Alfabet wojny, czyli okrucieństwo, zbrodnie, bohaterstwo.

Europa w czasach wojny. Zapraszamy na spotkanie 28 lutego o godzinie 18 na ul. Czerską 8/10 w Warszawie lub na Wyborcza.pl

Azow

Pułk Azow został utworzony jako batalion ochotniczy podczas konfliktu w Donbasie w 2014 r., stał się częścią regularnej armii ukraińskiej. Przez znaczny okres swojego funkcjonowania poddawany był niejednoznacznym ocenom, a przez część ekspertów, a także niektórych przedstawicieli władz USA określany nawet mianem „neonazistowskiego". Wojownicy Azowa zaprzeczają i podkreślają, że część pułku tworzą osoby o różnych poglądach, narodowościach, ale żadna nie wyznaje ideologii nazistowskiej. Rosyjska propaganda często używa Azowa jako symbolu rzekomo królującego w Ukrainie neonazizmu, a władze uznały go za organizację terrorystyczną.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. 
 
Monika Tutak-Goll poleca
Podobne artykuły
Więcej
    Komentarze
    Z jak zbrodniarze
    Z jak zwyrole
    Z jak z*eby
    już oceniałe(a)ś
    2
    0
    Bolesne przypomnienie - poprzez hasla-symbole - jak ta wojna jest z jednej strony okrutna, (jak kazda inna wojna, bo wojna to wojna), ale tez ze sa wspaniali i odwazni ludzie (chwala dzielnym dziennikarkom i dziennikarzom) , ktorzy tylko "slowem", ale sie tej wojnie aktywnie sprzeciwiaja, choc robia to za cene tortur i dlugich lat wiezienia.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    tak jak znak bandery
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Wojna się szybko skończy,
    bo USA zwleka z dostawa samolotów, czołgów i amunicji.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0