Rząd na stałe zmienia zasady waloryzacji. Ile wyniesie w przyszłym roku minimalna podwyżka emerytur? Dokładne wyliczenia przedstawiamy już w poniedziałek w „Wyborczej”.
Co roku w marcu blisko 9,7 mln emerytów i rencistów, osób na świadczeniach przedemerytalnych i kompensacyjnych w wyniku waloryzacji otrzymuje podwyżkę emerytury. O wysokości waloryzacji decydują dwa wskaźniki: inflacja w gospodarstwach emeryckich (czyli podwyżki cen towarów, które kupują głównie emeryci) i nie mniej niż 20 proc. realnego wzrostu płac (czyli podwyżki, które dostają pracownicy) z roku poprzedzającego waloryzację. Okazuje się że to już nieaktualne. Reformę systemu partia Jarosława Kaczyńskiego zapisała bowiem w ujawnionym w połowie września programie. W naszym informatorze odpowiadamy na pytania:
Ponadto podpowiadamy: Ile wyniesie 13-sta emerytura dla seniorów pobierających zasiłek z ZUS, KURS, MSWiA oraz MON? Kto nie dostanie 14-stej emerytury w najwyższej kwocie? Czy zmieni się zasada waloryzowania dodatków?
Informator „Waloryzacja rent i emerytur” już w poniedziałek, 20 października w „Wyborczej”.
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze