Ojcowie walczący o opiekę naprzemienną, bezdomny doktorant, spór o fermy w Kruszynianach i podniebny spacer - o tym m.in. w poniedziałek 29 lipca w magazynie "Duży Format"

Dwa lata temu Michała wezwali do szkoły. Dyrektorka pokazała ławkę syna. I wyryty cyrklem napis: „Chcę mieszkać z tatą”. Kazała mu zapłacić za zniszczony mebel – w najnowszym wydaniu magazynu reporterów “Duży Format” reportaż Kacpra Sulowskiego o ojcach, którzy chcą wprowadzenia naprzemiennej opieki nad dziećmi.

W numerze również:

Nad przepaścią
Magdalena Andrzejewska rozmawia z osobami uprawiającymi slackline, czyli chodzenie po taśmie

Żółta taśma o szerokości dokładnie dwóch i pół centymetra łączyła dwa brzegi rzeki. Piotr usiadł na jednym jej końcu. Słyszał szum kilka metrów pod stopami. Zamarł na 20 minut. Ruszył przed siebie. Gdy dotarł na drugi brzeg, wierzył, że może już wszystko. – To był jeden z najlepszych momentów w moim życiu – mówi.

Mój dom jest w mojej głowie
Z Pawłem Ileckim, doktorantem UW, ekspertem od bezdomności, który sam się z nią zmaga rozmawia Ludmiła Anannikova

Zaproszono mnie do eleganckiego hotelu. Pojechałem ogolony, czyściutki. Przed drzwiami nagle znieruchomiałem. „Przecież zaraz wyrzucą mnie stamtąd”. Można wyjść z bezdomności, ale odarcie z godności w człowieku zostaje.

Tatarzy nie chcą smrodu
Marcin Wójcik pisze o planach budowy ferm w Kruszynianach, którym sprzeciwiają się mieszkańcy

Dżenneta boi się, że latem goście jej restauracji będą jeść przy zamkniętych oknach, żeby sobie nie obrzydzać obiadu zapachami z podwórka. Jolanta boi się, że nie będzie mogła zasnąć, bo pościel przesiąknie smrodem. Bronisław – że w wiosce zrobi się gęsto od ferm, co odstraszy turystów.

Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 29 lipca w "Gazecie Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem