W poniedziałek 28 czerwca i we wtorek 29 czerwca w "Wyborczej" ukażą się dodatki specjalne "Rehabilitacja pocovidowa", które zawierać będą listę przychodni i uzdrowisk oferujących rehabilitację dla osób, które przechorowały COVID-19.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął program opieki medycznej i wsparcia psychologicznego dla wszystkich pacjentów, którzy nie wrócili do zdrowia po zakażeniu koronawirusem.

W całym kraju jest już ponad 100 placówek Narodowego Funduszu Zdrowia, które będą leczyły Polaków po COVID-19. Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji pocovidowej. Będzie można z niego skorzystać do sześciu miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19.

W programie uczestniczą placówki, które mają podpisaną umowę z NFZ na realizację świadczeń rehabilitacji leczniczej w trybie stacjonarnym lub w leczeniu uzdrowiskowym i są wpisane na wykaz podmiotów udzielających świadczeń covidowych. Każda placówka musi mieć odpowiednią kadrę i wyposażenie, zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz opisem programu rehabilitacji, aby zapewnić pacjentom najlepszą opiekę podczas leczenia.

W naszych dodatkach znajdziesz:

  • informację, jak dostać skierowanie i na jakie świadczenia możesz liczyć 
  • listę przychodni i uzdrowisk świadczących rehabilitację pocovidową z podziałem na województwa: w poniedziałek (28 czerwca) województwa od dolnośląskiego do opolskiego, we wtorek (29 czerwca) - od podkarpackiego do zachodniopomorskiego.

Dodatki "Rehabilitacja pocovidowa" w poniedziałek (28 czerwca) i we wtorek (29 czerwca) w "Wyborczej".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem