W numerze:
"Natalia z Warszawy: – 200 złotych. To wszystko, co mam. W kwietniu dostanę jeszcze wypłatę, ale w tym miesiącu będę mieć przepracowane niecałe 50 godzin, czyli dostanie 952 złote. Za pokój, który wynajmuję, płacę 950 złotych. Zostanie mi 2 złote na kolejny miesiąc".
Ola zaczęła sprzedawać swoje ubrania. Maciej czeka na zaległe przelewy, które mają go uratować. Natalia jada tylko jeden posiłek dziennie - historie osób, które w związku z epidemią straciły pracę na umowach śmieciowych zebrał Grzegorz Szymanik.
– Mało kto ma laptopa. Dzieci głównie korzystają z telefonu. Pamięć zwykle mają zapchaną, nie wiedzą, jak zainstalować tego Discorda. Tyle im wcześniej mówiłam, żeby zostawili ekrany, nie siedzieli w domu. Teraz to wszystko muszę odkręcać. Reportaż z pierwszych dni e-szkoły napisała Karolina Słowik.
Czuję, że żyją we mnie dwie różne osoby. Jest Simone, który chciałby wyjść na spacer z córką, spędzać czas w normalny sposób, robić, co chce. I jest też Simone lekarz, któremu sumienie nie pozwala zejść z posterunku. Ufam swoim kolegom, oni ufają mnie. Strach, że się zarażę? Nie przyszło mi do głowy się bać. Włoscy lekarze na wojnie z pandemią - reportaż Mateusza Mazziniego.
Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 30 marca w "Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze