Pies to pieniądz
40 mężczyzn otoczyło nasze samochody. Twarze mieli przewiązane szalikami. Powiedzieli, że jak zabierzemy im choć jednego psa, to żywe nie wyjedziemy. Jak zarabia się na bezdomnych zwierzętach - reportaż Grzegorza Szymanika.
W numerze także:
Kogo dopada depresja klimatyczna
Spośród osób z depresją klimatyczną można wyłonić i takie, które przeżywają ją dojmująco. Nie oceniałabym ich stanu, czasem klinicznego, wyłącznie negatywnie, nie zbywała stwierdzeniem: „A to tylko wizje neurotyka”. Neurotycy są społecznie przydatni. To sygnaliści, świetni w wykrywaniu niebezpieczeństw. Czy mądry smutek nas uratuje? Pisze Aleksandra Zbroja.
Jak znikały części do czołgów z magazynów Bumaru?
Jeszcze pod koniec lat 80. Bumar produkował 30 czołgów miesięcznie. Do tego produkcja cywilna, np. koparki, żurawie. W latach 90. zakład skomercjalizowano, produkcja stanęła. Z Bumaru zaczęto wydzielać spółki córki, które miały sobie same radzić na rynku. Eksperyment się nie udał. Reportaż Bartka Sabeli.
Dzień dobry, boję się, że jestem pedofilem
Ostatnio powstał olbrzymi szum związany z pedofilią. Szkoda tylko, że jednostronny, związany z karaniem. Tymczasem my przecież mamy w polskim prawie odpowiednie artykuły mówiące o tym, że osoba, która dopuści się przemocy seksualnej wobec dziecka, jest też zobowiązana do podjęcia leczenia. Ile osób się leczy? Sprawdza Tomasz Kwaśniewski
Magazyn reporterów "Duży Format" w poniedziałek 15 lipca w "Gazecie Wyborczej", wraz z tygodnikiem "Ale Historia".
Wszystkie komentarze