerykańska aktorka Teri Garr, znana z m.in. ról Sandy w "Tootsie" Sydneya Pollacka i Ingi w "Młodym Frankensteinie" Mela Brooksa.
W ten jeden wieczór w roku te filmy to arcydzieła. Filmy na halloweenowy wieczór dostępne w streamingu.
"Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem żegnamy naszą koleżankę Elżbietę Zającównę" - napisali na Facebooku przedstawiciele Związku Artystów Scen Polskich, informując o śmierci aktorki.
"Putin" Patryka Vegi zostanie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Molodist w Kijowie. Prawa do dystrybucji filmu kupiło już wiele krajów, m.in. USA, Kanada i Japonia.
- Zauważyłam, że w Polsce jest źle widziane, kiedy ktoś bierze sprawy w swoje ręce. Zwłaszcza kobieta. A do tego aktorka - mówi Weronika Rosati, która została współproducentką "Króla Leara" z Alem...
To film o absolucie: początku i końcu, życiu i śmierci. Ale na ekranie pozostaje to, od czego wszystko się zaczęło: chaos.
W "Quo Vadis" Sienkiewicza torturom poddawani byli chrześcijanie. Twórcy polsko-indyjskiej animacji "Quo Vadis" swoim dziełem torturują wszystkich, niezależnie od światopoglądu, wyznania i filozofii...
Polecam ten film osobom, które potrzebują dwóch godzin na przemyślenie swoich spraw.
Legendarna aktorka, gwiazda filmu "Noce i dnie", miała 89 lat.
- Chciałabym oszczędzić córce tego, że w wieku 46 lat wyląduje u wróżki i usłyszy: "Kariera czeka na panią tuż za rogiem" - mówi aktorka Agnieszka Dulęba-Kasza. Czy przeczucie jej nie myli i po...
Dzieła mistrzów, energetyczne kino akcji i portret współczesnej metropolii. Oto pięć doskonałych filmów z programu 18. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.
Zakończyła się sprawa wytoczona 91-letniemu reżyserowi przez anonimową kobietę.
Żyd, który był antysemitą. Gej, który nienawidził homoseksualistów. Gdy zachorował na AIDS, twierdził, że ma raka. Historia Roya Cohna pozwala lepiej zrozumieć to, co dziś dzieje się w Stanach.
Był ikoną horroru, ale niespecjalnie z tego powodu zadowoloną. Potrafił się nieźle wkurzyć, a lepiej było mu się nie narażać: wiedział, jaki odgłos wydaje człowiek z nożem w plecach.
We "Wrooklyn Zoo" Krzysztof Skonieczny daje wyraz szczerej miłości do miasta, które go ukształtowało. Trudniej uwierzyć w uczucie, jakie połączyło bohaterów.
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i Zachęta celebrują 100. urodziny Siergieja Paradżanowa, który jest uznawany za jednego z najważniejszych twórców filmowych XX wieku.
Po filmie "Wybraniec" nie sposób nie zastanawiać się, jak wyglądałby świat, gdyby młody nowojorski przedsiębiorca nie wpadł w oko 20 lat starszemu prawnikowi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.