Jakie były najpiękniejsze dziewczyny Warszawy lat 60? Trudno wymienić je wszystkie, ale warto wspomnieć choćby o kilku. Gdzie można je było spotkać i jak poderwać? Za najpiękniejsze uważano między innymi Ewę Szykulską, Martę Przyborę czy Krysię Konarską.

Najmodniejszym miejscem Warszawy lat 60. stał się Basen Legii. Bywało się tam, by podziwiać wybieg kobiet w kostiumach kąpielowych i posłuchać najświeższych plotek. Miejscem spotkań towarzyskich była też nieśmiertelna kolejka do nocnych delikatesów na placu Trzech Krzyży, gdzie kupowało się alkohol. Nocne życie prowadzono przede wszystkim w legendarnej kawiarni Kameralnej. Zimą warszawskie towarzystwo spotykało się w Zakopanem, w Piekiełku, w hotelu Giewont, latem zaś w Sopocie, na plaży za Grand Hotelem.

Więcej o najpiękniejszych kobietach PRL-u przeczytasz w archiwalnym numerze dodatku 'Ale Historia'

O sławnych parach PRL-u przeczytaj w książce >>

Zobacz więcej odcinków
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie na placu Trzech Krzyży, a na placu Zbawiciela. Nie było kawiarni Kameralna, tykko sieć restauracji; w tekście chodzi o najsłynniejszą z nich na ulicy Foksal.
  @bojar1941 masz racje ze wszystkim. ponadto nie wspomniano ani o klubach jak Hybrydy czy Stodola, ani o miejscach takich jak SPATiF czy SARP
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  @bojar1941 Jaka siec restauracji? Kamera przy Foksal to byla knajpa, w ktorej mozna bylo zamowic lornete.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @tw52 A kto niby ma wiedzieć ??? - nie ten poziom, nie ta " widownia", nie ta wiedza i poziom "dziennikarstwa", nie ci czytelnicy ....
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  @bojar1941 Oprócz Kameralnej na Foksal była Kameralna na pl. Narutowicza i w al. Niepodległości. Może ktoś jeszcze pamięta inne lokalizacje?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Czy Towarzyszowi Szczerbie naprawdę nie mieści się w głowie, że w czasach które opisuje powyższym felietonem naprawdę nie było celebrytów ???
  już oceniałe(a)ś
  126
  29
  Kolejny zaklamany artykul. Pytaja w tytule "Jakie były najpiękniejsze kobiety PRL-u" a potem juz tylko wspominaja ktore. To jakie były najpiękniejsze te kobiety PRL-u???
  @sselrats "jaki", "który"... skąd ci chłopcy i dziewczynki bez wykształcenia, po 6 lekturach w życiu mają to wiedzieć - jaka jest różnica?
  już oceniałe(a)ś
  30
  2
  Najpiekniejsze dziewczyny studiowaly na UW jezyki, prawo. Bawily sie w Dziekance, Harendzie, kawiarniach Bristolu i Europejskiego, Hybrydach, Stodole, pozniej byl jescze Remont. Do Medyka nie chodzilem, to nie wiem.
  @student_zebrak "Do Medyka nie chodzilem, to nie wiem. " i w ten sposób przegrałeś życie bo straciłeś to co w nim najlepsze... Na Rykowisku były takie imprezy, że do tej pory mi się łza w oku kręci jak sobie je przypomnę...
  już oceniałe(a)ś
  18
  4
  @student_zebrak I to byl Twoj duuzy blad. Ja wyrywalem najfajniejsze laski (wtedy to sie inaczej "to" nazywalo) wlasnie w Medyku! A ze stamtad sie szlo dalej, to oczywiste. Popelnilem tez duzy blad- nigdy w Dziekance nie bylem. Nie czulem jakos potrzeby... Pozdro!
  już oceniałe(a)ś
  11
  2
  @kroliklesny no, czasem trzeba bylo wpasc na wydzial, zobaczyc, czy stoi?
  już oceniałe(a)ś
  12
  2
  @kroliklesny no, nie, czasem trzeba bylo wpasc na wydzial, zobaczyc, czy jeszcze stoi? nie mozna byc wszedzie. A bywaliscie w osrodku wypoczynkowym ZSP w Mielnie? Takie wczasy filmowe organizowali. Baaardzo sobie chwalilem. Kultura blizej mas...
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @student_zebrak Nie, chociaz Mielno znam, bylem tam na koloniach. troche sie narobilo, bo przynioslem dzieciom do zabawy jakis niewybuch albo inny niewypal mozdzierzowy. fajny byl, bo duzy, ale mi go "pani" zabrala i nakrzyczala.. Bywalo sie za to w Jachrance i pod Warszawa, tylko cholerka juz nie pamietam jak sie miejsce nazywalo... lata leca! pozdro! PS. Na wydziale czasem mnie widziano, w koncu ten dyplom zrobilem, ale rekord dlugosci studiowania mam niepobity. Fajnie bylo na studiach!!!
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @kroliklesny musialbys studiowac 10 lat, mialem kumpla na roku (przez chwile), tyle zajelo mu od uroczystego przyecia do zdania egzaminu magisterskiego. Chyba pobil Korwina? Bo to byl tylko jeden kierunek. Jachranka to jak raz pod Warszawa, and Zalewem. Tam tez byl jakis osrodek, tylko nie pamietam, studencki czy partyjny?
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @student_zebrak Klub "Medyk", w latach 60-tych, bezwzglednie najlepszy, szczegolnie dla stalych bywalcow,
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @student_zebrak PARTYJNY /najczęściej Jaruzelski tam bywał/ i dlatego " leśnym królikom " też było tam dobrze
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @student_zebrak Obozy studenckie w latach 60-70 to były w Chałupach - zapytajcie Laskowika i jego ferajnę z pierwszego "Tey-a"
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @student_zebrak Ja studiowałem 10 lat z górką. Na jednym wydziale. Więc to chyba nie żaden wyczyn.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A my naturalnie "nie mieliśmy niczego" do tego stopnia, że współcześni zastanawiają się czy mieliśmy chociaż sztućce wobec "takich braków jedzenia". PRL, to była przecież załamka i kamieni kupa.
  @staryszort Czy Ty chłopie wiesz cokolwiek o PRL, bo to co napisałeś nie trzyma się "kupy" i krzty prawdy. Popytaj tatusia jak było naprawdę ?
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  @staryszort Pleciesz bzdury Stary. Zapytaj ojca jak było naprawdę ?
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  @jozef.sobczyk czy Wy naprawdę zapomnieliście, co to jest ironia?
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Najpiekniejsza w czasach prl-u byla Pola Raksa i tyle w temacie.
  @czterdziestyiczwarty A Barbara Brylska, Anna Prucnal, Ewa Wiśniewska, Anna Dymna, Irena Karel, Małgorzata Braunek, Aleksandra Zawieruszanka, Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska i wiele, wiele innych. Pola Raksa też oczywiście - była moją ulubioną wtedy aktorską.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @bardu No, sorry, ale z Braunek to ostro Waść przesadziłeś.
  już oceniałe(a)ś
  4
  8
  Zaintrygował mnie ten hipis z Kutna, którego pojawienie się w Warszawie zrewolucjonizowało polską kulturę i, jeśli dobrze rozumiem, było zwiastunem obecnych, dżenderowych nieszczęść, skoro to właśnie wtedy "kobiety przestały się zachowywać jak kobiety, a mężczyźni jak mężczyźni".
  już oceniałe(a)ś
  31
  1
  Na podryw chodziło się do kawiarni, a na wsi na zabawie wiejskiej-i tam było najwięcej pięknych dziewczyn -taka jest uczciwa prawda.
  już oceniałe(a)ś
  30
  2
  `