Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  REWELACJA! prawdziwe aż strach.
  już oceniałe(a)ś
  522
  7
  Polska jest krajem ludzi sprawnych inaczej i to w KAŻDEJ bez wyjątku dziedzinie. A co najgorsze, to 90% obywateli, jest z tego powodu dumna niczym każdy, rasowy idiota...:-(
  @siwywaldi 4 + dla ciebie
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  @siwywaldi
  Każdy potrzebuje powodu do dumy. Niektórym widocznie bliższa jest ??????????????? ????.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @siwywaldi
  spadaj do Rosji
  już oceniałe(a)ś
  2
  25
  @Rotwang!
  Spadaj do Rosji. Rotwang już tam jest.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Bo nie ma kontroli nad ich dochodami - tak samo jak nad dochodami plebanów. A rozwiązanie jest: żadnej rejonizacji - pełna konkurencja. Idziesz do lekarza którego sam wybierasz, za usługę płacisz jak w sklepie: gotówką, bonem, niewazne. Bierzesz rachunek i państwo Ci zwraca koszty. Ty masz darmową oppiekę medyczną, łapiduch musi zapłacić podatek. I jeszcze jedno - jeśli chce lekarz wyjechać za granicę : prosze bardzo, ale najpierw zwróć nam podatnikom koszty wykształcenia. Wtedy wszystko będzie jasne i przejrzyste i będzie mozna to ogarnąć. To samo z kościołem - żadnych dotacji z budżetu - kazdy Polak deklaruje kwotę na utrzymanie kościoł i żąda rozlicza - tak jest np w Niemczech. Prosto i skutecznie.
  @terradisiena Kościół w życiu się na cos takiego nie zgodzi bo byłby to jego koniec w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  51
  0
  @terradisiena Popieram. Co prawda system zbankrutuje po miesiącu ale popieram . Zwracanie pieniędzy za studia? A będzie też dotyczył informatyków czy zawodówki? A z kościołem jak najbardziej za.
  już oceniałe(a)ś
  72
  1
  @terradisiena Uważam, że powinieneś zwracać koszty swego wykształcenia przed każdym wyjazdem za granicę, jeśli zabierasz z sobą dzieci to za nie też. Nie po to państwo łożyło na Ciebie od przedszkola do podstawówki żebyś teraz wykorzystywał zdobytą tu wiedzę pracując na zmywaku za granicą.
  już oceniałe(a)ś
  35
  42
  @terradisiena
  Demagogiczna bzdura z tym oddawaniem pieniędzy przy wyjeździe. Całkowicie sie nie zgadzam. Jakie ?państwo? łożyło? A skąd ?państwo? miało? Takie studia to nie wypoczynek na Seszelach. Co miesiąc rodzice przyszłego lekarza pracowali i płacili podatki z których sfinansowano między innymi szkoły wyższe. Zapłacone! Nie ma co oddawać!
  już oceniałe(a)ś
  78
  6
  @pawelekok
  No dobra ale wtedy niech mi ?państwo? odda wpłacone zusy i podatki, których nie wykorzystałem.
  już oceniałe(a)ś
  59
  5
  @pawelekok
  a czy czasem, nie przyszlo ci do glowy, chocby tak na ulamek sekundy , czy nie przeleciala ci przez twoja lepetyne , ulotna mysl , ze ty moze tam masz "kielbie we lbie" a moze zwyczanie nasrane?
  już oceniałe(a)ś
  28
  11
  @terradisiena
  Jak rozliczyć się z państwami, z których lekarze (po lokalnych studiach) przyjeżdżają praktykować do Polski np. z Ukrainy? A co z informatykami i inżynierami, którzy po studiach w Polsce wyjeżdżają za granicę? Twój pomysł trąci niewolnictwem. To państwo powinno zadbać o to, żeby nie byli oni zmuszani do emigracji.
  już oceniałe(a)ś
  56
  2
  @terradisiena
  Swiatowiec ...zapisza sie do PiS-u to oni sa odpowiedzialni,
  powiedz to grzybowi z radia torunskiego co ukradl pieniadz zbierane na stoczniowcow .
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  @north-west
  Mozna bez wulgaryzmow. Gorzej,jak w glowie pustka nawet nawozu do posadzenia kartofli nie ma...
  już oceniałe(a)ś
  13
  2
  @wh2015
  Obtluszczonemu,belkoczacemu w dziwnym narzeczu jezyka polskiego szamanowi .
