Karuzela z hormonami czyli dlaczego czasem nie możemy schudnąć? Dom jest tam, gdzie pies twój - rozmowa z Georgette Mosbacher oraz podwójne życie - dlaczego zdradzamy - tłumaczy Katarzyna Miller. Te i wiele innych ciekawych tematów poruszamy w tygodniku "Wysokie Obcasy" - w sobotę 31 sierpnia w "Gazecie Wyborczej".

GEORGETTE MOSBACHER. DO TEGO POTRZEBNE SĄ PIENIĄDZE, KOTKU!
Mężczyźni nie mają problemu z mówieniem, że chcą odnieść sukces i być bogaci. Z kobietami jest inaczej. Myślą, że jeśli kobieta mówi: „Pieniądze są dla mnie ważne i chcę być bogata”, to staje się mało kobieca, jakaś niesympatyczna. Powinnyśmy sobie już z tym dać spokój. Uważam, że nie można być osobą całkowicie wolną, o ile nie jest się w stanie zapewnić sobie przetrwania.
Z ambasadorką USA w Polsce rozmawia Paulina Reiter.

Podwójne życie
Jak mam dwóch mężczyzn albo dwie kobiety, to mam wybór. Można sobie myśleć: no dobrze, ty krzyczysz, że źle stawiam kapcie, ale tamten nie krzyczy. Albo: tamta nie lubi gotować, a u drugiej dostanę swoje ukochane kotlety mielone.
Z Katarzyną Miller rozmawia Katarzyna Pawłowska.

Dziewczyny w podróży. Kemping
Jedziesz, dokąd chcesz i kiedy chcesz, a domek targasz ze sobą jak ślimak. Joanna jeszcze parę lat temu nie wyobrażała sobie nocy pod namiotem. Bała się pająków. Wyjechali z Marcinem na próbę, na weekend. – Wypoczęłam bardziej niż podczas tygodniowych wakacji – stwierdziła Joanna po powrocie.

Bez żartów
Byłem wolontariuszem w domu opieki podobnym do tego, który przedstawiłem w powieści. Sporo rozmawiałem z przedstawicielami personelu takich domów. Powieściowy Tomek – jako mężczyzna – może mieć wrażenie, że nie pasuje do tego miejsca, bo przywykliśmy, że pacjentami opiekują się tam przede wszystkim kobiety. Ale w pewnym sensie nikt do domu opieki nie pasuje.
Z Grzegorzem Uzdańskim, autorem książki „Zaraz będzie po wszystkim”, rozmawia Wojciech Szot.

Karuzela z hormonami
Dobra dieta i sport to czasem za mało, by schudnąć. Winne mogą być zaburzenia hormonalne i metaboliczne, np. insulinooporność, której często towarzyszy duży obwód talii.
Z Michałem Lisem, specjalistą chorób wewnętrznych i endokrynologiem, rozmawia Ewa Pągowska.

Pozwólmy się dzieciom brudzić
Na naszej skórze żyją dobre bakterie, które chronią nas przed patogenami. Im mniej dzieci myjemy i smarujemy, tym lepiej.
Pisze Margit Kossobudzka.

UPS! My BOOBS
Plunge, longline czy bardotka. Stanik musi być wygodny. Katarzyna Sroczyńska w ramach projektu „UPS! My BOOBS” chce nauczyć młode kobiety, jak dbać o biust.

Singapur Marty Dymek
Moje ulubione miejsce słynie z wegańskiej wieprzowiny zrobionej z boczniaków, ryżu i soi. To azjatycka odpowiedź na wynalazki takie jak beyond meat czy impossible meat.

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 31 sierpnia w "Gazecie Wyborczej", wraz z dodatkiem "Nasza Europa".

Komentarze