Obserwacja ptaków przynosi wiele korzyści: można zmniejszyć ryzyko depresji, uspokoić gonitwę myśli, wyciszyć się, poprawić nastrój, a także obniżyć ciśnienie i poziom hormonów stresu. Jak zostać ornitologiem-amatorem? Jak rozpoznać gatunki naszych skrzydlatych sąsiadów? Kiedy i gdzie je obserwować? Tego dowiesz się z albumu "Ptaki Polski". "Ptaki Polski. Atlas z Kalendarzem obserwatora" już we wtorek, 11 i w środę, 12 sierpnia z "Wyborczą".

Wypatrywanie ptaków ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale też na psychikę, bez której nie ma dobrostanu. Przebywanie z przyrodą daje nam poczucie harmonijnej jedności z naturą. Ornitologiczne hobby ćwiczy cierpliwość i refleks, rozwija intelekt i czujność umysłu. Podglądanie ptaków przypomina też medytację, dając okazję do spędzania długich godzin w ciszy i spokoju. Zatopienie się w przyrodzie tonuje emocje, uspokaja, relaksuje.

A zatem – obserwujmy ptaki! Zacznijmy już od środy z albumem „Ptaki Polski. Atlas z Kalendarzem obserwatora” w ręku. Dostępny będzie z „Wyborczą”. Dzięki tej lekturze dowiemy się:

  • Gdzie i kiedy zacząć obserwacje?
  • Po czym rozpoznać poszczególne gatunki?
  • Na co zwracać uwagę podpatrując ptaki?
  • Dlaczego warto robić notatki i co należałoby zapisywać?
  • Jak robić szkice ptaków?

Ponadto w każdym z tomów znajduje się kalendarz, wskazujący najlepsze okresy do obserwowania każdego z gatunków ptaków.

Prezent dla czytelników! W książkach „Ptaki Polski. Atlas z Kalendarzem obserwatora” umieszczony jest kod służący do aktywacji dwumiesięcznej prenumeraty pakietu podstawowego Wyborcza.pl. Kod należy wpisać na stronie wyborcza.pl/atlasptakow.

„Ptaki Polski. Atlas z Kalendarzem obserwatora” część 1 już we wtorek 11, cześć 2 w środę 12 sierpnia z „Wyborczą”

Cena "Gazety Wyborczej" i każdej książki 14,99 zł (w tym 8% VAT)

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
gdzie można kupić wydanie z atlasem? nigdzie nie ma listy placówek a wiem, że nie do wszystkich trafiły wydania z książką...
już oceniałe(a)ś
0
0
ćwir ćwir
już oceniałe(a)ś
0
0