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @pawelekok
  Państwo na nikogo niczego nie łoży. Łożą podatnicy.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @terradisiena
  Studia powinny być płatne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  13
  @pawelekok
  Bardzo słuszne,popieram!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @terradisiena
  A inni , którzy wykształcili się Polsce ( nie tylko lekarze) tez wg Ciebie maja oddawać kasę?
  2 mln ludzi, Polaków którzy wyjechali po szkole średnie,j to co? Ty im ufundujesz? Durniu.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @Harami2
  Bezpłatna edukacja to główny sposób, dzięki któremu państwo jest w stanie choć trochę wyrównywać szanse dzieci i młodzieży pochodzącej z różnych środowisk i warstw społecznych. To dzięki temu szanse na awans dla kogoś z nizin są w Europie mniej-więcej dwa razy wyższe, niż w USA - co pokazują statystyki mobilności społecznej. Wbrew mitom o krainie nieograniczonych możliwości, jeśli jesteś urodzonym w USA dzieckiem ubogich, niewykształconych ludzi (a jeszcze, nie daj borze iglasty - kolorowych), to z bardzo dużym prawdopodobieństwem i ty pozostaniesz niewykształcony i ubogi.
  Podoba ci się to? Bo mnie nie. Ale jak sądzę np. Korwinowi czy Bosakowi - bardzo.
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  @terradisiena
  Jakby to łagodnie ująć - pomysł nie jest chyba do końca przemyślany :)

  Zgodnie z twoim pomysłem lekarz może ci wystawić rachunek tak wysoki, jak tylko mu się zechce, a ciebie to nie obchodzi, bo państwo i tak miałoby obowiązek go zapłacić. Hmm.... To co to ma wspólnego z konkurencją?

  Poza tym, czy nie dostrzegasz ogromnego pola do nadużyć? Ja na przykład mam w rodzinie lekarza, więc będę do niego chodził choćby codziennie... dogadamy się...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @terradisiena
  A jakie Ty masz wykształcenie, że się nie boisz utraty kosztów? W końcu wyjechać każdy może.
  A co do Kościoła, to nie nowy pomysł, tylko kto ten czarny moloch ruszy?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Harami2
  > Studia powinny być płatne.

  Zgadza się. Należy płacić studentom, żeby studiowali. Inteligentni ludzie to motor postępu. Oczywiście studia powinny być na wysokim poziomie, a nie to co teraz odwalają "szkoły gotowania na gazie" przyjmując wszystkich jak leci.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @terradisiena
  Bzdura wielka jak Himalaje. Jak obliczysz taki koszt, co?
  Jeśli wyjeżdża inżynier to też zwraca koszty wykształcenia? Emigrujący operator wózka widłowego musi najpierw zwrócić koszt kursu na taki wózek? Pielęgniarka też zwraca koszt szkoły?
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @profes79
  W jaki sposób kościół mółby się na to nie zgodzić? Pogrozi piekłem?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @terradisiena
  Dużo racji. Ale z kształceniem powinno być inaczej - studia mają być płatne (przy ew. dużej i mądrej akcji kredytowe. Nawet z umorzeniami dla niektórych - np. przepracujesz w zawodzie w Polsce x lat, to umarzamy).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kuba_wu
  Zobacz mój wpis poniżej. Nie mówię, że nie należy dotować ubogich. Ale obecny system jest kretyński. Studia powinny być płatne! Amen!
