Mam pełne ręce roboty – mówi Joanna Grabarczyk z akcji HejtStop organizacji Projekt: Polska. – Nieustająco zajmuję się przestępstwami z nienawiści.
– Polacy zrozumieli, że hejt to przestępstwo? Mit bezkarności w sieci upada?
– Coraz częściej piszą do nas: „Jestem ofiarą przestępstwa”. Choć przestępstw w internecie jest coraz więcej, policja dopiero uczy się, jak sobie z nimi radzić. Na szczęście ofiary coraz rzadziej słyszą: „To niech pani się wyloguje z Facebooka”. Bo to nie jest tak, jak w grze „Sin City”, gdzie można było zabić bohatera, a potem zalogować się jeszcze raz i wszystko było po staremu. To, co dzieje się w internecie, ma bezpośredni wpływ na życie i bezpieczeństwo ludzi chodzących po ulicach. Mówimy o grożeniu śmiercią, nawoływaniu do morderstw i o innych przestępstwach, za które powinno się ponosić odpowiedzialność karną. Co nas cieszy, Komisja Europejska dostrzega problem. Mówi się o nowych rozwiązaniach prawnych. Facebook, Twitter czy Google przestały być mitycznymi wujkami z Ameryki. Można się z tymi ludźmi spotkać i porozmawiać.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze
Czy stwierdzenie, że osobnicy słownie zaatakowani przez Pudziana nie byli uchodźcami uciekającymi przed wojną z Francji do Anglii tylko imigrantami to jest mowa nienawiści i powód do skasowania wpisu?
wg idiotow na tym forum, tak. hahahaha