1 września uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół. A tam "cnoty niewieście", desant kuratorów i kolejne pomysły ministra Czarnka. Jak PiS demontuje polską oświatę? Kim są poplecznicy ministra Czarnka? O tym m.in. w "Czarnej księdze PiS. Dokąd zmierza polska szkoła" już w poniedziałek, 30 sierpnia w "Wyborczej".

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy: "Wyobraźmy sobie, że małopolska kurator Barbara Nowak będzie miała wybrać między zajęciami prawników z Ordo Iuris a edukatorami z Pontonu. Do szkół wkroczą organizacje szowinistyczne, religijne, zideologizowane. Nie będzie szans na edukację o zdrowiu, seksualności, klimacie, równości, czyli o tym, czego najbardziej brakuje dziś młodym." Nowy rok szkolny i nowe pomysły rządu budzą obawy i wątpliwości szczególnie wśród nauczycieli. Dużo się zmienia a to wszystko w trudnej "pocovidowej" rzeczywistości.

W "Czarnej Księdze PiS" przeczytasz:

  • Już się zaczęła szkolna rewolucja, czyli 5 pomysłów ministra. Minister Czarnek zgasi światło w polskiej edukacji – powiedział w Sejmie poseł PO Rafał Grupiński. Nauczycielka: Już robi się ciemno. Każdy kolejny pomysł przybliża nas coraz bardziej do czarnej rozpaczy.
  • Kółko adoracji ministra. Szkoła zawodowa, w której wykłada doradzający Czarnkowi głosiciel „cnót niewieścich" dr Skrzydlewski, otrzymała w ostatnim czasie wielomilionowe dopłaty z resortu edukacji i nauki. Sam doradca jest jednym z kandydatów na rektora akademii powołanej ostatnio dzięki staraniom ministra. A to dopiero początek listy przysług dla przyjaciół i znajomych.
  • Desant kuratorów – Władzę w szkołach zdobędą ideologowie, którzy zwolnią niepokornych dyrektorów, wyrzucą organizacje, które im się nie podobają. Szkoła będzie należeć do nich – tak o skutkach „lex Czarnek" mówi Krystyna Szumilas. W jaki sposób nowelizacja prawa oświatowego zagraża szkołom?

"Czarna księga PiS. Dokąd zmierza Polska szkoła" już w poniedziałek, 30 sierpnia w "Wyborczej".

Komentarze