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @Gonzoe
  No przecież dziś studentom się płaci. I to podwójnie: najpierw płacimy im za ich studia, bo mają je w większości za darmo. Po drugie - najlepsi dostają stypendia naukowe. Sam zapłaciłem jedynie za I rok studiów (a studiowałem płatnie), bo resztę pokryłem ze stypendium naukowego. I m. in. dlatego uważam, że inni też tak mogą. Nie rozumiem, dlaczego mam z podatków płacić np. za studia lekarza, który wyjedzie za granicę i tam będzie pracował (co jest zgodne z rozsądkiem). Albo za studia pewnego Pana, który robi nawet doktorat, a potem jako najważniejszy (przynajmniej nominalnie) polityk w Polsce daje dowód swojej pełnej prawniczej ignorancji. Czemu za moje pieniądze? Niech sam płaci za siebie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @evergreen111
  Kurs na wózki widłowe jest płatny. Państwo za to nie płaci. Chyba, że są jakieś wyjątki, np. dla bezrobotnych.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @terradisiena
  A może studia płatne, kogo stać to studiuje, przy czym dla najlepszych korzystne kredyty dla sfinansowania nauki. Coś jak w niektórych krajach na zachodzie. Spłacić kredyt można pracując zarówno w Polsce jak i za granicą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kuba_wu
  Dlatego trzeba utrzymać bezpłatną edukację per se ale rozważyć wprowadzenie obowiązku swoistego spłacenia tego zaciągniętego długu społeczeństwu, które się na taką edukację zrzuca. Czy to będzie konieczność świadczenia pracy w kraju przez odpowiedni czas, czy spłaty finansowej - to szczegóły do dopracowania. Osobiście uważam że to dystopia nie do zrealizowania, bo jakby wprowadzić konieczność pracy-spłaty, to trzeba by też zapewnić wszystkim tym wykształciuchom możliwość pracy w swoim zawodzie, gdzie by mogli wykorzystać zdobytą wiedzę. O ile w przypadku medyków czy IT nie było by problemu, to nie jestem pewien czy z resztą by tak łatwo poszło. A co by było, gdyby ktoś na etapie studiów się rozmyślił i zmienił kierunek? Gdzie musiałby pracować? No i jak spłacić kolejne etapy wykształcenia, czyli zdobywane w tej przymusowej pracy doświadczenie? Dlatego wolałbym pozostać przy jak najwyższym poziomie nauczania, które by zachęcało ludzi do dalszej edukacji i zapewniania odpowiedniego wykształcenia szczególnie tam, gdzie są największe braki kadrowe. Zachęcać odpowiednim wynagrodzeniem. To chyba nazywamy wolnym rynkiem...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @terradisiena
  Lat temu 25-30 testowani system kas chorych funkcjonujacy w Belgii : to nie jest jedna kasa wzorem NFZ, ale masz wybor, jest chyba ponad 10. Placisz skladke 7 ? m-cznie i lekarz daje ci rachunek a kasa wyplaca od razu (kwote zalezna od twojej sytuacji finansowej) lub na rachunek bankowy. Ale POlacy ktoregos wojewodztwa czy regionu woleli NFZ, wiec system kas chorych odpadl. NFZ i ZUS to dwa molochy pochlaniajace miliardy zlotych.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @north-west
  zastanow sie nad swoim stanem zdrowia psychicznego
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @doc54
  o zwracaniu kosztow ksztalcenia wyzszego bylo glosno w latach 80., pamietam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  genialne
  @Radek Kaminski Lewackie skurwesyny zrube sowie anegdoty z tw bolkiem, bredzislawem bum komkruskim, adamem szechterem, szrekiem
  już oceniałe(a)ś
  0
  33
  @drewniany prawdziwko, wytrzyj pianę z ust bo wyglądasz jak blow gangbang'u
  już oceniałe(a)ś
  27
  1
  @drewniany sku...syn to prawdopodobnie cię spłodził ,ale dla pewności zapytaj matki może wie kto naprawdę jest twoim ojcem
  już oceniałe(a)ś
  17
  1
  Oglądając te celne obrazki dochodzę do wniosku, że rzeczywiście Polska jest Mistrzem Polski. Jednak humor tu reprezentowany jest raczej gorzki i zmusza do refleksji. Tak trzymać, Panowie!
  @leszkus18
  Miszczem
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @leszkus18
  podkopujecie poczucie ze jest o co walczyć ze Polska jest wartością .....
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @leszkus18
  znowu jakiś mizogin!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dobre wycie i plucie PiSiorów dowodzi - że bardzo trafione (niestety) - byłoby śmieszniej, gdyby nie była to nasza rzeczywistość ku.rwa-ich-PiSowska-mać ...
  już oceniałe(a)ś
  121
  0
  Panowie, jesteście bardzo dobrzy. Czasami aż za dobrzy, bo człowiek czyta i czuje, że go w środku boli. I nie wie, czy to może ze śmiechu boli, czy to ta prawda tak koli.
  już oceniałe(a)ś
  112
  0
  Skoro tyle tu zniesmaczonego lepszego sortu, tzn., że trafione :)
  już oceniałe(a)ś
  101
  1