Wymieranie gatunków to nieustający proces. Czasami naturalny, a czasem przyspieszony przez człowieka, czy zmiany klimatyczne. Dowodzą temu raporty WWF i stale rozszerzana "czerwona lista", na której odnotowuje się zwierzęta, które bezpowrotne utraciliśmy. Jakie gatunki zwierząt wyginęły w latach 2017 - 2019? Przepięknie ilustrowany plakat z opisami zwierząt, już we wtorek z "Wyborczą".

Piękną niebieską papugę - Arę modrą - znają wszyscy, nawet dzieci z animowanego filmu „Rio”, gdzie była głównym bohaterem. Szacuje się, że od 2000 roku nie ma już ani jednej żyjącej na wolności, a pozostałe na świecie - około 120 ptaków - pozostaje w ośrodkach. Niestety nie każdy zagrożony gatunek może doczekać się filmu Disney'a, który zwróci uwagę na jego los.

Większość odchodzi w zapomnieniu. Każdego roku tracimy wiele gatunków roślin i zwierząt, które giną z powodu zabierania i niszczenia ich siedlisk, niezrównoważonych polowań, kłusownictwa czy zmiany klimatu. Każdy z nich to wielka strata. Poznajmy je wszystkie i zapamiętajmy. Tygrys indochiński, nosorożec biały północny, wrona ogorzała, sóweczka kasztanowa... To tylko niektóre zwierzęta, które wyginęły w dwóch ostatnich latach. Z jakimi gatunkami będziemy musieli pożegnać się w niedalekiej przyszłości?

Piękny plakat zwierząt, które wyginęły w latach 2017-2019 wraz z fascynującym opisem – już we wtorek, 25 lutego z „Wyborczą”.

Komentarze