Czym wojny handlowe Trumpa grożą Europie
Już od miesięcy prezydent Trump nie szczędzi swoich złośliwości wobec krajów Unii. Według niego transatlantyckie stosunki handlowe nie są zdrowe i wymagają bliższej uwagi jego administracji. „Wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania”, mówił w marcu 2018 r. Oto przegląd pootwieranych frontów.
Jeszcze jeden skutek globalnego ocieplenia: Matterhorn się kruszy
Szwajcarscy przewodnicy górscy domagają się zakazu wchodzenia na najsłynniejszą górę Alp w związku ze zmianą klimatu. Faktycznie, w najwyższym paśmie Europy wszystko kruszeje.
Komisarz Margrethe Vestager: Unia musi zwiększyć tempo
I to już, jeśli Europa chce zachować swoje znaczenie. Bo prowadzimy globalny wyścig z Chinami i USA, a czas nam się kończy.
Gwiazda w starej Komisji, kluczowa postać w nowej
Dunka Margrethe Vestager, obecnie komisarz UE ds. konkurencji, ma zostać z wiceprzewodniczących nowej Komisji Europejskiej.
Bernard Guetta: Anglio, nie opuszczaj nas!
Zjednoczona Europa jest gospodarczym supermocarstwem. Nie jest niespodzianką, że Waszyngtonu i Pekinu nie martwi perspektywa podziału Europy. Dlatego prezydent Trump tak bardzo wspiera brexit. Ale jakie są powody, by dawać mu satysfakcję? Czy bylibyście w lepszej pozycji negocjacyjnej w sprawie porozumienia handlowe z USA sami, czy z nami, z ponad 500 milionami Europejczyków?
Anatomia politycznego samobójstwa, czyli szarża Salviniego
Matteo Salvini wybrał zły moment i metodę do obalenia włoskiego rządu, w którym sam zasiadał. Intryga mająca na celu pozbawienie lidera Ligi władzy już była w toku.
Nowy rząd w Rzymie. Platforma Rousseau zdecydowała
Wyborcy Ruchu 5 Gwiazd żądali „demokracji bezpośredniej”, mającej najlepiej wyrażać wolę ludu. Dzisiaj w internetowej Platformie Rousseau zarejestrowanych i uprawnionych do głosowania jest 110 tys. zwolenników Ruchu. W ostatni wtorek 63 tys. z nich zagłosowało za rządem Ruchu z Partią Demokratyczną
Pisarz Ian McEwan: Czy androidy będą
Chciałbym wiedzieć, jak skończy się XXI wiek: dowiedzieć się, czy przetrwamy zagrożenie zmianami klimatu. Irytuję się, gdy pomyślę, że pewnego dnia świat będzie trwał beze mnie. Nie chodzi o wieczną młodość: wystarczyłaby mi wieczna starość. Nie lubię przewidywać. W życiu człowieka wszystko jest nieprzewidywalne, nie mówiąc już o przyszłości ludzkości
Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 7 września razem z "Gazetą Wyborczą" oraz z "Wysokimi Obcasami".
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny
Wszystkie komentarze